Stacyjka

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

yabber
Picciotto
Bike: Aprilia Pegaso 650ie 2001
Kontakt:

Stacyjka

Post autor: yabber » 01 sie 2017, 07:16

Witam,

pada mi stacyjka w moim Pegazie. Raz już była lutowana. Zamówiłem nowyą ale czas oczekiwania 3 tygodnie. Zważywszy na to, iż we czwartek jadę na Zalew Koronowski na wypoczyn, to mówiąc kolokwialnie CHUJNIA. Motor da się odpalić kombinując kluczykiem odpowiednio go ustawiając. Obawiam się jedynie, że całkiem padnie.... Tutaj pytanie do was koledzy - a raczej dwa pytania:
1. czy da się awaryjnie zewrzeć styki?
2. czy znacie jakiś warsztat/mechanika w okolicach Tucholi/Bydgoszczy/Koronowa.
Gdybym nie przygotowywał się miesiąc do tego wyjazdu, to olał bym i pojechał autem.
Z góry dziękuję za pomoc
Yabber
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 16:50 przez yabber, łącznie zmieniany 2 razy.

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: Rozrusznik

Post autor: Piotrek » 01 sie 2017, 12:42

yabber pisze:Motor da się odpalić kombinując kluczykiem odpowiednio go ustawiając
:?: :?: :?: :?: :?:
Że jak???
jeśli musisz odpowiednio ustawić kluczyk to w takim razie pada ci stacyjka a nie rozrusznik/stacyjka chuyowo łączy a przynajmniej tak wynika z tego co piszesz.

yabber
Picciotto
Kontakt:

Re: Rozrusznik

Post autor: yabber » 01 sie 2017, 16:49

Masz rację Piotrze. Oczywisty błąd wyniknął ze zdenerwowania. Dzięki za zwrócenie uwagi. Nie rozwiązuje to jednak problemu i nie daje odpowiedzi.

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: Stacyjka

Post autor: Piotrek » 01 sie 2017, 17:26

Nie znam Pegaso z 2001 ale z tego co mi wiadomo to pompkę paliwa już chyba ma,i nie ma świateł automatycznych a i pastylki w kluczyku też nie ma więc mamy na jednostopniowej pozycji stacyjki zamknięcie obiegu:
-pompy paliwa
-podświetlenie kontrolki biegu jałowego
i chyba tyle,a przynajmniej tak zgaduję więc jeśli by puścił te kable gdzieś pod dupę oczywiście dobrze i konkret je ob izolując i dać na jakimś dobrym przełączniku blokada kierownicy zostaje ale mamy już prądy i opcję jazdy.
Ja bym kierował się z kombinowaniem w tym kierunku,poodpinać wszystko,przepiąć na przełącznik,delikatnie i porządnie ob izolować kable aby nam nie zrobiło sylwestra pod dupą i jechać,blokada jest więc będzie się musiał ktoś namęczyć aby zapierdolić a i też nikt nie wie gdzie jest włącznik zasilania.
Jak bym się tyle rychtował na wyjazd to żebym nawet miał w zębach te kable trzymać to bym nie odpuścił.

yabber
Picciotto
Kontakt:

Post autor: yabber » 01 sie 2017, 18:21

Dziękuję Piotrze!! Ruszam w trasę. Jak coś się wydarzy, to przepinam zasilanie tak, jak mi radzisz.
Kupiłem awaryjnie stacyjkę na Allegro pasującą do mojego modelu. Zamówiłem kuriera na miejsce gdzie będę na wakacjach. Jak coś, to chyba dam radę :D
Dzięki Wielkie Piotrze!!

yabber
Picciotto
Kontakt:

Post autor: yabber » 02 sie 2017, 20:18

Witam,
dzisiaj przyszła stacyjka. Jak wspomniałem wyżej, kupiłam na allegro. BYła w zestawie z kierownicą, klamkami, lusterkami itd. Odkręciłem i MAM!!. Mogę śmiało ruszać na wypoczyn.
pozdrawiam

yabber
Picciotto
Kontakt:

Post autor: yabber » 21 sie 2017, 22:37

Witam,
Przejechane ponad 1000km. ZERO PROBLEMÓW, bo zaliczona gleba, to moje gapiostwo i głęboki kopny piach. Rezultat, to złamana klamka sprzęgła - pięć minut roboty...
Wyjazd udany nad wyraz!! Mnóstwo życzliwości i zaciekawienia ze strony motocyklistów :D
Pozdrowienia dla wszystkich!
Yabber

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”