RSV 1000 Mille 1999 - Jak sprawdzić temp?

Tematyka ogólna, odbiegająca od pozostałych forum w dziale warsztat.

Moderator: fox2plus

TakKrzysiu
Picciotto
Bike: Aprilia RSV 1000 Mille
Kontakt:

RSV 1000 Mille 1999 - Jak sprawdzić temp?

Post autor: TakKrzysiu » 13 maja 2016, 23:58

Witam, jestem świeżutki i jeszcze niewiele wiem, wciąż szukam odpowiedzi na różne pytania, ale tym razem postanowiłem zapytać wprost:
1. - jak w temacie
2. - Czy to normalne że ten model porządnie się grzeje? Za każdym razem po zakończeniu objazdów wiatraki chodzą, a ja czuję jak wysokie temperatury walą mi zarówno po udach, jak i po kostkach. Przesiadłem się z Triumph'a (Sprint ST 955i),
jestem zwolennikiem silników "specyficznych", między tymi motocyklami w sprawie temperatur jest duża różnica.

Możliwe że płyn chłodniczy nie dociera gdzie powinien? Jego poziom po uzupełnieniu i kilkudziesięciu kilometrach minimalnie się obniżył, może problem leży gdzie indziej?

A może w ogóle nie ma problemu a ja panikuje jak baletnica w dżungli bo po prostu zbyt mało jeszcze wiem?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i zważywszy na moją świeżość - wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam!

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: RSV 1000 Mille 1999 - Jak sprawdzić temp?

Post autor: Piotrek » 14 maja 2016, 00:23

Jeżeli byłeś na zwykłej przejażdżce to wiatraki nie powinny działać no chyba że są to extremalne warunki (jest 50*O w cieniu,jedziesz 1-2 biegiem po pustyni i ciągniesz przyczepę kamieni :lol: )
Sprawdź czuja temperatury,może dogorywa? Jak wrócisz z przelotu i wiatrak będzie chodził odepnij kable od czujnika temperatury jeśli zgaśnie no to czujnik do wymiany jeśli nie no to może coś masz z instalacją nie tak.
Na razie spróbuj odpiąć kable i napisz jaki efekt.
Pozdro :D

stuntmachine
Giovane d’onore
Bike: Tuono
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 14 maja 2016, 21:44

Moje Tuono jak jadę trzyma 75stopni.. Nawet jak dużo smigam po mieście to dojdzie max do 85.. Cos masz zrąbane.. Obstawiam termostat... Zablokowany w pozycji "prawie" zamkniętej... Ja jestem zadowolony bo przerabialem różne moto. Honda grzała się najbardziej. Tuono nie grzeje się nic a nic w porównaniu do 1000rr

TakKrzysiu
Picciotto
Bike: Aprilia RSV 1000 Mille
Kontakt:

Post autor: TakKrzysiu » 15 maja 2016, 00:16

Dzięki za wskazówki. Już Wam podaję powód dla którego możecie zacząć drzeć ze mnie łacha. Ten temat nie pojawił się bez przyczyny - mianowicie skąd miałem wiedzieć jaka jest temperatura, skoro na budziku miałem błąd :| . Teraz już wiem gdzie mogę ją sobie sprawdzić i jednak niepotrzebnie wkładałem termometr do wydechu...

A tak poważnie to wczoraj nie jeździłem z braku czasu, dzisiaj zobaczę czy ma gorączke i sprawdzę czujnik. Wymieniłem płyny, ogarnąłem kable bo światła nie kulały. Mam mocno nieprzejrzystą serwisówke.
Rano sobie ją ściągnę bo muszę też wiedzieć na ile naciągnięty powinien być łańcuch (mam wrażenie że jest za luźny a tutaj napęd zużywa się szybko i bez tego). Moto mam dopiero tydzień i muszę jeszcze porządnie go przejrzeć bo poprzedni opiekun był rzeźnik. Bardzo zaniedbał sprzęt. Ten z kolei chyba nie był mu dłużny bo leżał na obu profilach, ale silnik zdrowy i poza kosmetyką wszystko jak należy.

Jednak nadal podkreślam, póki co bez litości dla siebie mówię że jestem jeszcze tępa strzała bo dla mnie ten motocykl to nowy kosmos więc jak macie chęć to piszcie, sugerujcie a nawet możecie się zdrowo odżywiać.

8-)

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Zagadnienia ogólne”