Clip-ony 'turystyczne' czy 'wyścigowe'?

Tuning mechaniczny
kedog
Picciotto
Bike: Aprilia Falco / Suzuki DL650
Kontakt:

Clip-ony 'turystyczne' czy 'wyścigowe'?

Post autor: kedog » 15 cze 2015, 17:11

Witam,
jestem na etapie zamiany swojej kierownicy na clipony ale tutaj pojawia się pytanie.
jako że jestem dość wysoki (190cm) i nie zbyt szczupły :D (110kg) zastanawiam się czy lepsza pozycja do jazdy (częściej sportowej do 200 km - niż dalekie podróże turystyczne) będzie z cliponami ('racing' http://www.ebay.pl/itm/Racing-Clip-on-H ... 0644955335" onclick="window.open(this.href);return false; czy z takimi które są trochę wyżej i pozycja będzie bardziej wyprostowana http://www.ebay.ie/itm/Black-Clip-on-Ha ... 54203eb5ec" onclick="window.open(this.href);return false; )?

czy macie może jakieś doświadczenie z tymi cliponami które przesłalem lub polecacie coś innego w tym przedziale cenowym??

dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Re: Clip-ony 'turystyczne' czy 'wyścigowe'?

Post autor: Whiplash » 15 cze 2015, 18:57

zadne do nei podejda, przerabiany temat , w falco palki ida z boku w tych co dales z tylu i perzy pelnym skrecie bedziesz walil po stelazu zegarow

kedog
Picciotto
Kontakt:

Post autor: kedog » 16 cze 2015, 09:11

Kurcze teraz wlasnie kierownica nieoryginalna uderza mi w czasze i w bak.
z tego co widze na ebay wszystkie clipony ida z tylu :(
podesle ktos prosze jakies sprawdzone clipony - da sie takie kupic nie koniecznie za 1300 pln ?

dziekuje za podpowiedz

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 16 cze 2015, 17:26

niestety wszystko idzie z tylu, w RSV i Tuono sie mieszcza bo stelaz jest bardziej wysuniety do przodu, nie wiem jak bedzie z orginalnymi pompami bo ja mam radialne w Falco i walily na 100% zobacz w moim temacie zreszta nawet z palkami dlugosci 30cm byl problem

kedog
Picciotto
Kontakt:

Post autor: kedog » 17 cze 2015, 09:40

znalazlem jeszcze cos takiego http://www.boonstraparts.com/en/part/Ap ... 00/Futura/(RST1000" onclick="window.open(this.href);return false;)/Clip/On/Left/2003/&ID=B10000F1Z9 i ciekaw jestem czy z Futury by nie siadly bo ewidentnie sa z boku i z tego co czytam srednice maja taka sama.

kedog
Picciotto
Kontakt:

Post autor: kedog » 03 sie 2015, 12:43

Witam,

pogrzebalem troche w necie i udalo mi sie zmienic moja kierownice oraz owiewke (ktora byla przez poprzedniego wlasciciela nozem wyskrobana zeby sie miescila kierownia) na clipony i owiekwke normalnej dlugosci.
zdjecie do zobaczenia tutaj: http://zapodaj.net/d224d4e96b9c7.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

koszty:
lusterka nowe long stalk AF1 Racing - 13,30 $ szt (akurat znajomy byl w US to zabral ze sobą)
czasza peknieta - allegro - 220 pln
malowanie i klejenie - 250 pln
szyba nowa - allegro - 210 pln
Clipony uzywane - ebay US - 13 $ lewy, 35 $ prawy wysylka wewnatrz US 8 $ (akurat znajomy byl w US to zabral ze sobą)
ciężarki uzywane z Futury - ebay DE - 5 i 11 Euro + 5 euro wysylka

takze teraz ciesze sie z prawie oryginalnego wygladu zostaly tylko 2 dziury po poprzednim rozwiazaniu w półce ale zaslepione plastikami ;)
trzeba bylo troche pomeczyc sie z linka gazu zeby ja dobrze ulozyc ale po 3 godzinach w garazu wszystko dziala jak powinno.

zastanwia mnie tylko jak wysoko wysuniete maja byc lagi nad polke bo teraz jest 5 linii czy tak jest ok??

efekt dla mnie rewelacja :)

RafiKrk
Autista
Bike: RSV Mille 2002
Kontakt:

Post autor: RafiKrk » 22 sie 2016, 21:35

Podpinam się pod temat. Chcę dać mojej Mille ostatnią szansę i założyć wyższą kierownice(lata lecą plecy bolą ;). I pytanie, ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie, lagi 53mm showa. Mam możliwość kupienia uchwytów LSL po w "miarę nienajgorszej" cenie, do tego muszę kupić pałki , zdaję się że przewody hamulcowe i coś wykombinować z pojemniczkami wyrównawczymi. Widziałem chińskie zestawy podnoszące o około 2,5cm, ale wydaję mi się że to trochę mało żeby odczuć różnicę, i tu pytanie: ktoś robił taką przeróbkę może coś poradzić, podpowiedzieć? Whiplash, kiedyś miałeś na sprzedaż pałki, to aktualne? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 23 sie 2016, 15:34

Mialem wysoka kiere u siebie w falco, musisz kupic polke ja maialem ABM, do przedluzenia przewody hamulec, sprzeglo, gaz , ssanie, osprzet elektryczny jest na tyle dlugi ze daje rade, poprostu jest poupinany za zegarami

RafiKrk
Autista
Bike: RSV Mille 2002
Kontakt:

Post autor: RafiKrk » 23 sie 2016, 20:49

Dzięki za odpowiedź ale nie chcę zakładać wysokiej kierownicy tylko podnieść wszystko na clip on'ach, coś takiego:
http://www.robbymotoeng.com/en-en/raise ... rettyPhoto" onclick="window.open(this.href);return false;
Szukam czegoś w rozsądnych pieniądzach, ale ciężko... Z LSL mógłbym mieć ale są podniesione o 3,7mm ale niestety przesunięte do przodu o 2,5mm więc wychodzi prawie na jedno a zestaw "turystyczny" LSL to wydatek rzędu 1700PLN(fantazja)... Z Danmoto(chińskie) są za około 530PLN regulowane, ale sam nie wiem...

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Tuning mechaniczny”