Jednoślad !

Czyli tematyka drogi. Trochę o technice jazdy na motocyklu oraz ogólnie on nabijaniu kilometrów.
Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Bike: Tuono 1000 R , CBRF600S
Kontakt:

Jednoślad !

Post autor: Luca » 18 maja 2010, 20:54

Zapraszam do dyskusji o motocyklowaniu na Polskich "Drogach". Tutaj możecie wyrazić swoje opinie, dzielić się wiedzą na temat techniki jazdy oraz generalnie dyskutować o kulturze poruszania się. I rzecz jasna "psioczyć" na kierowców samochodów.

Awatar użytkownika
Cichy
Sgarrista
Bike: RSV+M72
Kontakt:

Re: Jednoślad !

Post autor: Cichy » 29 maja 2010, 15:16

Taaaa
ja przez jednego to miałem obojczyk złamany i 5tyg z drutem śmigałem,a o RSV nie wspomne już :? :?
Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji, wyrażam szacunek wobec czytających moje posty.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją, dysortografią itp. jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Bike: Tuono 1000 R , CBRF600S
Kontakt:

Post autor: Luca » 29 maja 2010, 16:53

Rozbija mnie jak goście skręcają dajmy na to w prawo z głównej i robią łuk do tego skrętu jak z przyczepą kempingową albo wozem z gnojem. W stylu cool łokieć.

Awatar użytkownika
Cichy
Sgarrista
Bike: RSV+M72
Kontakt:

Post autor: Cichy » 29 maja 2010, 17:06

Taaaaa

mój to jak go zaczłęm pobierać to zerzucił lewy kierunek i miał zamiar wjechać w drogę osiedlową a ja jak to zabaczyłem to klamka do oporu i dym z koła przedniego ale widze nie dam rady więc położyłem moje panią na bok i ratuję się ślizgiem a ten pan to mnie zobaczył że ja go wyprzedzam to został tak z tym kierunkiem włączonym,ale ja wróżką nie jestem już,skoro ma kierunek to będzie kręcił a ja walnę w jego bok i tyle ale jak bym był wróżką to po prostu bym pojechał dalej bo pan sobie dalej tak stał z tym kierunkiem :( :( a może to ja jakiś głupi jestem sam już nie wiem :lol:

Wniosek-kwiecień i Wielka Sobota pierwsza przejeżdżka i zonk ,operacyjnie składany obojczyk i 5tyg w dupie,moto na szczęście kosmetyka

Jazda po naszych drogach to po prostu jest loteria :? :?
Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji, wyrażam szacunek wobec czytających moje posty.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją, dysortografią itp. jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

vip5
Candidato
Bike: Wścieklizna
Kontakt:

Post autor: vip5 » 30 maja 2010, 20:11

Jamialem podobnie. Tylko, ze jak ja puszke wyprzedzalem to mialem okolo 140-150 km/h a ten nie patrzac w lusterko tez zaczal wyprzedzac i mnie zepchnal do rowu. Moto polozylem bo byly takie wjazdy w pola w tym rowie zrobione. Ja po trawce jakies 100 metrow sie slizgalem, a moto to jak policja prtzyjechala to sie pytali jaka to marka bo nie dalo sie rozpoznac. Ja szpital, moto zlom, puszkasz 500 zl. Cale 500 zl i 6 punktow. Mocne nie. :evil:

Awatar użytkownika
jacek1973
Candidato
Bike: pegaso 650 ie
Kontakt:

Post autor: jacek1973 » 31 maja 2010, 14:26

z moich obserwacji turystycznych europy i nie tylko wynika ,ze mamy jedne z najgorszych dróg w Europie .Wiem ze to temat rzeka i niewiele sie poprawi ale jeden pomysł , który ma racje bytu w naszym kraju warto by było forsować , mianowicie zony przemysłowe ( centra rozładunkowe ) dla TIR

rozwiązanie to udrażnia miasta w dużym stopniu , nie powoduje niszczenia dróg , zmniejsza radykalnie ilość wypadków w obszarach zabudowanych , relatywnie szybko i niskim kosztem rozwiązuje wiele problemów , wprowadzenie tego rozwiązania jest również możliwe w miarę szybko

jestem za szerokim propagowaniem tego rozwiązania bo na nowe drogi nie ma co liczyć , na naprawę starych tym bardziej a zakaz poruszania sie ciężkich TIRów w miastach jest sprawdzony w wielu krajach i działa od wielu lat

jak to wygląda w praktyce

Towar jest dostarczany TIR em do centrum rozładunkowego 5-10km od miasta gdzie odbierany jest przez pomniejsze pojazdy i transportowany do docelowych firm w mieście

