OLEJ vs OBROTY vs CZERWONA KONTROLKA

O silnikach dla silników. Proszę o umieszczanie w tym temacie wszystkiego co dotyczy problemów i zagadnień silnikowych.

Moderator: fox2plus

all3n
Appassionato
Bike: RSV 1000 R Factory 2006
Kontakt:

OLEJ vs OBROTY vs CZERWONA KONTROLKA

Post autor: all3n » 28 maja 2018, 15:12

Hej,

chciałbym podzielić się z Wami moimi kłopotami z RSV4 2011 bez APRC i bez ABS. Sprawa zaczęła się kilka tygodni temu jakieś 1000 km po wymianie oleju. Objawy następujące: kilkukrotnie zdarzyło się, że rozrusznik (na ciepłym silniku) miał problemy z obróceniem wału, tak jakby coś go blokowało, do tego stopnia, że aż przygasały zegary. Z reguły wystarczył kluczyk on/off i druga próba już sukces, praktycznie od strzała. Wydawało mi się, że rozrusznik się ukosuje i blokuje, planowałem do niego zajrzeć w przyszłości.

Wczoraj podczas jazdy (3ci bieg, 8 tysięcy odpuszczony gaz, zwalniałem) czerwona kontrolka komunikat "URGENT SERVICE" i odcięcie zapłonu.
Sprawdziłem od razu poziom oleju, temperaturę, płyn - wszystko ok (trochę mniej oleju niż 1000km temu ale naprawdę odrobinę mniej). Przyjrzałem się dokładnie i wydaje się jakby pociła się uszczelka pod głowicą, ale delikatnie (może było od zawsze?).

W każdym razie, on/off i próbuję - odpala od strzała, komunikat znika. Ruszam i do chwili gdy mam odkręcony gaz wszystko gra. Zamykam przepustnicę i momentalnie odcięcie zapłonu i ten sam komunikat. Jakoś dokolibałem się do domu odpalając na nowo co chwila (czasami wyskakiwał komunikat, czasami po prostu go odcinało). Za każdym razem gdy odejmowałem gazu...

Dodam, że:
1. olej wymieniałem sam i od samego początku wiedziałem, że jest go odrobinę za dużo (odrobinę, jakieś pół milimetra powyżej stan). Olałem to bo nie chciało mi się go spuszczać...
2. Od jakiegoś czasu (2500 km) na zimnym zawory były dosyć głośne.

Od czego byście zaczęli diagnostykę?
Dzięki z góry!
Marcin

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Silnikowe problemy”