Jazda na gumie V2

Czyli tematyka drogi. Trochę o technice jazdy na motocyklu oraz ogólnie on nabijaniu kilometrów.
grzesiu2810
Capo di capi re
Bike: aprilia rsv 2003 145hp
Kontakt:

Re: Jazda na gumie V2

Post autor: grzesiu2810 » 20 cze 2012, 10:08

koszty to nie odkrycie ameryki ale właśnie nikt ich nie liczy ,a aprilia bardzo żle wychodzi w porównaniu tego do innych motocykli.mi nie chodzi o to że mnie nie stać tylko jestem w złej sytuacji z powodu zdrowia .czekam az cos sie zmieni

grzesiu2810
Capo di capi re
Bike: aprilia rsv 2003 145hp
Kontakt:

Post autor: grzesiu2810 » 20 cze 2012, 11:00

pasja hobby owszem ale czy tylko dla bogaczy? pasją hobby można nazwać to wtedy jak coś poświęcasz żeby to mieć robić i to co robisz jest dla ciebie wszystkim. tak jak dla mnie.jak motor stoi w zimę w salonie obok sofy i kobieta tobie nic nie powie to jest pasja ja tak miałem:D kiedyś moto stał u mnie w pokoju 6mcy na 3 piętrze w bloku brak windy. bo co moze powiedzieć o pasji bogaty frajerek co mu tatuś kupił moto? nie bije tu do nikogo bo przecie nie znam was chłopaki ,to taki przykład

relax
Principiante
Bike: FALCO SL 1000
Kontakt:

Post autor: relax » 08 maja 2014, 11:53

odświeżę temat z przed lat. fajnie sobie wtedy kadziliście ale nadal nie dowiedziałem się jak to ogarnąć... jestem cieńki jak dupa węża technicznie, narazie staram się domykać oponki ale na torze nie latałem jeszcze nigdy, bardziej to wygląda turystycznie (z racji że mój plecaczek mi nie odpuści latania ;/ a sama jest w trakcie dorabiania się moto) ale wracając do głównego tematu.
latając po mijescu udało mi się parę razy wystrzelić na gumie ale to było 100% bez kontroli tj. na siedząco, ze skrzyżowania, 2-udi bieg wpięty cała kita i się przód dzwigną, nagle MATKO CO JEST? (kierownica luźno się skręciał) więc odpuszczanie manetki i na ziemię.. choć znowu nie bierzcie mnie za totalnego frajera bo kiedy dzwignęła się parę razy to było szybkie opanowanie krwi i przytyrzamnie manetki kiedy koło było w powietrzu i bez żadnych ruchów po około 50m swobodne opadnięcie. Próbowałem jeszcze tak parę razy i generalnie kończyło się to spaleniem gumy albo szybkim odpuszczeniem bo nie mogę wyczuć momentu kiedy ująć z gazu, żeby go na plecy nie przeciągnąć, początkowy moment unoszenia jest powolny ale jak już złapie kąt to błyskawicznie leci do góry... Lucek widzę, że masz doświadczenia ze stuntu, powiedz mi czy łatwiej jest stojąc na podnóżkach (jeszcze nie próbowałem, teraz się dogłębniej zainteresowałem tematem a po skończeniu szkoły sportowej i uprawianiu dosyć poważnie dyscypliny sportu wnioskuję, że podstawą jest poprawna technika, żeby nie powielać głupich błędów lub brnąć w technice samouka), w momencie odkręcania gazu dociskasz tylni podnóżek, żeby utopić zadupek? a kierownicę szarpiesz do góry żeby powoli wyjść na gumę? (wydaje mi się że tak to wygląda?) jeżeli tak to przy momencie depnięcia na podnóżek nie ciągnie Cię na daną stronę? jak utrzymać balans i jak zachowywać się przy trzymaniu kierownicy oraz podciągnięcia manetką są krótkie i gwałtowne? czy raczej utrzymujesz w jednej pozycji manetkę delikatnie podkręcając lub ujmując?
CZEGO się spodziewać jak moto wyjdzie dobrze na gumę?

Awatar użytkownika
Chylo
Vinkiel Capo
Bike: Corsaro, MG V11, SL 1000...
Kontakt:

Post autor: Chylo » 14 lip 2014, 23:41

łatwiej na stojąco i pocwicz pod góre najlepiej, jak ogarniesz to na prostej bedzie łatwiej;) moment musisz wyczuc, ale jest to wtedy kiedy pełny, możesz też spróbować ze sprzęgła bo z tego co piszesz to waliłeś z gazu tylko a z tego co mi sie wydaje tak jest trudniej wyczuc ale lepiej dla sprzęgła.
Surfujący na fali momentu | Najlepsze są wysokie czarne... grzmiące;)

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Jazda na moto”