Biksenony

O RSV i RSV Mille

Moderator: fox2plus

motoaddicted87
Capo crimine
Bike: aprilia RSV 1000 2006
Kontakt:

Biksenony

Post autor: motoaddicted87 » 10 sie 2012, 14:26

Siema:) ,z racji tego że światła oryginalne w RSV nocą średnio dają radę,załorzyłem japoński zestaw HID(high intesity discharge head lamp),.Jak w temacie zestaw jest biksenonowy czyli oferujący zarówno światła mijania jak i drogowe(długie) sterowane z oryginalnych sterowników.Teraz pytanie,jak wiadomo światła w RSV zapalają się automatycznie przy załączeniu zapłonu,a ksenony przecież potrzebują sporego prądu rozruchowego aby rozpalić łuk elektryczny ,Silnik V ma podobną bajkę,jak rozwiązać ten problem aby co chwilę nie rozpinać kabli przed rozruchem? jakiś ukryty wyłącznik? niech się wypowiedzą użytkownicy V2 z ksenonami.
I won't die until i show you middle finger on one wheel...

ptysiornia
Giovane d’onore
Bike: Tuono 1000R '08, 848 EVO '11
Kontakt:

Re: Biksenony

Post autor: ptysiornia » 10 sie 2012, 17:19

motoaddicted87 pisze:Siema:) ,z racji tego że światła oryginalne w RSV nocą średnio dają radę,załorzyłem japoński zestaw HID(high intesity discharge head lamp),...
A wiesz, że to niezgodne z przepisami i grozi mandatem i zabraniem dowodu rejestracyjnego?
I szczerze Ci życzę, aby tak się stało. Takie światła po prostu oślepiają jadących z przeciwka i jakbym mógł to bym karał takich delikwentów.

A żeby było w temacie: u mnie po włączeniu stacyjki zapalają się tylko pozycyjne. Mijania dostają prąd dopiero w momencie jak silnik zapali. W RSV jest inaczej?
Jeśli tak samo, to nie ma problemu.
--
Pzdr
ptyś
Oj, grzmi! Będzie burza!

motoaddicted87
Capo crimine
Kontakt:

Post autor: motoaddicted87 » 10 sie 2012, 18:07

Kąt nachylenia żarnika Panie kolego:).Po zamontowaniu żarników pojadę do diagnosty aby ocenił kąt nachylenia oraz wyrazistość granicy pomiedzy blaskiem a cieniem wokół reflektora.Chodzi mi o to żeby nie obciąząć aku przed rozruchem.A ty zawsze musisz zkwitować aby człowiek się po macoszemu poczuł.;/masakra.Pozatym to jest porządny zestaw,i nie powoduje czegoś takiego jak ,,skok światła" podczas jazdy po nierównościach,żarnik jest montowany za pomocą oryginalnej przelotki H3 H4 H7,co powoduje że jest stabilny,i po odpowiednim ustawieniu reflektora nikogo nie razi,.Światła drogowe sterowne z oryginalnego przełącznika sterują przesłoną na żarniku której odmienne ustawienie zmienia nam światła z mijania na drogowe. P.S może i to niezgodne z prawem,wobec tego powiedz mi PAnie wszechwiedzący co na ścigu jest tak naprawde zgodne z prawem? jazda na gumie? 80 /h w mieście?,średnio 150 -250 w trasie? ,kto bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień.

pithblackex
Giovane d’onore
Bike: aprilia rsv 1000r
Kontakt:

Post autor: pithblackex » 10 sie 2012, 18:29

o ile sie nie myle to muszisz zamontowac tez spryskiwacze :P

motoaddicted87
Capo crimine
Kontakt:

Post autor: motoaddicted87 » 10 sie 2012, 18:33

I krótka odpowiedz na twoje rozkminki na temat świateł włączanych wraz z zapłonem, " onclick="window.open(this.href);return false; .Czytając twoje posty niemal każdy mogłby się nabawić kompleksów co do swojego motocykla.;/.

