Poszukiwany kompan na wyprawę - 20 Czerwiec 2014, 10 dni

Informacje o spotkaniach klubowych oraz wyjazdach. Wspólne latanie po okolicy i nie tylko.
DamianWatracz
Picciotto
Bike: Aprilia RST Futura
Kontakt:

Poszukiwany kompan na wyprawę - 20 Czerwiec 2014, 10 dni

Post autor: DamianWatracz » 09 cze 2014, 13:03

Poszukuję kompana na wyprawę do Rumunii i Bułgarii, na około 10 dni, start 20 czerwca tego roku. Złożyło się tak, że znowu prawdopodobnie przyjdzie mi jechać samemu więc może być trochę nudno. Jeżdżę motorkiem RST 1000 Futura. Jeszcze nie mam sprecyzowanego planu na wyprawę, w Rumunii byłem już w tamtym roku, ale tylko na 3 dni więc dużo nie dało się zobaczyć. Bułgarii nie znam w ogóle. Trochę informacji:

- Jeżdżąc zbytnio nie narażam się na mandat, w miare przestrzegam przepisów, na autostradzie prędkość przelotowa około 130-150. W zabudowanym do 70. Tak też będzie wyglądała następna wyprawa, wiec dość spokojnie. Jak ktoś lubi przez cały dzień cisnąć 180 przez autostradę lub jechać tak że nie da się zwracać uwagę na nic więcej niż drogę to niestety odpada...

- Dystans jaki ustalam na tego typu wyprawę dziennie to max 1000km po autostradach, 200-300km poza nimi (ze zwiedzaniem, zdjęciami itp)

- Robię duuużo zdjęć. Czasem polega to na wstawaniu o 4 rano żeby pojechać gdzieś na wschód słońca, czasem na zatrzymywaniu się co 5 minut i robieniu kilku ujęć itp, czasem na jeżdżeniu wokół jakiegoś miejsca żeby znaleźć odpowiednią miejscówkę na fotkę. Jeśli komuś to nie przeszkadza to super. W praktyce jeśli ktoś nie interesuje się fotografią i sam nie robi fotek bardzo prawdopodobne że będzie się denerwował :)

- Przeważnie wstaję przed świtem, wyjeżdżam o świcie gdy jest jeszcze chłodno i da się zrobić pare km jeszcze zanim zacznie ostro grzać

- Często oddalam się od motoru, np jak niedaleko jest jakiś wodospad, fajny szlak w górach, inne ciekawe miejsce, to na 2-4 godzinki robię sobie spacer. W kasku i stroju motocyklowym jest to niemożliwe, więc przydatny jest kufer centralny (pusty) gdzie na ten czas można wrzucić kurtkę / zbroję, ochraniacze i kask

- Co kilka dni robię dzień bez motocykla żeby odpocząć

- Spanie głównie w namiotach, co 2-3 dni nocleg w jakimś domku, może uda się zorganizować jakieś tanie noclegi gdzieś na trasie lub szukająć w internecie. Na rumunii w miarę łatwo da się znaleźć miejsce do spania na dziko

- Unikam restauracji, jedzenie przygotowuję sam, kanapki, kuchenka, smażona kiełbaska, warzywa, owoce itp

- Nie jeżdżę z punktu A do B, raczej staram się 'eksplorować' i zwiedzać. Jeśli coś mnie zainteresuje - jadę lub idę tam

- Używam AutoMapy na iPhonie i tam przygotowuję trasę. Fajnie jak dwie osoby mają ten sam sprzęt do nawigacji, bo przygotowane mapy da się przesyłać między urządzeniami i każdy wie gdzie jechać

- Kilka zdjęć z mojej ostatniej wyprawy znajdziesz tu viewtopic.php?f=46&t=3099" onclick="window.open(this.href);return false;

No to tyle, jeśli znajdzie się jakiś desperat o podobnych preferencjach podróżowania, niech wyśle mi prywatną wiadomość :)

Pozdrawiam!

g826
Picciotto
Bike: Tuono 04?
Kontakt:

Re: Poszukiwany kompan na wyprawę - 20 Czerwiec 2014, 10 dni

Post autor: g826 » 22 lip 2014, 20:59

Hej,
Mam nadzieję, że planowana wyprawa doszła do skutku i się udała :) Ja wybieram się na Tuono pod koniec sierpnia do Słowenii, Austrii i do Włoch stąd pytanie gdzie dokładnie byłeś w Słoweni? Wrzuciłeś świetne fotki i myślę, żeby odwiedzić te miejsca:)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Spotkania i wyjazdy”