RSV Mille 1999 4mario :-) niedoceniany supersport

O RSV i RSV Mille

Moderator: fox2plus

Awatar użytkownika
4mario
Principiante
Bike: RSV MILLE 1999r.
Kontakt:

RSV Mille 1999 4mario :-) niedoceniany supersport

Post autor: 4mario » 30 kwie 2017, 07:52

Zakładam temat o moim moto, bo uważam, że należy mu się właściwe miejsce i uwaga w internecie. Jeszcze nie mam fotek, które byłyby godne pokazania. Motocykl jest w oryginale i (wg mnie) w super stanie.
Na razie wstawię link z hamowwni mojej poprzedniej Włoszki, żeby nikt nie zarzucał mi , że nie wiem o co kaman z motocyklami. To był wilk w owczej skórze :-D i z wielkimi oporami sprzedałem go...
Sentyment do Vtwinów miałem i mam, stąd Aprilia Mille :-)

OTOFOTO :-) słabe, bo z telefonu, ale kiedyś poprawię
Obrazek
Obrazek
i jeszcze przodem
Obrazek

A to link do mojej poprzedniej Włoszki :-)
https://www.youtube.com/watch?v=I3xG6Nl7pXE" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 01:48 przez 4mario, łącznie zmieniany 7 razy.

Jakub86
Autista
Bike: Rsv 1000 mille 2002
Kontakt:

Re: RSV mille 1999 4mario :-)

Post autor: Jakub86 » 30 kwie 2017, 08:43

Z MILENKI jak zadbana będziesz Pan zadowolony. :D
Jak kierowca dupa, nie pomoże koni kupa.

Awatar użytkownika
4mario
Principiante
Kontakt:

Post autor: 4mario » 30 kwie 2017, 08:47

Mam taką nadzieję :-). Odpaliłem bez tłumika. ładnie pracuje... Jak szwajcarski zegar atomowy:-D. Miarowo, jak metronom puka ;-)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 01:49 przez 4mario, łącznie zmieniany 1 raz.

Jakub86
Autista
Bike: Rsv 1000 mille 2002
Kontakt:

Post autor: Jakub86 » 30 kwie 2017, 09:06

Powiem tak po półtora roku i 10 tkm oprócz oliwki opon :x i podartych rękawiczek z wrażenia przy ściskaniu manety nic złego się nie dzieje. Ja swojej pięknej szukałem długo i trafiłem przypadkiem prosto z Włoch :o Latam od kilkunastu lat gdzie zawsze była Japonia i powiem szczerze że zmiana na apke naprawdę mnie zaskoczyla oczywiście na plus.
Jak kierowca dupa, nie pomoże koni kupa.

Awatar użytkownika
4mario
Principiante
Kontakt:

Post autor: 4mario » 30 kwie 2017, 09:34

Cieszą mnie pozytywne opinie o Tym motocyklu. A niepochlebnie o "Włoszczyźnie" wypowiadają się ludzie, którzy nawet nie stali obok włoskiej motoryzacji. Powielanie opinii zasłyszanych lub przeczytanych, bardzo zniekształca faktyczny obraz.
Wiele złych wspomnień powstaje w wyniku nieprzemyślanego zakupu ( jak najtaniej, jak najmłodszy :-)) , często zakup wyżyłowany finansowo do granic możliwości karty debetowej, Prowidenta , pożyczki u bliższej i dalszej rodziny i od ( jeszcze ;-)) najlepszego kumpla.... A potem... No właśnie.

Ja mam bardzo dobre zdanie o włoskich motocyklach. Ducati Streetfighter z silnikiem taki jak w 1098, bez olinsa z przodu,bez kontroli trakcji!! za to z kompem i tłumikiem dobranym do 162Hp na kole( bo to jest subtelna różnica, na kole, czy na wale). Jeździłem tym moto od 2010 do 2014. W sumie dwa pełne sezony, bo kupiony w listopadzie a sprzedany w maju. Ale udało się nakręcić ponad 20 000Km. Prócz opon( Pirelli Diablo, Metzeller M5- tył x 2 :-)), oleju, klocków i sprzęgła...( nie było konieczności wymiany, ale trafiło mi się w super cenie wzmocnione z antyhopkiem) nic mi się nie popsuło. A jazda zgodna z zobowiązującą nazwą :-D. Głównie po ulicach Stolicy i ciągła walka ;-). Nie jestem wielkim fanem jazdy na gumie, ale on sam! prowokował :-P więc co miałem zrobić... na wet dostałem kiedyś pochwałę za " piękną gumę" od kolegi, który ostro suntuje. Jedno, na co trzeba uważać, to wyjście z zakrętu, bo przy zbyt mocnym potraktowaniu z garści, lubi slajdować i wstawać( oczywiście nie jednocześnie ;-)), Telepki ( schimy) przy gwałtownych startach baaardzo rzadkie i szybko tłumione przez fabryczny ( wystarczający) amorek skrętu. Minobloki i 330 z przodu + klocki HH dawały super wyczucie heblowni( i tu nie widzę wielkiej różnicy - w Aprilce, są ciut mniej agresywne, ale dobrze radzą sobie z większą masą). Mój Ducat w porównaniu do siostry torowej 1098 miał krótszy wahacz i w ciasnych zakrętach był niedoścignionym ( przez ujeżdżane przeze mnie motocykle) wzorem. Na razie za mną zbyt mało Km na Mille, żeby coś mądrego napisać, ale na pewno dodam małe zestawienie tych maszyn. jak do tej pory, nic mnie nie drażniło ani nie uwierało w "nowym" nabytku. Chyba się polubimy :-D....

