problem z leonardo 125

łukasz001
Picciotto
Bike: Aprilia Leonardo 125
Kontakt:

problem z leonardo 125

Post autor: łukasz001 » 23 maja 2010, 08:56

Witam,
Mam problem z Leonardo 125.
Wcześniej jechał 110km/h a teraz tylko 80km/h.
wyczyściłem cały gaźnik i nic to nie dało.
Jaka może być tego przyczyna?

marcinkrakow
Autista
Bike: scarabeo 125 VW t3westfalia
Kontakt:

Re: problem z leonardo 125

Post autor: marcinkrakow » 23 maja 2010, 09:04

przyczyn moze byc duuuzo napisz cos wiecej...
czy stało sie to po czyszczeniu gaznika? czy wczesniej?
servis transport czesci skutery i vw diesle marcinnaprawski@tlen.pl

andrzej
Giovane d’onore
Bike: scarabeo 125
Kontakt:

Post autor: andrzej » 23 maja 2010, 09:54

kolego sprawdz rolki taki objaw naglego spadku predkosci swiadczy o zuzytych rolkach.

łukasz001
Picciotto
Bike: Aprilia Leonardo 125
Kontakt:

Post autor: łukasz001 » 23 maja 2010, 18:25

Opisze całe objawy od momentu kiedy kupiłem skuter.Kupując go wiedziałem o jego problemie.
A więc gdy odpalam go rano muszę bardzo długo go rozgrzewać(ok. 10 min.) Jeśli w czasie rozgrzewania dodaje mu gazu od razu gaśnie (objawy takie jakby się zalewał) Po rozgrzaniu pracuje normalnie, ale na niskich obrotach pracuje nie równo. Poza tym dysza od powietrza musi być wykręcona prawie na maxa.
Jak ją wkręcę całkiem to motor nadal pracuje (prawie nie reaguje). Przekładałem prawie wszystkie części z innego gaźnika i jest tak,że albo dobrze pracuje na małych obrotach bądź dużych. Obecnie włożyłem wszystkie części z oryginalnego gaźnika,ale motor nie chce jechać szybciej niż 85km/h i przy tej prędkości zaczyna szarpać tak jakby mu paliwa brakowało. Wcześniej jechał prawie 120km/h. Może ktoś zna zasadę działania ssania i zasadę doprowadzenia paliwa bo jest ono sterowane chyba jakimiś podciśnieniami. Chciałbym sam usunąć usterkę gdyż lubię grzebać w motorkach lecz na obecną chwilę ta usterka mnie przerasta. Sorry że tak się rozpisałem.
Pozdrawiam

marcinkrakow
Autista
Bike: scarabeo 125 VW t3westfalia
Kontakt:

Post autor: marcinkrakow » 24 maja 2010, 08:34

z tego co pamietam w leo nad gaznikiem jest taki mały zbiorniczek na paliwo do niego to pompuje pompka i z niego nadmiar spływa spowrotem
sprawdz czy po postoju jest w nim paliwo(powinno byc)jak nie tzn ze masz cos nie tak z wetylkami itp,
i mimo wszystko gaznik to wyglada tak jakby iglica była za wysoko, i cały czas jest za duzo paliwa lub tak jak mówisz cos z ssaniem to chyba wiesz gdzie jest , taki plastik z boku , z dwoma kabelkamipo podł do aku powinien zadziałac tam jest elektromagnes wiec poczujesz wibracje, wyłacza go ciepło z któregos czujnika.
przełuz najlepiej cały gaznik tak zniknie jedna przyczyna,
a kompresje sprawdzałes? to tez moze miec wpływ spróbuj m.i.jak juz chodzi ciepły odkrecic korek zbiorniczka - ten pod przednia atrapa , czy nie bulgota tam jak tak to uszczelka p/głowica
jeszcze piszesz ze sprawdzałes na innym gazniku , masz moze dojscie do drogiego leo/lub scarabeo? porównaj jak chodzi czy nie za głosno, jak schodzi z obrotów
czy sciagałes boczny dekiel? ten z korkiem oleju?
servis transport czesci skutery i vw diesle marcinnaprawski@tlen.pl

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Leonardo 125 150 250”