Reanimacja RSV mille 2000r - kilka pytań

O RSV i RSV Mille

Moderator: fox2plus

tomraczek
Giovane d’onore
Bike: Aprilia RSV1000 FACTORY
Kontakt:

Re: Reanimacja RSV mille 2000r - kilka pytań

Post autor: tomraczek » 19 lip 2018, 16:05

Ale wiesz, że też mam żwawe Falco...;-) Moje też jest trochę przebudowane, pracuję nad nim od dłuższego czasu i nie mogę skończyć. Rozmawialiśmy o pługu robionym z owiewek z RSV. W końcu zdecydowałem się na całe boczki z RSV 2001 z wypełnieniami Carbo. Powiem tak, ładnie siadło, Niestety jeszcze nie są polakierowane, więc się nie chwalę. Za to mechanicznie projekt uważam za skończony.
Na urlopie usiądę i opiszę moją przygodę z Falco. Powiem w skrócie, z oryginału została rama i czasza z lampą ;-)

klimek2
Giovane d’onore
Bike: RSV 1000 Mille
Kontakt:

Post autor: klimek2 » 19 lip 2018, 17:26

aroR6 pisze:
18 lip 2018, 21:29
Moje Falco wyciągało 225 na 6 biegu. Spróbowałem na 5tce i 250 poszedł . Prawdopodobnie miałem chip pod inną konfigurację, bo zębatki były standard. Zwróć uwagę ile masz obrotów przy tej prędkości i czy piątka nie jest szybsza...Zębatki pewnie sprawdzałeś ...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
U mnie przestał przyspieszać w okolicy 8000/8500obr na 6 biegu co mnie trochę zdziwiło.

Poza tym po chwili musiałem ostro hamować bo plecak mi się rozpala by nie zgubić z niego portfela na autostradzie 😈
Włoszka choć mała prowokuje do złamania pierwszych 100 stron kodeksu drogowego.

aroR6
Uomo d’onore
Bike: aprilia falco 1100
Kontakt:

Post autor: aroR6 » 19 lip 2018, 18:11

Pozostaje spróbować podmienić chip albo kabel przeciąć .

" You are my creator , but I am your master "...

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 20 lip 2018, 11:46

tomraczek pisze:
19 lip 2018, 16:05
Ale wiesz, że też mam żwawe Falco...;-) Moje też jest trochę przebudowane, pracuję nad nim od dłuższego czasu i nie mogę skończyć. Rozmawialiśmy o pługu robionym z owiewek z RSV. W końcu zdecydowałem się na całe boczki z RSV 2001 z wypełnieniami Carbo. Powiem tak, ładnie siadło, Niestety jeszcze nie są polakierowane, więc się nie chwalę. Za to mechanicznie projekt uważam za skończony.
Na urlopie usiądę i opiszę moją przygodę z Falco. Powiem w skrócie, z oryginału została rama i czasza z lampą ;-)
czekamy :D od czego w takim razie dupa zaadoptowana ??
mnie strasznie korci zeby wstawic dupe z rsv4 :D
Obrazek

tomraczek
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: tomraczek » 20 lip 2018, 16:56

Zadupek jest z RSV R, torowy,razem ze stelażem, tak samo jak i zbiornik. Potrzebowałem stelaż bo miałem problem z ułożeniem elektryki, sterownika i power commandera. Ponieważ silnik jest z Factory to cała instalacja jest inna...

aroR6
Uomo d’onore
Kontakt:

Post autor: aroR6 » 20 lip 2018, 20:23

tomraczek pisze:Zadupek jest z RSV R, torowy,razem ze stelażem, tak samo jak i zbiornik. Potrzebowałem stelaż bo miałem problem z ułożeniem elektryki, sterownika i power commandera. Ponieważ silnik jest z Factory to cała instalacja jest inna...
Ok. czyli nie da się przeszczepić silnika z factory na starym osprzęcie ? Z czym byłby problem ?

tomraczek
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: tomraczek » 21 lip 2018, 08:25

Pierwszy i podstawowy to zupełni inny czujnik obrotów wału. Pewnie da się to zaadoptować, ale miałem wiązkę więc nie widziałem potrzeby. Oprócz tego umówmy się, nominalna moc obu silników jest zupełnie inna. Swoje Falco kupiłem z ori silnikiem, który rozebrany do ostatniej śrubki leżał w sześciu skrzynkach - zatarty wał, w związku z tym "łatwiej" było mi podjąć decyzję o swapie

aroR6
Uomo d’onore
Kontakt:

Post autor: aroR6 » 21 lip 2018, 09:11

No tak, ale w tym przypadku trzeba mieć wszystko, razem z zegarami bo immo...W każdym razie nie takie proste i szybkie

tomraczek
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: tomraczek » 21 lip 2018, 12:25

No właśnie było mi o tyle łatwiej, że wszystko to miałem. Ale silnik to dopiero początek przeróbek, jak to ktoś tu powiedział, to wciąga. Dzisiaj to zupełnie inny motocykl.

stuntmachine
Giovane d’onore
Bike: Tuono
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 21 lip 2018, 15:04

Czyli teraz masz falco na szynie can. Czyli lipa. Prosisz się o problemy. Bez problemu by zagrało na starej instalacji z minimalnym wkładem w czujniki. A silnik gen2 może ma parę koni więcej od Twojego falcowego malozaworowca ale bez przesady. Aż takiej różnicy nie ma a już napewno nie w porównaniu z v990rp. Do tego wał delikatniejszy i gorsze smarowanie, słaby alternator.

Mówią że najlepszy rotax by wyszedł z takiego połączenia - kartery i wał z v990rp czyli gen1 lift. Do tego korby i głowice z gen2.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „RSV”