łańcuch rozrządu - proszę o pomoc w diagnozie

O silnikach dla silników. Proszę o umieszczanie w tym temacie wszystkiego co dotyczy problemów i zagadnień silnikowych.

Moderator: fox2plus

wiesiek
Giovane d’onore
Bike: varadero 1000xl SD01
Kontakt:

łańcuch rozrządu - proszę o pomoc w diagnozie

Post autor: wiesiek » 13 lip 2017, 19:53

Witam, wymieniłem uszczelkę pod głowicą w pegaso 650 02r i przy regulacji luzów i ogólnych prac związanych ze składaniem/sprawdzaniem zaniepokoił mnie łańcuch rozrządu, kręcąc wałem w momencie jak krzywki schodzą z zaworów powstaje dziwny duży luz że aż łańcuch podnosi na trybach... niewiem czy to normalne przy hydraulicznym napinaczu czy poprostu łańcuch do wywalenia... na wiosnę grzebałem przy zaworach i nie kojarzę tego efektu lecz wtedy moto byo zalane olejem i może napinacz normalnie działał a teraz na sucho
https://youtu.be/GN0ixFBayRc" onclick="window.open(this.href);return false;

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: łańcuch rozrządu - proszę o pomoc w diagnozie

Post autor: Piotrek » 14 lip 2017, 15:19

No faktycznie ciekawe,a spróbuj jakoś od dołu docisnąć/napiąć łańcuszek i zobacz co się stanie na górze czy też będzie odstawał(weź jakiś cienki drucik zawiąż za łańcuch,obróć wałem tak aby drut był na połowie wysokości cylindra i spróbuj napiąć i zobacz czy się góra przytuli do siebie czy nie) taka imitacja działającego napinacza.

wiesiek
Giovane d’onore
Bike: varadero 1000xl SD01
Kontakt:

Re: łańcuch rozrządu - proszę o pomoc w diagnozie

Post autor: wiesiek » 16 lip 2017, 10:42

tak się zachowuje na rozruszniku
https://youtu.be/tbwlMcYBRkQ" onclick="window.open(this.href);return false;
może jak go odpale to pójdzie ciśnienie i go napnie tyle że się boje żeby efektów ubocznych odpalenia na lużnym nie było

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Silnikowe problemy”