Akcja Warszawa 11.06

Duże imprezy motocyklowe, ogólnopolskie akcje
Awatar użytkownika
Szwed
Sgarrista
Posty: 110
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:15
Bike: Pegaso 650 '04
Lokalizacja: Opole / Krakow
Kontakt:

Akcja Warszawa 11.06

Post autor: Szwed » 18 maja 2010, 12:02

Jakby ktoś chciał zaprotestować przeciwko bandyckim cenom przejazdu motocyklem przez A4 to info poniżej. Tym razem nie na A4 a pod Ministerstwem Infrastruktury.
Poniżej zamieszczam wstępne ustalenia dotyczące "Akcji Warszawa 11.06". Proszę Was o uważne przeczytanie i zgłaszanie uwag oraz chęci udziału (dzięki temu możemy ocenić ilość motocykli i odpowiednio się do tego przygotować). Po szczegóły sięgajcie na http://www.motoautostrada.pl" onclick="window.open(this.href);return false; (co najmniej raz w tygodniu będziemy uaktualniać informacje), tam również w formie komentarzy możecie wpisywać swoje sugestie. Jak uporamy się wreszcie z tematem autostrad mamy zamiar zająć się innymi problemami dotyczącymi motocyklistów, a do tego potrzebujemy Waszego wsparcia.

Motocykliści w Warszawie 11.06.2010.
1. Spotykamy się o godzinie 13.00 przed Ministerstwem Infrastruktury.
2. Spotkanie w Warszawie wg dwóch wariantów:
A) Zgromadzenie Publiczne przed Ministerstwem Infrastruktury podczas którego powiemy o naszych postulatach, a na ręce ministra złożymy list otwarty/petycję.
Następnie po rozwiązaniu Zgromadzenia Publicznego ok. godz. 14.00 przejedziemy KAŻDY OSOBNO, ZGODNIE Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO w okolice Sejmu. Przez godzinę motocykliści przejadą wg planu przez Warszawę, a w tym czasie złożymy w Parlamencie listy do wszystkich posłów i senatorów, w których poprosimy o poparcie naszych postulatów.
Ok. godz. 15/16.00 opuszczamy stolicę.
B) Gdyby władze Warszawy nie dopuściły do Zgromadzenia Publicznego (z przyczyn zupełnie nam nie znanych) wtedy wszyscy, którzy przyjadą będą podróżować wg przekazanych planów wytyczonej trasy.Przez 2 godzinki, od 13.00 KAŻDY OSOBNO, ZGODNIE Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO będzie podróżował po Warszawie.
3. Naszym celem jest pokazanie, że motocykliści są zorganizowaną i bardzo liczną grupą; Ministerstwo uważa, że nie jesteśmy godni aby z nami rozmawiać i nie widzą potrzeby zmian. Główną motywacją ministerstwa jest fakt jakoby motocykliści byli niewielką grupą społeczną, niepotrafiącą się skonsolidować i w związku z tym nie ma potrzeby respektowania naszych praw. (to nie są wymyślone słowa – to stwierdzenia przedstawicieli różnych urzędów !)
ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA STRONY http://www.motoautostrada.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - będziemy na niej publikować wszystkie najświeższe wiadomości oraz ostateczne decyzje.
Jeśli nie odwołamy całej akcji do 04.06.2010 to bez względu na wszystko SPOTKAJMY SIĘ – to piękna okazja zwiedzenia stolicy i poznania się.

PROSIMY ! wszystkie osoby, którym nie jest obojętne traktowanie motocyklistów na autostradach w Polsce o przyjazd, a bardziej aktywnych do pomocy w zorganizowaniu tego wydarzenia.
Im gorzej, tym lepiej. (sprawdzone wielokrotnie)

Awatar użytkownika
Szwed
Sgarrista
Posty: 110
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:15
Bike: Pegaso 650 '04
Lokalizacja: Opole / Krakow
Kontakt:

Re: Akcja Warszawa 11.06

Post autor: Szwed » 26 maja 2010, 17:58

Dzisiaj powstał plakat dotyczący akcji, będzie rozwieszony w moto-sklepach, serwisach, knajpach w wielu miastach Polski.
Wersja elektroniczna tu:
http://cms.gp.duch.ehost.pl/sites/defau ... tracja.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Pamietajcie, Minister liczy na waszą obecność :twisted:
Im gorzej, tym lepiej. (sprawdzone wielokrotnie)

Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Posty: 417
Rejestracja: 03 gru 2009, 12:05
Bike: Tuono 1000 R , CBRF600S
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Akcja Warszawa 11.06

Post autor: Luca » 04 cze 2010, 17:45

He ja już powiesiłem :)


Pytanie kto jedzie do Wawy !?


