Pegaso 650 '98 Ciecz chłodząca w oleju, chłodzenie

O silnikach dla silników. Proszę o umieszczanie w tym temacie wszystkiego co dotyczy problemów i zagadnień silnikowych.

Moderator: fox2plus

darkojak
Picciotto
Bike: Pegaso 650
Kontakt:

Pegaso 650 '98 Ciecz chłodząca w oleju, chłodzenie

Post autor: darkojak » 02 paź 2018, 21:31

Witam,
Opisze dwa główne problemy jakie zauważyłem ostatnio w Peagaso 650 '98 :

1. Od jakiegoś czasu mam problem z przedostawaniem się cieczy chłodzącej do oleju - brązowy mętny olej

Silnik pali normalnie i pracuje także całkiem dobrze.
Jednak w oleju po około 4 miesiącach od wymiany pojawiła się ciecz chłodząca.
Wszędzie słyszę o uszczelce głowicy ale ta była wymieniana 4 lata temu a od tamtego czasu motocykl może zrobił 2 tys km.
Dlatego też w pierwszej kolejności te 4 mies temu wymieniłem uszczelniacze i wałek na pompie wody.
Po zalaniu świeżym olejem wydawało się że problem zniknął.
Jednak aktualnie jest to samo. Przymierzam się do tej uszczelki głowicy znowu ale rozważam jeszcze inny problem bo silnik pracuje i odpala dobrze.

2. Kolejny zauważony problem polega na tym że płyn chłodzący znajdujący się z zbiorniku wyrównawczym nie zaciąga do układu chłodzenia.

Wszystko było sprawdzane, wężyki drożne , układ jest szczelny, korek chłodnicy wydaje się dobry.
Po zagrzaniu silnika cała chłodnica jest ciepła a po otwarciu korka słychać syczenie czyli układ trzyma ciśnienie.
Jednak ubytek płynu chłodniczego który przedostaje się do oleju nie uzupełnia się ze zbiorniczka wyrównawczego.

Dlatego jeśli ktoś miał podobne problemy lub wie co może być tego przyczyna proszę o odpowiedź ewentualnie kontakt tel itp.

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Re: Pegaso 650 '98 Ciecz chłodząca w oleju, chłodzenie

Post autor: Whiplash » 03 paź 2018, 09:25

klasyczny objaw uszczelki pod glowica nawet bym nic innego nioe szukał

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Silnikowe problemy”