Ból pleców po zaledwie 100km

Czyli tematyka drogi. Trochę o technice jazdy na motocyklu oraz ogólnie on nabijaniu kilometrów.
Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Ból pleców po zaledwie 100km

Post autor: Piotrek » 25 paź 2016, 20:29

Witam,sorry że budzę z snu zjmowego ale mam problem z plecami w trakcie jazdy.
Aż wstyd pisać ale po 100km zaczynają mnie boleć plecy w okolicy krzyża ale najszybciej i najbardziej to mnie bolą barki/kaptury,nie wiem czym to jest spowodowane.Mam 188cm wzrostu,czy Pegaso ma zbyt nisko kierownicę czy może ja coś źle robię,nie ściskam kierownicy ani nic a muszę się tego pozbyć bo jak zdobędę prawko i gdzieś polecę to trzeba będzie ciupać po 700km na dzień i co ja bym miał zrobić.
Pozdrawiam i czekam na wasze podpowiedzi.

ivul
Giovane d’onore
Bike: '04 Pegaso ie
Kontakt:

Re: Ból pleców po zaledwie 100km

Post autor: ivul » 26 paź 2016, 13:50

Mam 195cm, jeżdże na pegaso. Spokojnie daję radę zrobić 500-700km w dzień.
Musisz jeździć zbyt spięty. Rozluźnij się. Zmieniaj pozycję, masz długi fotel, można się przysunąc do baku i odsunąc do tyłu.
Wzmocnij brzuch i plecy, to trzyma pozycję na motocyklu. Brzuszki, robienie deski (tzw. planking).

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: Ból pleców po zaledwie 100km

Post autor: Piotrek » 26 paź 2016, 21:56

Staram się jeździć jak najbardziej na luzie,korzystam z całej kanapy zmieniając pozycję ale wiadomo jaka ta kanapa jest (deska)no chyba że ja mam taki tyłek wybredny :lol: ale w planach danie do obszycia i zmiany gąbki/wkładki żelowe.
Siedząc na środku lekko bolą mnie ręce na łokciach bo nie mają podparcia,wiadomo przejechać 400km przejade ale to już daje o sobie znać zdaje mi się że zbyt nisko ta kierownica i wiszę nachylony na ręce.
Co do ćwiczeń no to ciupciam i brzuszki i pompki no ale jak widać trochę to nie zdaje egzaminu.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Jazda na moto”