Obrazek

http://www.motoautostrada.pl

Awatar użytkownika
Szwed
Sgarrista
Posty: 110
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:15
Bike: Pegaso 650 '04
Lokalizacja: Opole / Krakow
Kontakt:

Re: Akcja Warszawa 11.06

Post autor: Szwed » 10 cze 2010, 08:50

Poniżej oficjalne zaproszenie organizatorów akcji.
Ja ze swojej strony też zapraszam, będę co prawda bez motocykla, ale za to z wielkim transparentem, jak na prawdziwego demonstranta przystało :twisted:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Motocyklistki, motocykliści,
11.06.2010 (piątek) o godz. 13.00 spotykamy się przed Ministerstwem Infrastruktury w Warszawie (ul. Chałubińskiego 4-6) aby zaprotestować przeciwko zbyt wysokim opłatom na autostradach, a dokładnie przeciwko takiej samej opłacie jak za samochód osobowy.

Nasza akcja jest zorganizowana w formie Zgromadzenia Publicznego zgłoszonego władzom Warszawy, czyli zgodna z prawem. Wystąpiliśmy również z prośbą o pomoc policji, co władze miasta poparły. http://motoautostrada-pl.strefa.pl/zgro ... zawa_2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Należy przypomnieć, że wcześniej wymieniliśmy liczną korespondencję i odbyliśmy wiele rozmów telefonicznych z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury. Skutek jest niestety nie wielki. Pomimo wielu pism, w których przedstawiciele ministra twierdzą, że koncesjonariusze mogą dowolnie kształtować dla nas ceny nie potrafią wskazać, na jakiej podstawie prawnej miałoby to nastąpić.

W tym samym czasie minister zinterpretował ostatnią ustawę ( dokładnie art.5) w taki sposób, że jeśli koncesjonariusz sam wpłynie na taką zmianę abyśmy płacili mniej, to koncesja przestanie działać w oparciu o poprzednie przepisy. W ten sposób wiąże ręce firmom zarządzającym autostradami.

Prezes firmy Stalexport zarządzający A4 publicznie powiedział, że jest gotowy do rozmów i obniżki opłat dla motocyklistów. Minister, a dokładnie vice-minister Radosław Stępień wszystko robi, aby takie rozmowy się nie odbyły, jak również nie chce w żaden sposób pomóc koncesjonariuszom we wprowadzeniu obniżki tłumacząc się dobrem Skarbu Państwa. Operatorzy autostrad A1 i A2 przyglądają się i zapewne postąpią podobnie jak firma Stalexport.

Wiele faktów dobitnie pokazuje jak bardzo urzędnicy ministerialni i inni ignorują motocyklistów. Przytoczę zaledwie dwie wypowiedzi: „motocykliści chcieliby mieć darmowe autostrady żeby nimi jeździć 300/godz.” oraz „motocykliści są tak mała grupą, że w ogóle nie trzeba się nimi przejmować”, a jedna z wielu osób odpowiedzialna w kraju za bezpieczeństwo ostatnio w radiu pozwoliła sobie opowiadać o zakładanych stalowych linkach na szyję.

To smutne i choć zapewne wielu z nas w dużej mierze przyczynia się do utrwalania stereotypów, to wiemy, że tak nie jest. Idea motocyklizmu nieustannie się rozwija, a „Akcja Autostrada” jest znakomitym pierwszym krokiem, aby pokazać wielkość grupy społecznej, jaką są motocykliści.

Na stronie http://www.motoautostrada.pl" onclick="window.open(this.href);return false; znajdziecie Państwo wszystkie informacje dotyczące zgromadzenia w Warszawie. Prosimy wszystkich, aby całą akcje potraktować, jako pokazanie dobrej strony motocyklizmu. Przejazd po Warszawie nie jest już zorganizowaną akcją i powinien być jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Warszawy. Wszystkich, którzy pojadą pod sejm prosimy, aby jechali ze szczególnym uwzględnieniem poleceń policji oraz nie traktowali tego, jako parady. http://www.motoautostrada.pl/akcja-warszawa-trasa" onclick="window.open(this.href);return false;

Przed ministerstwem oraz dla wszystkich zainteresowanych po całej akcji na parkingu przed centrum handlowym w Jankach (15.30-17.00) bardzo chętnie wysłuchamy wszystkie sugestie dotyczące przyszłego postępowania w „Akcji Motocyklistów”. Sprawy związane z autostradami nie są jedyne – mamy naprawdę wiele do zrobienia.

Do zobaczenia w Warszawie
Im gorzej, tym lepiej. (sprawdzone wielokrotnie)

Awatar użytkownika
Szwed
Sgarrista
Posty: 110
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:15
Bike: Pegaso 650 '04
Lokalizacja: Opole / Krakow
Kontakt:

Re: Akcja Warszawa 11.06

Post autor: Szwed » 30 mar 2012, 17:13

Odkopuję temat.
Stalexport pokonany! :mrgreen: Po wielu zabiegach udało się ich w końcu przekonać do naszych racji. A więc cała A4 (zarówno pod zarządem państwa jak i stalexportu) będzie dla moto 50% tańsza.
Od 1 kwietnia podróż jednośladem na koncesyjnym odcinku A4 będzie o połowę tańsza. Opłata w ramach taryfy 1 z rabatem dla motocyklistów wyniesie 4,5 zł na każdym placu poboru opłat.
http://www.autostrada-a4.pl/--/361" onclick="window.open(this.href);return false;
Im gorzej, tym lepiej. (sprawdzone wielokrotnie)

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Akcje Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość