Cafe Racer 69

Tutaj tylko dla wybitnych, totalnie zakręconych, wyluzowanych, wyprzęganych motomaniaków. Czyli wszystko co z luzem bez granic.
Awatar użytkownika
Chylo
Vinkiel Capo
Bike: Corsaro, MG V11, SL 1000...
Kontakt:

Cafe Racer 69

Post autor: Chylo » 08 kwie 2013, 00:50

Narazie nie Apka ale tez po części z włoch:P buduje Cafe Racera mysle że niebawem dodam gotowe foty a na raze dwa z czasu budowy;) silnik trx 850 85KM i 80Nm, stożkowe filtry, kominy AWG, zbiornik YBR125, Lampa VTX1800, felgi Aprilia Pegaso i MZ Baghira, zaciski R1, półka FZ6, kolor Benelli Tornado reszta praca własna:)

niestety cos sie jebie z dodawaniem zdjęć:/ więc adres na FB z fotami: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 066&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Surfujący na fali momentu | Najlepsze są wysokie czarne... grzmiące;)

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Re: Cafe Racer 69

Post autor: Whiplash » 08 kwie 2013, 08:33

ja czekam na efekt koncowy :) bo bedzie pewnie mega :mrgreen:

lonerr
Appassionato
Bike: Pannonia, RSV Tuono 05r.
Kontakt:

Post autor: lonerr » 15 kwie 2013, 20:52

No i jakoś brak zdjęć ... :mrgreen: :mrgreen:
Do What You Want

Awatar użytkownika
Chylo
Vinkiel Capo
Kontakt:

Post autor: Chylo » 29 kwie 2013, 01:45

pisze mi ze skończyło sie miejsce na załączniki nie wiem co jest grane...?

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 29 kwie 2013, 06:13

daj na jakis serwer i pozniej wklei tutaj linki

Awatar użytkownika
Chylo
Vinkiel Capo
Kontakt:

Post autor: Chylo » 11 maja 2013, 14:14

dobra dodaje! Najpierw z budowy potem gotowizny;)

Obrazek

Obrazek

czarna niecierpliwie czekała na randke z boszką, aż zaczęła sie rozbierać..:d

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Chylo
Vinkiel Capo
Kontakt:

Post autor: Chylo » 11 maja 2013, 14:18

Obrazek

Obrazek

Obrazek

części jak kobiety - jedne odchodzą drugie przychodza, wiele sie zmienia...:P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Chylo
Vinkiel Capo
Kontakt:

Post autor: Chylo » 11 maja 2013, 14:21

Chęć zbudowania własnego cafe racera siedziała we mnie już od 4 lat... od zawsze każdy mój własny pojazd odróżniał się od oryginału serią mniejszych lub większych modyfikacji, nawet rower:P razem z bratem mamy filmiki pod kontem 'rcchoppers', niektóre były w gazetach. Przechodziłem przez różne motocykle ale Aprilia Falco którą miałem przed 69' wzmocniła rozbudzaną od dawna miłość do włoskich sprzętów. Dwa cylindry najlepiej z kratownica to jest to! Z Apka musiałem sie pożegnać(wzmocnic fundusz na związek z tą druga kobietą:P) i później rozwiązanie padło tylko jedno-szukam bazy i budujemy własnego cafe! Najpierw oczywiście szukałem makarona wśród Gutków i Ducati ss'ów, a potem także Beemek bo bokser też podobał mi sie do takiej maszyny. Jak to bywa zostało kasy mniej niz stały te maszyny i pojawiła się okazja - On, trx w żałosnej cenie i w dodatku w stanie wizualnym(nie będzie żal) aż proszącym sie o ingerencje! W tym czasie zajawiony starymi Laverdami uznałem że R2 to będzie to. Pozostał tylko stan techniczny, który musiał jak najmniej odpowiadać wizualnemu... i tak po objechaniu 660km w domu znalazła sie baza. Założenia były dwa - sprzęt ma wyglądać radykalnie i nieadekwatnie do tego być użytkowym. Ma się prowadzić świetnie, być lekkim i dwuosobowym(z powodu tej drugiej). Koszt przeróbki miał sie zamknąć w rozsądnych granicach a wszystko co sie da zrobić samodzielnie co da najwiekszą satysfakcje. No i przydałoby sie nie nadciągnąć więcej niż pół roku z życia córki i żony... Wydawało sie niemożliwe? A jednak:)

