Ace Cafe Londyn

Rożne foto - oprócz fotek naszych motocykli które mają swoje "specjalne" miejsce
Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Bike: Tuono 1000 R , CBRF600S
Kontakt:

Ace Cafe Londyn

Post autor: Luca » 31 sty 2010, 21:34

Obrazek
A teraz moje 3 grosiki (albo jak kto woli pensy). Zapodam tutaj temat Ace Cafe w Londynie, starej kawiarenki dla zmotoryzowanych w Stonebridge. Zjadacze frytek i ryby otwarli ją w 1938 powstała w momencie oddanie do użytkowania obwodnicy centrum North Circular Road. Ponieważ kawiarnia była otwarta 24 godziny na dobę, zaczęła przyciągać motocyklistów. Stała się strasznie popularna w środowisku rockersów w latach 1950/60tych. Kilka lat temu buda została odnowiona i dzisiaj można zapoznać się z jej historią przy browarku i czymś do z szamania.
Kafejka została przebudowana w 1949 roku po zniszczeniach II wojny światowej - podczas nalotu . Budynek znajdował się koło dzielnicy Willesden, w której był zlokalizowany węzeł kolejowy czyli nic innego jak cel nalotu dla "fafluchtenów".

Wydarzenia powojenne to nic innego jak same sukcesy dla Ace Cafe: pojawienie się czegoś takiego jak "nastolatka", oraz rozwój przemysłu motocyklowego w UK i chyba w całej Europie równa się niezły pasztet . Wielu młodych ludzi zaczęło się spotkać w kawiarni zapodawali na motocyklach i słuchali rock'n'rolla. W Ace narodziło się wiele grup miłośników motocykli czt.(gangi, kluby, bandy) czasem normalni też się tam spotykali.

Kawiarnię zamknięto w 1969 r. budynek stał się sklepem oponiarskim brudną wulkanizacją. Ace Cafe zostało odnowione i ponownie odpalone w 2001. Kafejka teraz jak kiedyś stanowi miejsce zlotów, pokazów, zadym motocyklowych. W przeszłości Ace Cafe wykorzystywane było w programie TV Channel 5 Fifth Gear (wrzesień 2006 do marca 2008), oraz był tam zrealizowany Program ITV Samochód używany "Roadshow". He kiedyś widziałem jak motocykliści naparzali się z skuter-owcami (meeee).

Czym jest dla mnie ? Czerpałem wielokrotnie z tego miejsca, jest piękne, kultowe, magiczne, klimatyczno motocyklowe. Pogłębiło moją pasję i miłość do jednośladów i mam nadzieję że kiedyś znajdzie się na waszych trasach przejazdu przez Europę.

Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Kontakt:

Re: Ace Cafe Londyn

Post autor: Luca » 31 sty 2010, 22:43

Młody byłem i niedojrzały. Teraz to co innego :twisted:

Awatar użytkownika
TUOniak
Capo crimine
Bike: Speed Triple 955i customizing
Kontakt:

Post autor: TUOniak » 31 sty 2010, 23:42

No piknie! Świetna pozycja na liście "got to get there".
"..you can play it safe, or play it cool!"
http://www.bikepics.com/members/ernestoo/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/user/FREDALIEN/videos" onclick="window.open(this.href);return false;

churchil76
Picciotto
Bike: aprilia rsv mille
Kontakt:

Post autor: churchil76 » 02 lut 2010, 22:46

Witam .Jeśli chodzi o Ace Cafe to zapraszam wszystkich na :POLSKI DZIEŃ W ACE CAFE , który odbędzie się 5 czerwca 2010 w sobotę .Świetna impreza ,dobre piwo i oczywiście bigos i polska grochówka.Byłem w zeszłym roku na pierwszym "polish day " w pażdzierniku i było super.Więcej informacji na www.polishbikers.com
pozdrawiam
churchil76

Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Kontakt:

Post autor: Luca » 03 lut 2010, 21:05

churchil76 pisze:Witam .Jeśli chodzi o Ace Cafe to zapraszam wszystkich na :POLSKI DZIEŃ W ACE CAFE , który odbędzie się 5 czerwca 2010 w sobotę .Świetna impreza ,dobre piwo i oczywiście bigos i polska grochówka.Byłem w zeszłym roku na pierwszym "polish day " w pażdzierniku i było super.Więcej informacji na http://www.polishbikers.com
pozdrawiam
churchil76
Jak mi coś strzeli do głowy to się wybiorę, i tak tam mam kilka spraw do załatwia. Pewnie jak zwykle sam ; wszyscy wymiękają przy 1600 km od strzała ;).

Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Kontakt:

Post autor: Luca » 13 mar 2011, 21:28

Właśnie odwiedziłem Ace Cafe - tak na rozpoczęcie sezonu. Jak dobrze odwiedzić to magiczne miejsce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Kontakt:

Post autor: Luca » 19 mar 2011, 21:43

Rozpoczęcie sezonu w Londynie - 3.04.2011
Na prośbę umieszczam info - i trochę szkoda że jadę w tym terminie w inną stronę europy !!
Obrazek

http://www.polishbikers.com/showthread.php?t=7803

Awatar użytkownika
Lucek
Capo di capi re
Bike: Daytona 955i+TE450+SMR510
Kontakt:

Post autor: Lucek » 20 mar 2011, 11:25

hehe

dobrze prawisz
kultowe miejsce

i tez moge sie pochwalic ze tam bylem w 2004i5 chyba ;)
ja mialem 1700 i tez na raz i powiem ze jest wyzwanie dla szukajacych przygod...
pakt ze mialem wtedys vfr wiec komfort lepszy niz teraz ale i tak ciezko bylo
Obrazek
Bo maneta jest od tego, aby kręcić nią na całego! - Yoghurt PWR!

Obrazek

Awatar użytkownika
Luca
Don Administratore
Kontakt:

Post autor: Luca » 20 mar 2011, 20:03

I za każdym razem jak jestem w Londynie obowiązkowo jestem w Asach na frytkach - to mój drugi dom !

Awatar użytkownika
Lucek
Capo di capi re
Bike: Daytona 955i+TE450+SMR510
Kontakt:

Post autor: Lucek » 20 mar 2011, 22:49

polecam chili :)
Bo maneta jest od tego, aby kręcić nią na całego! - Yoghurt PWR!

Obrazek

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Galeryjki i linki do fotek”