Dziwne wibracje !!

kalec
Picciotto
Bike: APRILIA ATLANTIC 500
Kontakt:

Re: Dziwne wibracje !!

Post autor: kalec » 29 mar 2014, 17:03

Pasek kupowałem w firmie moto sprzęt w Pile z tego co się orientuje mają też sklep internetowy, pasek również widziałem na allegro cena z przesyłką prawie że identyczna , momenty dokręcenia pochodzą ponoć z instrukcji serwisowych tak mi powiedział pewien człowiek pracujący kiedyś w jednym z serwisów naprawiających skutery maxi. I kolejne pytanko już zupełnie z innej beczki jaką temperaturę silnika trzyma wasza apka ???? U mnie nie dochodzi do 90 stopni idzie kawałek za pierwszą kreskę i dalej już nie, słyszałem gdzieś o padających termostatach może ktoś posiada jakąś widzę albo się podzieli spostrzeżeniami co do temp silnika

Awatar użytkownika
selmen
Giovane d’onore
Bike: AA 500 oraz Pegaso 650
Kontakt:

Post autor: selmen » 29 mar 2014, 19:30

U mnie walnął termostat ale i to nie powoduje przegrzewania tylko niedogrzanie właśnie. Wygląda na to, że u Ciebie jest walnięty. Dalszy etap tej awarii to puszczające uszczelniacze wtrysków i paliwo idzie w olej. Powoduje to "puchnięcie" silnika czyli mówiąc wprost znaczne niedobory mocy. Następnie silnik się przegrzewa i gotuje się płyn a temp sięga maxa. Raz już tak miałem. Zrobiłem uszczelnienie wtrysku ale nie zrobiłem termostatu. Teraz drugi raz mam to samo.
Non Omnis Moriar...

kalec
Picciotto
Bike: APRILIA ATLANTIC 500
Kontakt:

Post autor: kalec » 29 mar 2014, 20:21

Dzięki selmen właśnie szukam termostatu. Powiedz mi jeszcze czy znasz może oznaczenie termostatu do mastera albo masz namiary na jakiś sklep bądź aukcje gdzie mozna go kupić ??? I jeszcze jedno jaki olej lejesz do silnika a jaki do skrzyni lejesz ??? Gdzie kupowałeś uszczelniacz wtrysku i za ile ???

Awatar użytkownika
selmen
Giovane d’onore
Bike: AA 500 oraz Pegaso 650
Kontakt:

Post autor: selmen » 07 kwie 2014, 21:24

termostat: http://allegro.pl/termostat-piaggio-gil ... 32009.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale jeszcze go nie mam i nie wiem czy nie ma niespodzianek...
olej do silnika- nie wiem co tam mechanik ostatnio lał chyba jakiś motul. może cię roczaruję ale dla mnie najlepszy jest samochodowy półsyntetyk lotos- tańszy i jest to bez znaczenia, ze nie od motocykli bo tu nie smaruje jednocześnie sprzęgła i skrzyni (w biegowcach tez go leję i jeszcze nie miałem zadnych niespodzianek przez to a przejechałem na nim na chińskich chopperach i zippem nitro tysiące km)
co do wtryskiwaczy- nie trzeba zmieniać uszczelniaczy ale mało kto wie jak to naprawić...znam mechanika, który wie i opatentował sposób...mogę ci dać namiary... w ogóle to niezaleznie skąd jesteś zapraszam na podlasie, umówisz się z nim i zrobi ci moto na tip top bo lepszego od maxi w Polsce nie ma- Mirek "Czarny" z Hajnówki, cała Polska do niego przywozi sprzęty- głównie Burgmany. Ja miałem to szczęście, ze swoją apkę od niego kupiłem i serwisuje mi ją na bieżąco. Tak wogóle to myślę o spocie maksiskutów Apki na Podlasiu, czas rozruszać towarzystwo, ciągle tylko te burgmany i burgmany wszędzie...
Szczegóły imprezki tutaj:
http://www.apriliaforum.org/viewtopic.p ... 257#p18278" onclick="window.open(this.href);return false;
Non Omnis Moriar...

janusz1608
Picciotto
Bike: aprilia atlantic 500 r 2002
Kontakt:

Post autor: janusz1608 » 04 lut 2017, 08:58

Widzę że temat poruszany dawno temu ,pytanie czy tak mało jest użytkowników apek czy ten sprzęt jest tak bezawaryjny :lol: że nikt na forum nie zagląda . chodzi o to że mam podobny problem z dziwnymi wibracjami przy niskich prędkościach , rozebrałem napęd i na pierwszy rzut oka nie widać nic niepokojącego. pasek widac w porządku , sprzęgło też , muszę jeszcze sprawdzic rolki wariatora .

Darek735
Appassionato
Bike: Aprilia Atlantic 500
Kontakt:

Post autor: Darek735 » 11 mar 2017, 23:13

janusz1608 pisze:Widzę że temat poruszany dawno temu ,pytanie czy tak mało jest użytkowników apek czy ten sprzęt jest tak bezawaryjny :lol: że nikt na forum nie zagląda . chodzi o to że mam podobny problem z dziwnymi wibracjami przy niskich prędkościach , rozebrałem napęd i na pierwszy rzut oka nie widać nic niepokojącego. pasek widac w porządku , sprzęgło też , muszę jeszcze sprawdzic rolki wariatora .
Mam to samo.Pasek,rolki i ślizgi kupiłem.Po wymianie dam znać,czy wibracje zanikły.Ja zaglądałem do napędu-pasek luźny,aż wali po rolce prowadzącej.PZDR.

Darek735
Appassionato
Bike: Aprilia Atlantic 500
Kontakt:

Post autor: Darek735 » 25 mar 2017, 23:26

Pasek wymieniony.Jest wszystko miodzio.Okazało się ,że ktoś wcześniej wymienił na za długi.

TadeuszB
Giovane d’onore
Bike: dodge ram 1500
Kontakt:

Post autor: TadeuszB » 26 mar 2017, 12:57

Sprzęt zdecydowanie bezawaryjny. :)

smarciu
Appassionato
Bike: AA500 2003
Kontakt:

Post autor: smarciu » 21 lip 2017, 11:50

U mnie w tym roku wymiana paska, przekładka sprzęgła z dawcy, bo już brzęczało od dawna, sprawdzenie rolek i wario Mallosi, wszystko złożone i przetestowane, działa super, nie ma wibracji, ani dziury mocy przy starcie, w ogóle nie czuje się, że to singiel. A do tego to brzmienie wydechu, bajka.
Przy okazji wymieniłem tarcze z przodu i wszystkie klocki hamulcowe na oryginały, hamowanie się znacząco poprawiło, aż muszę uważać, żeby nie zablokować sobie koła na silnym hamowaniu.
Te zabiegi odmłodziły sprzęt, że wróciła przyjemność z jazdy.
Polecam każdemu zajrzeć w napęd i powymieniać co trzeba za wczasu.
Model jest już stary i niebawem części do niego będą drożały, a niektóre staną się po prostu jeszcze trudniej dostępne, o nowych nie wspominam, bo ich ceny, to abstrakcja.

pk999
Picciotto
Bike: aprilia atlantic 500
Kontakt:

Post autor: pk999 » 13 wrz 2017, 14:57

Witaj . widzę że masz aprilie 500 z 2003r. . jaki pasek założyłeś , 1011 czy 1036 .
bo podobno od 2003 powinien być 1036
moja z 2003 r , wariator Malossi i sprężyna , na pasku długości 1011 nie rozpędza się do końca , tylko 135
pozdrawiam

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Atlantic”