Obrazek

Obrazek

Moto jest na stronie gównej http://www.caferacer.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; jako CAFE RACER 69

Awatar użytkownika
Chylo
Vinkiel Capo
Kontakt:

Post autor: Chylo » 11 maja 2013, 14:35

oczywiście nie obyło sie bez problemów co by nie było tak lekko. Przedni zacisk od R1 skutecznie blokował szprychy co wymusiło zdystansowanie tarczy o 8mm plus przyszlifowanie jarzma o 2mm by zachować doze bezpieczeństwa w razie w. na naszych urozmaiconych drogach. Kolejnym problemem okazała się tylna tarcza gdzie zacisk na oryginalnym jarzmie znajdował sie stanowczo za daleko od lini tarczy. Sytuacja była prostsza bo wystarczyło zrobić dystans odsuwający tarcze wycinany i obrobiony z oryginalnej piasty trx'a. Ostatnia sprawa to stożki. Trzeba było odpowiednio przerobić ich chwyty tak aby zmieściły się pod wąski zbiornik ybr. Później szło znowu gładko aż 20go kwietnia na Motosercu nastąpiła premiera:p

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Chylo
Vinkiel Capo
Kontakt:

Post autor: Chylo » 11 maja 2013, 14:38

początkowa bolączka gotowej konstrukcji stanowiły hamulce, tył z racji całkowitego odchudzenia tyłu, przeniesienia całej instalacji elektrycznej z akumlatorem pod tył zbiornika paliwa, zbiornika wyrównawczego zaraz pod przód siedzenia, kominy również-oprócz tego ża ważą niewiele w porównaniu z seria-to przesuwają mase na przód. Wszystko to sprawiło ze zablokować koło nie ma lekko, hebel ma aż za dużą siłe i nie spotyka sie z oporem masy. W końcu dwie gąbki, kilka rurek i wahacz dużo nie ważą;) to samo jest na każdym wyjściu z winkla i mocnym daniu w palnik , dupa lubi zejść na bok... i daje to sporą frajde!:D oczywiście sama masa to nie wszystko tylna zebatka jest większa od serii, co zmienia przełożenie na tyle że dół i środek są wyczuwalnie mocniejsze za to góra juz mniej efektowna. Ale o to chodzi bo nie trzeba jechać szybko żeby czuć sie szybkim! Jazda troche ubarwiona SM jednak co najfajniejsze tą maszyną radość sprawia także wolna jazda i wogóle jej to nie przeszkadza, czego Aprilia nie lubiła. Co do przodu to klocki nie chwytały całą powierzchnią, kupiłem już nowe ferrodo i widać sporą róznice...na szczęście:)

Jazda przypomina lot starym aeroplanem z kadłubem przed nami. Siedzi sie o dziwo wygodnie, zblokowanym przez zbiornik i zadupek(siedzenie) i jest sie lekko rozciągnietym ponad zbiornikiem paliwa. z racji że siodło zaczyna sie 4 cm bliżej tyłu siedzi sie troche dalej a nogi są podobnie ugiete. Silnik chodzi świetnie-nie miało być inaczej-ciągnie lekko szarpiąc tak do 1500obr/min(jak to dwójka) następnie juz równiutko z dobrym ciągiem, po czym łapie mocny oddech przy 4500obr/min i daje z kopyta. Tak jak seria bez problemu dojdzie do 9000obr/min ale od 7500 juz z mniejszym impetem co mi akurat nie przeszkadza i nie potrzeba:) spalanie na razie w cyklu mieszanym wyszło 6l co wzgledem serii daje litr więcej przy stożkach, przelotach innycm przełożeniu i większemu oporowi powietrza. Zbiornik ma 13l wiec transatlatykiem nie bedzie:P to by było na tyle...

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Shoutbox - całkiem odjechane luzy”