Awatar użytkownika
couture
Uomo d’onore
Bike: Tuono
Kontakt:

Post autor: couture » 23 lip 2010, 19:07

Sprawa jest jasna ze w większości wypadków motocykl-auto winę ponoszą kierowcy aut którzy nie zwracają wielkiej uwagi na motocykle, ale z drugiej strony oprócz tego ze zapitalamy najczęsciej szybciej niż to przewiduje kodeks drogowy, trzeba po prostu pomysleć czasem za NICH.Przyznam sie szczerze ze sam miałem kilka sytuacji podbramkowych ale nie bede owijał w bawełne ze były efektem szybkiej jazdy, i to nie przez kierowców aut :D Stanu naszych dróg nie bede oceniał bo nie ma sensu są jakie są i trzeba sobie radzić. . .
Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach . . .
http://www.youtube.com/watch?v=Vu9pkeMCpQg" onclick="window.open(this.href);return false;

zuczek86
Giovane d’onore
Bike: SHIVER 750
Kontakt:

Post autor: zuczek86 » 26 maja 2012, 11:25

Hej,
odświeżając temat musze stwierdzic że niestety wszech obecna wyższość i snobistyczne podejście starszych ludzi bioraca się z tego: "mi się nalezy... ja mogę..." powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji.
A moje doświadczenia wyciągam poruszając sie po stolicy, gdzie jeździ bardzo zróżnicowana rzesza ludzi. A najgorsi sa ci najstarsi!!
Wjezdzaja na pas chociaz widza Cie w lusterku i wiedza ze zaraz ich miniesz, hamuja bezpodstawnie, bo akurat im noga zdretwiała albo stwierdzili że ich umiejetności percepcji nie radza sobie z predkościa 70km/h.
Nie wiem skąd sie to bierze, rozumiem że wsiadajac do autobusu czy tramwaju oczekują miejsca siedzacego i je wypatrują, walcza o nie. Ok zwolnie sam to miejsce, bo wypada wtedy uszanowac wiek ale dlaczego taki "dziadek", "babcia" jadac swoim pasem, patrzac w lusterko i widzac że pomykam wymusza na mnie gwałtowny "hebel"?!! Paranoja i bezmyślność!
Pozdro
Zuczek
Aprilia Shiver 750 "Biała Perełka"

Awatar użytkownika
TUOniak
Capo crimine
Bike: Speed Triple 955i customizing
Kontakt:

Post autor: TUOniak » 26 maja 2012, 11:29

Nie, to starość synu, starość ;)
"..you can play it safe, or play it cool!"
http://www.bikepics.com/members/ernestoo/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/user/FREDALIEN/videos" onclick="window.open(this.href);return false;

grzesiu2810
Capo di capi re
Bike: aprilia rsv 2003 145hp
Kontakt:

Post autor: grzesiu2810 » 26 maja 2012, 22:06

a co powiecie o takiej sytuacji : jade skuterkiem w zeszłym roku do pracy zjazd z mostu 90stopni w prawo z przodu 3 samochody 1 piekarnia wleczaca sie i 2 osobówki ,ograniczenie do 40 . no to za zakretem kierunek i wyprzedzam 3 fury na raz skuterkiem jak zwykle :D a tu na wysokosci 1 wyprzedzanego samochodu nowego brązowego reno megan cupe baba włancza kierunek i chce wyprzedzac tych z przodu no to ja przyspieszam ona też jej mąż siedzący obok patrzy mi sie prosto w oczy i mowi jej że ktoś jedzie ,ona nic patrze 2 dzieci w fotelikach z tyłu patrza sie na mnie,on sie drze na nią ona nic ,ja na krawezniku po lewej ona nic .jak sie wkorwie i nie pierdolne jej w szybe boczna z płaskiej dopiero sie kuurrr... opanowała jechałem za nia przez 2 kilometry i trombiłem pokazujac jej palcem zeby sie w łeb pukneła. na drugi dzien odrombałem jej z glana lusterka w nowej furze po co jej jak i tak w nie nie patrzy . to była moja ostatnia jazda dla oszczedności do pracy ,od tamtej pory niech ryczy ile sie da a i tak święte krowy sie znajdą. i dużo sytuacji apriliom miałem wakacje miejscowości nadmorskie nikt nie wie gdzie sie zatrzymaja skrecą i co zrobią. aaaa w tym samym miejscu potem apriliom bym pierdooo noł kolesia na skuterku ja juz 100ponad na zegarku wyprzedzam go a on sobie zjezdza do lewej prosto mi pod koła okazało sie ze miał zamiar skręcac na posesje :D

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Jazda na moto”