WŁASNA FIRMA TRANSPORTOWA

Ciekawostki ze świata motocyklowego oraz relacje z imprez, targów i innych moto ewentów.
pithblackex
Giovane d’onore
Bike: aprilia rsv 1000r
Kontakt:

WŁASNA FIRMA TRANSPORTOWA

Post autor: pithblackex » 07 sie 2012, 18:48

Na początek...korci mnie żeby założyć swoją własną działalność...mianowicie,wpadł mi do głowy pomysł żeby zabrać się za transport(sprowadzanie/transportowanie pojazdów mechanicznych do 2,5t o specjalności -przewóz jednośladów:) niby nic,ale jednak zawsze to jakieś zajęcie...i tu mam kilka pytań :) czy to się wogóle opłaca? czy moge konkurować cenowo/jakościowo z większymi działalnościami? czy jest popyt na takie usługi? ...w jaki pojazd zainwestować,bus vs laweta??? dodam iż będzie to działalnośc jednoosobowa :) jak ustawić cennik żeby zarobić/jednocześnie nie zrażając do siebie potencjalnego klienta ?

zuczek86
Giovane d’onore
Bike: SHIVER 750
Kontakt:

Re: WŁASNA FIRMA TRANSPORTOWA

Post autor: zuczek86 » 08 sie 2012, 08:40

Siemka,
Na wstepie musze Cię zasmucić bo wydaje mi się, że pomysł na biznes słaby.
Kwestie przewozu do 2.5t jednośladu można załatwić osobiście( brak dodatkowych uprawnień) mając samochód osobowy i wyporzyczając przyczepkę (80zł-doba).
Więc nie wiem czy komus bedzie się opłacało wynajmować Ciebie kiedy pod domem bedzie miał swoją własną puszke. Tobie bedzie musiał zapłacic kilometrówke, do tego pewnie postojowe (czas załadunku/rozładunku, zakupu, itp.), dodatkowa kwestia amortyzacji Twojego pojazdu (tez będziesz musiał gdzieś ten koszt wrzucić. Więc wychodzi na to, że chyba nie jestes w stanie przebić (80zł+kosz benzyny) które wyda kazdy z nas za przetransportowanie swoich 2-uch kółek.
Fajnie, że kombinujesz, szukasz roboty ale jesli chcesz isc w transport to nie ten kierunek:))
I pamiętaj jak bedziesz miał dobry pomysł na biznes to nie pisze się wszystkim wszem i wobec o tym co sie planuje, co się chce zrobić i pyta jak zainwestować, czy to dobrze, czy nie. Bo to Twój pomysł i chwaląc się nim tracisz go na rzecz innych którzy mogą Cię uprzedzić :-)

Pozdro i powodzenia w biznesie
Zuczek
Aprilia Shiver 750 "Biała Perełka"

Awatar użytkownika
Szwed
Sgarrista
Bike: Pegaso 650 '04
Kontakt:

Re: WŁASNA FIRMA TRANSPORTOWA

Post autor: Szwed » 03 wrz 2012, 18:44

Wiele osób prowadzi taką działalność i prawie zawsze jest to działalność dodatkowa, a nie podstawowa. Więc raczej z tego się nie utrzymasz, a możesz jedynie dorobić.
Zresztą droga jest prosta: spróbuj zaoferować taką usługę zanim założysz działalność, możesz na początku przecież nawet na czarno. Zobaczysz czy się opłaca, jeśli tak to zalegalizujesz.
Im gorzej, tym lepiej. (sprawdzone wielokrotnie)

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Ciekawostki i relacje”