Kask cross do jazdy turystycznej?

Kaski motocyklowe
Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Kask cross do jazdy turystycznej?

Post autor: Piotrek » 21 sty 2016, 01:50

Witam obecnie posiadam kask NAXA F02 otwierana szczęka + blenda
Fajny kask,przez pierwszy miesiąc,później mechanizm blendy zaczął zdychać(nie otwiera i nie zamyka do końca) i cholernie głośny.
Zastanawiam się nad wymianą kasku na ... Jakiś!? do 500zł
Zauważyłem CROSS-owe (które za wygląd uwielbiam) ale czy taki typ kasków nadaje się do Turystyki,chodzi mi o kaski z szybą i blendą.
Prędkości rzędu 90-120km/h? No tam czasem do 160km/h ale to rzadko,odświętnie :lol:
Będę pracował nad całkowitą przebudową przedniej szyby w moto tak więc nie będzie tak wiało, "WIEM NA CISZĘ W TAKIM KASKU NIE LICZ",liczę się z tym :D
O coś takiego:
http://allegro.pl/acerbis-active-bialy- ... 81559.html
http://allegro.pl/kask-ls2-enduro-super ... 57278.html
Proszę o podpowiedzi czy darować sobie taki typ kasków czy jednak nadają się do turystyki.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Re: Kask cross do jazdy turystycznej?

Post autor: dito » 04 lut 2016, 20:49

Nadaje się do turystyki jak każdy inny :). Od Ciebie zależy czy będziesz się w nim dobrze czuł. Też chciałbym taki kask ale trochę obawiam się podrywania do góry przez daszek, za wysoko "wystaję" nad owiewkę :).

Onishiro
Giovane d’onore
Bike: pegaso 650 ie
Kontakt:

Post autor: Onishiro » 12 lut 2016, 14:38

Moge ci polecić taki kask:
http://sklep.olekmotocykle.pl/roleff-ro ... 61821.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolega posiada , w kolorze kamizelki odblaskowej :D, jest bardzo zadowolony . Szyba nie paruje , dobre spasowanie, głośny jak to kaski dual . Wg niego jest ciszej niz w jego starym cabergu v2 .Jeździ w nim na yamaszce tdm 850 z niską szybą i podobno nie odczuwa jakoś tego dodatkowego daszka .

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 12 lut 2016, 18:23

Dzięki wielkie ale już Acerbisek leży na półce i czeka na rozpoczęcie czyli jeszcze chwilę bo muszę najpierw zająć się moto i dokończyć parę projektów .
Obecnie mogę powiedzieć tylko tyle że leży super i ogółem fajny ale co w jeździe to dopiero się okaże.

radziulex
Sgarrista
Bike: Pegaso 650 Cube 2000r
Kontakt:

Post autor: radziulex » 17 lut 2016, 12:51

No koledzy ja mam inne zdanie. Kaski do jazdy w terenie nie nadają się do turystyki. One mają większe otwory wentylacyjne (bo muszą mieć) i mniej opływowy kształt przez co przy większych prędkościach będzie oczywiście głośniej no a kolega wyraźnie napisał, że Naxa którą posiada jest dla niego za głośna. No ale pamiętajmy, że ten kask jest raczej z niższej półki więc jak kupi sobie kask z półki wyższej za min. 500 zł np. wspomnianego Caberga to choćby to był kask do terenu to i tak powie, że jest lepszy od jego starej NAXY no bo to jest znacznie lepszy kask. A znów dalej jak kupi Caberga szczękowego to powie, że jest jeszcze lepiej :) Podsumowując "GENERALNIE" kask do terenu musi być lepiej wietrzony więc musi być głośniejszy.
Aprilia Pegaso 650 CUBE

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 17 lut 2016, 14:49

Mój Naxa to kask z otwieraną szczęką więc głośny będzie żeby nie wiem co a jak kupię kask z otwieraną szczęką za 1200 to i tak będzie głośno.
Zrobiłem próbną jazdę z Acerbisem na MZ i przy około 100km/h było ok :)

radziulex
Sgarrista
Bike: Pegaso 650 Cube 2000r
Kontakt:

Post autor: radziulex » 17 lut 2016, 16:18

No masz rację. Więc musisz wybrać sam bo nie ma tak, że jest coś uniwersalnego i idealnego, każdy kask ma wady i zalety. Twoja NAXA jest głośna przez tą otwieraną szczękę ale jednak kiedy jest gorąco to fajnie jest ją sobie podnieść a w zamian za to musisz znosić to, że jest głośniejsza i cięższa od pełnego.
Aprilia Pegaso 650 CUBE

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Kaski”