uszczelnienie opony.

O oponkach, wentylkach, dętkach i bieżnikach.
andrzej
Giovane d’onore
Bike: scarabeo 125
Kontakt:

uszczelnienie opony.

Post autor: andrzej » 21 maja 2010, 12:58

witam po krutkiej przerwie, czy mial ktocs przyjemnosc stosowac spray do uszczelnienia opon? czy wogule warto sie w to zaopatrzyc? jaki byscie polecali bo jest tego tyle od 13.00 zl do 50.00zl wiadomo ze drogi powinien byc lepszy ale to nie rugula, wiec piszcie jakie macie opinie.

markos
Consigliere
Bike: no fajny był...
Kontakt:

Re: uszczelnienie opony.

Post autor: markos » 21 maja 2010, 13:30

andrzej pisze:witam po krutkiej przerwie, czy mial ktocs przyjemnosc stosowac spray do uszczelnienia opon? czy wogule warto sie w to zaopatrzyc? jaki byscie polecali bo jest tego tyle od 13.00 zl do 50.00zl wiadomo ze drogi powinien byc lepszy ale to nie rugula, wiec piszcie jakie macie opinie.
Ja miałem wątpliwą przyjemnosc stosować spraya :)

W jesieni 2009 złapałem gumę w tylnym kole - jakis wielki gwóźdź, bo nawet lekko uszkodził carbonowy błotnik.
Napełniłem opone sprayem Holtz (żółto-czerwony, do kupienia na stacjach BP-chyba 30-kilka złotych) i zadziałał całkiem dobrze. Mozna potem normalnie jechać nie przesadzajac z prędkościa (wg instrukcji :) ). Spray został w oponie az do wiosny tego roku i powietrza ubyło tylko troszkę-wystarczyło dopompowac i teoretycznie można dalej jezdzić.
Przy wymianie opony (i tak była już do wymiany-kleić nie było sensu) bałem się, że w środku bedzie dużo czyszczenia bo wszystko bedzie pozaklejane pianką, ale okazało się że wystarczyło opłukac felgę wodą i po problemie :)
------------------

andrzej
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: andrzej » 21 maja 2010, 13:41

no to jednak zdaje egzamin, ale ja tz slyszalem ze opona napelniona tym preparatem nie nadaje sie juz do dalszej ekspluatacji,tak slyszalem .

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 21 maja 2010, 14:50

jest to prawda andrzeju, dlatego japolecm kupic sobie zestaw naprawczy z knotami http://www.allegro.pl/item1048449285_ze ... owych.html sa jeszcze drozsze gdzie mamy wezyk i maly pojemnik z gazem do napompowania taki http://www.allegro.pl/item1046057841_ze ... torba.html

andrzej
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: andrzej » 21 maja 2010, 15:58

jednak to prawda !!!! opona do wymiany. wtakim razie zaopatsze sie a te korki ktore poleczsz, ja powiem ci tez tak wyslalem ze to bedzie najlepsze rozwiazanie, tylko zostaje problem z powietrzem.

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 21 maja 2010, 20:28

andrzej pisze:jednak to prawda !!!! opona do wymiany. wtakim razie zaopatsze sie a te korki ktore poleczsz, ja powiem ci tez tak wyslalem ze to bedzie najlepsze rozwiazanie, tylko zostaje problem z powietrzem.
jak kupisz ten drozszy zestaw za 80zl to masz 3 pojemniki z powietrzem :)

andrzej
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: andrzej » 21 maja 2010, 20:57

powiem ci ze mam obawy co do takich gadzetow. mysle ze jakas pompke sie zalatwi.

Awatar użytkownika
kosmal1098
Candidato
Bike: sl 1000 falco 2000r
Kontakt:

Post autor: kosmal1098 » 21 maja 2010, 22:30

Moim zdaniem nie warto się bawić w takie pierdy.Teraz w każdej mieścinie jest wulkanizator który za 20 złoty nabije kołek i po kłopocie.Oponie nic się nie stanie nawet jak byśmy musieli podjechać z 10 km do wulkanizacji.Ale z drugiej strony przezorny zawsze ubezpieczony... :D :D :D Trzeba mieć tylko duży plecak :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Wicher
Giovane d’onore
Bike: ETV 1000 Caponord
Kontakt:

Post autor: Wicher » 22 maja 2010, 13:23

kosmal1098 pisze:Moim zdaniem nie warto się bawić w takie pierdy.Teraz w każdej mieścinie jest wulkanizator który za 20 złoty nabije kołek i po kłopocie.
To wszystko prawda, dopóki kręcisz się wokół komina :mrgreen:
Na dalekim wyjeździe, w kraju nie zawsze tak "cywilizowanym" jak nasz :mrgreen: znalezienie kogokolwiek, kto załata oponę graniczy z cudem.
Ale to tylko takie moje przemyślenia :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

andrzej
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: andrzej » 22 maja 2010, 15:25

uwazam ze nawet w naszym cywilizowanym kraju lepiej liczyc na siebie a jazda na oponie bez powietrza to koszt nowej opony (chyba ze rowerem) takze jakis komplet do latania powinien znalesc miejsce w motorze. ate kolki nie zajmuja duzo miejsca.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Ogumienie”