ptysiornia pisze:
motoaddicted87 pisze:
A żeby było w temacie: u mnie po włączeniu stacyjki zapalają się tylko pozycyjne. Mijania dostają prąd dopiero w momencie jak silnik zapali. W RSV jest inaczej?
Jeśli tak samo, to nie ma problemu.
Jasne,mam rzępa który ma namieszane w elektryce,z resztą kolega z filmiku ma podobnie,wspułczujmy mu za to,bowiem wypasione RSVki i Grzmoty można spotkać w Warszawie tylko;/ żal

ptysiornia
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: ptysiornia » 10 sie 2012, 20:45

motoaddicted87 pisze:Kąt nachylenia żarnika Panie kolego:).Po zamontowaniu żarników pojadę do diagnosty aby ocenił kąt nachylenia oraz wyrazistość granicy pomiedzy blaskiem a cieniem wokół reflektora...
I jeśli diagnosta Ci to zaakceptuje to znaczy, że jest debilem i powinien stracić swoje uprawnienia. Zrozum chłopcze, że reflektor do ksenona, jest inaczej skonstruowany niż reflektor do żarówki halogenowej. A homologacjami wszystkich HIDów sridów z Allegro, możesz sobie dupę podetrzeć. Bo one mają homologację, pod warunkiem, że zamontujesz je do reflektora przystosowanego do ksenona!

Inną sprawą jest to, co poruszył pithblackex: ksenon, musi mieć zamontowany system samooczyszczania (spryskiwacz bądź wycieraczkę) i system samopoziomowania. Inaczej oślepia jadących z przeciwka i stwarza niebezpieczeństwo!!! W motocyklu na dzień dzisiejszy jest to mało realne do realizacji.
Jeśli chcesz przytoczyć mi przykład BMW, to owszem, mają homologację (K1600), bo ich żarnik ksenonowy jest odbijany przez lusterko oparte na urządzeniu żyroskopowym.

Ale ja rozumiem; lans i szał na Opolu.
--
Pzdr
ptyś
Oj, grzmi! Będzie burza!

ptysiornia
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: ptysiornia » 10 sie 2012, 20:56

motoaddicted87 pisze:I krótka odpowiedz na twoje rozkminki na temat świateł włączanych wraz z zapłonem, " onclick="window.open(this.href);return false; .Czytając twoje posty niemal każdy mogłby się nabawić kompleksów co do swojego motocykla.;/.
...
Jasne,mam rzępa który ma namieszane w elektryce,z resztą kolega z filmiku ma podobnie,wspułczujmy mu za to,bowiem wypasione RSVki i Grzmoty można spotkać w Warszawie tylko;/ żal
Otóż Panie Mistrzu Youtube'a, internetu i szału na Opolu; ja tylko napisałem, jak mam u siebie. Mam motocykl kupiony jako nowy, z homologacją europejską i u mnie po przekręceniu stacyjki włączają się światła pozycyjne. Mijania zaświecają się dopiero w momencie rozruchu silnika. Nie wiem jak jest w innych wersjach. A Ty wyjeżdżasz mi z filmem, gdzie widać motocykl z USA. Oni mają troszkę inne normy i homologacje.

A kompleksów to możesz się co najwyżej nabawić przez swoje błędy ortograficzne.

Pozdrawiam
--
Pzdr
ptyś
Oj, grzmi! Będzie burza!

fazer72
Consigliere
Bike: Tuono Factory '08
Kontakt:

Post autor: fazer72 » 10 sie 2012, 22:03

RSV słabo swieci ? Trzeba było wsadzić Osram Night Breaker Plus i byś miał cacy i legalnie. Mnie się pytali czy mam xenony wsadzone tak te żarówy dają w motongu.

Awatar użytkownika
TUOniak
Capo crimine
Bike: Speed Triple 955i customizing
Kontakt:

Post autor: TUOniak » 11 sie 2012, 09:13

To dobre pytanie: :shock: RSV słabo świeci?! U Ciebie oprócz reflektorów świeci jeszcze malowanie więc nie powinno być problemu ;)
A tak zupełnie serio - wolnoć Tomku w swoim domku - pamiętaj tylko, że to wszystko co chłopaki podali wyżej to szczera prawda i troszkę ryzykujesz w konfrontacji z policją - pozostanie jeździć tylko bocznymi drogami więc lepiej zapomnij o xenonowym lansie, weź to wszystko wybebesz, kup dobre żarówki i śmigaj.
"..you can play it safe, or play it cool!"
http://www.bikepics.com/members/ernestoo/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/user/FREDALIEN/videos" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lucek
Capo di capi re
Bike: Daytona 955i+TE450+SMR510
Kontakt:

Post autor: Lucek » 11 sie 2012, 09:25

aaaaa i zmien moto :)
Bo maneta jest od tego, aby kręcić nią na całego! - Yoghurt PWR!

Obrazek

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „RSV”