Oczywiście zabawnym jest rozpoczynanie modernizacji od rzeczy mniej ważnych( typu klamki, śrubki, karbonowy błotnik). Nie twierdzę, że to nieistotne, ale są opony, hamulce, zawieszenie, płyny. A wygląd... no cóż jest naj! ale wg mnie, zaraz po tych elementach, o których wspomniałem wcześniej :-) Więc ... do roboty!

Tak mnie przy niedzieli wzięło na "Moralny niepokój" :-)

Awatar użytkownika
Azz
Caporegime
Bike: 2000.5 Mille R
Kontakt:

Post autor: Azz » 05 maja 2017, 23:44

To kiedy Mario będą te foty ;>?
Aprilia RSV Mille R '00 - customized ;d

Awatar użytkownika
4mario
Principiante
Kontakt:

Post autor: 4mario » 05 maja 2017, 23:54

Nie chcę składać obietnic bez pokrycia, ale jutro lub w niedzielę postaram się zrobić sesję Millence :-)

Awatar użytkownika
4mario
Principiante
Kontakt:

Post autor: 4mario » 07 maja 2017, 01:49

Dwa razy to samooo. nie może być. muszę wyłączyć jeden...
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 10:52 przez 4mario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
4mario
Principiante
Kontakt:

Post autor: 4mario » 07 maja 2017, 01:50

4mario pisze:RSV Mille pierwsze wrażenia z jazdy… i ocena użytkownika :-)

Dziś udało się pomiędzy wiosennymi burzami przejechać 50-60 Km po Warszawie. Wyjazd z garażu i … fajna jest ta Millenka 8-) ! Na początku trochę ostrożnie, bo to nasza pierwsza randka. Ostrożnie ale z czułością. Rolgaż rzeczywiście krótki, ale bardzo łatwo go wyczuć. Pierwsze ( wolne) zakręty dość nerwowe, takie ciut kwadratowe, bym nawet samoocenił ;-). Na mokrym( a dziś w większości taki asfalt był) dobrze wyczuwalny i łatwo kontrolowany. Ja tak lubię na wyjściu lekko tyłkiem rzucić :-D . Nie rozumiem narzekania na tylny hebel!? Jest w porządku na dohamowaniach i przy wykorzystaniu redukcji. Osobiste odczucia- lepszy taki, niż agresywny, który w nagłym użyciu z bomby na dębowo staje. Ja wolę dodeptać, niż sunąć w nieprzewidzianym zblokowaniu. Takie mam wrażenia. Ale już sprzęgło jutro na warsztat!! Rozbiorę, wypoleruję, nasmaruję, zaleje nowym płynem i odpowietrzę… Bo albo ja po zimie nie mam jeszcze dość siły, albo ono jest tak deskowate… zobaczymy po operacji :lol:
Guma z jedynki i dwójki bez najmniejszych problemów. Z dwójki lekko pod gaz. Ładnie schodzi, amortyzator skrętu robi swoją robotę. Nie miałem żadnych oznak shimmy, ale to za mały dystans, żeby jakoś miarodajnie opiniować.
Przednia heblownia bardzo dobra i tu nie widzę specjalnej różnicy czy przepaści między radialnymi ze Streetfightera. Może tylko zmienię klocki na twardsze, bo mam wrażenie, że siedzi coś miękkiego a ja jednak wolę mieć kontrolę przy większych siłach przykładanych. Podobnie jak z tyłem.
Miała być sesja foto… Nawet modelka prócz Millenki była umówiona, ale aura spłatała figla. Modelka ze mną na kolacji a Millenia uwalona mokrym kurzem i piachem czeka na jutrzejsze mycie i woskowanie więc… może jutro….
Ogólna ocena moto 9 na 10.
Banan jest cały czas :-D

Sebix
Giovane d’onore
Bike: Tuono V4 '14
Kontakt:

Post autor: Sebix » 07 maja 2017, 09:04

Kiedy jeździmy? :)
Aj panie jeździło się kiedyś motorami

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków