Brak mocy ?

djvaldi
Picciotto
Bike: aprilia area
Kontakt:

Brak mocy ?

Post autor: djvaldi » 06 cze 2010, 10:11

Witam , kupiłem skuter w Niemczech , odpala bez problemów , wolne obroty OK , jednak brak jakby mocy przy ruszaniu , często bez odepchnięcia się nie ruszy ... . Na stopkach i z góry wkręca się na obroty bez problemu . Gaźnik Delorto 12 , króciec pod gaźnikiem odblokowany , membranki nowe , dysza główna 75 , filtry i świeca nowe , rolki 5 gram , pasek nowy , szczęki sprzęgła też nowe :-( . Oczywiście wszystko kilkakrotnie czyszczone i regulowane . Może wie ktoś co może być przyczyną takich objawów ? Dodam , że jak się już rozpędzi to 70 - 80 km/h jedzie bez problemów .

marcinkrakow
Autista
Bike: scarabeo 125 VW t3westfalia
Kontakt:

Re: Brak mocy ?

Post autor: marcinkrakow » 06 cze 2010, 15:57

na mój gust duze prekosci jak na 50 sa kosztem słabszego przyspieszenia po prostu nie ma siły poruszyc ciezkich rolek albo cos w wariatorze go blokuje ale to tylko przypuszczenia czy poza tym póznie zbiera sie ładnie czy tez jest mułowaty?
servis transport czesci skutery i vw diesle marcinnaprawski@tlen.pl

djvaldi
Picciotto
Kontakt:

Post autor: djvaldi » 09 cze 2010, 08:32

To nie wina rolek , fabryczne są cięższe - 5,5 grama , mam 5 gramowe . Usterka chyba zlokalizowana , wstyd pisać ale nie wpadłem na pomysł zmierzenia ciśnienia w cylindrze ... . Jest niskie - 7 atmosfer , czekam na nowy cylinder i tłok . Napiszę jakie rezultaty po wymianie .

djvaldi
Picciotto
Kontakt:

Post autor: djvaldi » 14 cze 2010, 08:40

Cylinder i tłok zamontowany , wszystko jest ok , a właściwie było bo po 10 km pękł pasek . Kolejne moje pytanie jaki tam był pasek , bo napisów nie widać oprócz Yamaha ? Rok produkcji skutera 1999 . W jednym sklepie powiedzieli , że pasek 729 mm w drugim że 751 mm ...

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Area 51”