jak wyminić

rafał
Picciotto
Bike: aprilia leonardo 125
Kontakt:

jak wyminić

Post autor: rafał » 22 cze 2010, 09:25

witam nie dawno zakupiłem leona 125 i chciałem wymienić w nim filtr olej,olej w silniku , i w przekładni tylko nie wiem jak to zrobić a nie będę jeździł do mechanika żeby to zrobił bo weźmie więcej za tą robotę niż ona jest warta kto pomoże :) pozdro

Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Bike: Tuono 1000 R , CBRF600S
Kontakt:

Re: jak wyminić

Post autor: Luca » 23 cze 2010, 20:06

Ze spuszczeniem oleju z silnika nie będziesz miał problemu lecz gorzej z wymianą filtra olejowego (wkład) dostęp jest do dupy, przygotuj sobie imbus łamany chyba 5 albo 6 mm (alen key). Wkład jest pod dekielkiem koło kolektora wydechowego. Miłej zabawy - jak będą zapieczone śruby to będzie ubaw, potem wymień oring pod dekielkiem filtra bo lubi czasem puszczać. Co do kosztów w serwisie to całe 40 dychy. Potem ocenisz czy to dużo ;)/

rafał
Picciotto
Kontakt:

Post autor: rafał » 24 cze 2010, 09:23

ok dzięki za info :) może nie będzie tak źle jak pisałeś a mam pytanie oring dostanie się przy zakupie filtra oleju czy trzeba go osobno zakupić ;)

marcinkrakow
Autista
Bike: scarabeo 125 VW t3westfalia
Kontakt:

Post autor: marcinkrakow » 24 cze 2010, 17:20

oring trzeba dokupic osobno jak bedziesz spuszczał olej to uwazaj na mosiezna podkładke lubi sie przykleic i spasc wtedy kiedy akurat odwrócisz głowe ;) wylejesz ja ze starym olejem a bez niej lubi cieknac...
uwazaj tez przy dokrecaniu nie za słabo , ale i nie za mocno blok jest aluminiowy i łatwo przekrecic gwint
olej wylewaj raczej ciepły, jak masz taka mozliwosc mniej syfu zostanie na powitanie nowego
i... co rzadko kto pamieta sprawdz napinacz/ płyn w napinaczu nazwy nie pamietam jest w standartowej serwisówce na stronie apki
z podstaw to juz wszystko a jakbys chciał cos głebiej grzebac to moge podesłac servisówke tylko na konto w tlenie(duuuuzy rozmiar i mało która poczta to łyka)
servis transport czesci skutery i vw diesle marcinnaprawski@tlen.pl

rafał
Picciotto
Kontakt:

Re: jak wymienić

Post autor: rafał » 24 cze 2010, 18:30

aha a ta mosiężna podkładka jest przy tych 2 śrubach co się odkręca żeby spuścić olej tak ??? żeby potem jaj nie miał :D jak byś mógł to wyślij mi serwisówke apki jak byś mógł a mam jeszcze pytanko ten płyn w napinaczu gdzie on się znajduje ;) a i dzięki za pomoc ;)

rafał
Picciotto
Kontakt:

Post autor: rafał » 24 cze 2010, 18:38

jak byś mi jeszcze mógł powiedzieć jaki był by najlepszy olej do apki myślałem nad agip 10W/40 nie wiem czy dobry będzie :?

andrzej
Giovane d’onore
Bike: scarabeo 125
Kontakt:

Post autor: andrzej » 16 gru 2010, 13:54

witam cie marcin dawno nie bylo okazji pogadac. czy moglbys cos wiecej powiedziec o oleju w napinaczu, pierwszy raz o tym slysze jak i gdzie sie go leje , co prawda mam scarabeo ale silniki sa te same. pozdrawiam wszystkich fanow april,i oby do wiosny.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Leonardo 125 150 250”