Serwis w okolicy Łodzi

Adresy serwisów oraz opinie na ich temat.
MotoRick
Principiante
Bike: Honda CB600F Hornet
Kontakt:

Serwis w okolicy Łodzi

Post autor: MotoRick » 25 mar 2013, 19:40

Czy zna ktoś przyzwoity serwis motocyklowy w okolicy Łodzi, w którym można by serwisować motocykl Aprilia?

Rozważam zakup Aprilii Shiver, ale obawiam się, że gdybym się na nią zdecydował - miałbym duże problemy z jej serwisowaniem.

Kilka dni temu byłem w salonie Piaggio-Aprilia-Derbi-Gilera w Łodzi i - jak się okazało - serwis owszem mają, jak najbardziej, ale tylko na małe pojemności (skutery). Powiedziano mi, że do serwisowania motocykli potrzebny jest komputer z systemem diagnostycznym, którego oni nie mają.
Gdy spytałem jak w takim razie wyglądałaby ewentualna naprawa gwarancyjna, albo choćby przeglądy okresowe (gdybym chciał np. u nich kupić nowy motocykl) - pan mi powiedział, że "wtedy rzeczywiście byłby problem" i że najbliższy serwis, w którym można by to robić to Warszawa.

Przyznam, że po tej wizycie mój zapał do kupna Aprilii nieco zgasł. Bo przyznam, że ja do spraw technicznych, to mam raczej dwie lewe ręce. Sam mogę dolać paliwa, napompować koła, nasmarować łańcuch, sprawdzać poziomy płynów. I to chyba byłoby wszystko. :oops:
Natomiast na anglo-języcznym apriliaforum.com przeczytałem, że ktoś, kto decyduje się na Aprilię powinien mieć albo zmysł techniczny, żeby samemu radzić sobie z jakimiś drobnymi duperelami, które czasem w tych motocyklach wyskakują, albo też mieć dogodny dostęp do serwisu, który się tym zajmie.

Tak jak napisałem wyżej - w moim przypadku ta pierwsza ewentualność odpada. No a teraz widze, że i z tą drugą krucho. :(

Stąd moje pytanie zadane na wstępie.

Awatar użytkownika
Lucek
Capo di capi re
Bike: Daytona 955i+TE450+SMR510
Kontakt:

Re: Serwis w okolicy Łodzi

Post autor: Lucek » 25 mar 2013, 20:12

masz pw
jestem z piotrkowa i od dwoch lat sobie radze jakos ;)
Bo maneta jest od tego, aby kręcić nią na całego! - Yoghurt PWR!

Obrazek

Awatar użytkownika
Kędzior
Consigliere
Bike: Multistrada S
Kontakt:

Post autor: Kędzior » 25 mar 2013, 20:59

Bez tragizmu, w mojej okolicy też nie ma nikogo, na serwis woziłem włoszkę do Krakowa, to nie jest jakiś wielki problem, bo przecież nie serwisujesz moto co dwa tygodnie ;)
Poza tym Aprilia sie nie psuje 8-) O sprzęta trzeba dbać, raz na sezon porządny serwis i styknie, reszta to eksploatacja ;)
V2 to stan umysłu ;)

MotoRick
Principiante
Bike: Honda CB600F Hornet
Kontakt:

Post autor: MotoRick » 25 mar 2013, 21:16

Głównie chodziło mi o ten komputer.
No bo - z tego co słyszałem, to Shiver jest cały nafaszerowany elektroniką i myślałem, że to może być bardzo ważne. Zresztą - i tutaj na forum poczytałem już o kwestii komunikatów serwisowych, ich odczytu, kasowania itd.

No ale Lucek mi już na PW wytłumaczył, że komputer to nie jest kwestia aż tak istotna dla bieżącego serwisowania.

Poza tym - jak rozmawiałem z tym gościem w salonie w Łodzi to powiedział, że być może w tym roku i oni będą już mieli pełną diagnostykę. Ale nie na pewno. powiedział, żeby dowiadywać się o to w okolicy wakacji.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Serwisy”