ustawienie rozrzadu

Moderator: kondraxk

<<

dzeki

Awatar użytkownika

Autista

Miejscowość: pila

Sprzęt:: aprilia pegaso 650 i

Post 17 Lut 2013, 12:23

ustawienie rozrzadu

Czy, ktoś wie ,na którym znaku powinien byc ustawiony rozrząd w wersi na wtrysku ,chodzi mi o koło na wałku rozrzadu,są na nim trzy kreski w starszych wersjach 100% na środkowej .Pytam ponieważ jak ostatnio ustawiałem zawory to widziałem ,że mam ustawione, nie na środkowej , a na ostatniej oznaczonej 3 ,jeżeli ktos wie albo, moze sprawdzić to prosze o info.

Pegaso może ty pamietasz :?:
<<

pegaso

Awatar użytkownika

Capo di capi re

Miejscowość: Lubaczów/Rzeszów

Sprzęt:: Aprilia Caponord

Post 17 Lut 2013, 13:03

Re: ustawienie rozrzadu

Wiesz, że nie pamiętam wiem że w zależności na jaki rynek szedł motocykl zmieniano rozrząd co zmieniało moc motocykla.
Są tam jakieś napisy na tym kole rozrządu?
Ustaw na te znaki mniej więcej i zobacz na którym znaku wałek się sam ustawi, wiesz o co chodzi?Ustawiasz na którą kolwiek kreskę i ruszasz wałkiem ma się on ustawić sam w tej pozycji na której ma być, tylko musi być skręcony panewkami normalnie.
<<

dzeki

Awatar użytkownika

Autista

Post 17 Lut 2013, 18:32

Dzieki, na Ciebie zawsze można liczyć ,u mnie zawsze tak było,motor chodzi dobrze więc nie będę kombinował,zostawie jak jest .Gdyby był przestawiony rozrząd to były by jakieś dziwne objawy ,a nic sie nie dzieje,więc tak musi być i tyle .
<<

pegaso

Awatar użytkownika

Capo di capi re

Post 17 Lut 2013, 20:03

To ty profilaktycznie tak patrzyłeś, i jak jest ustawiony?
<<

wodecki

Appassionato

Sprzęt:: aprilia falco

Post 18 Lut 2013, 09:02

Gdyby był przestawiony rozrząd to były by jakieś dziwne objawy

wcale nie koniecznie, kumpel posiada kawałsra... znaczy kawasaki i rozrząd miał przestawiony o 2 ząbki - prócz nieco wyższego spalania (litr, może półtora) nie odnotował innych objawów, silnik pracował równiutko, oleju nie brał, moc oddawał płynnie.
<<

pegaso

Awatar użytkownika

Capo di capi re

Post 18 Lut 2013, 09:22

Moc na pewno mu spadła i to znacząco jak miał 2 ząbki przestawiony, chyba że jest początkujący to i tak jej nie wykorzystywał więc ni poczuł różnicy.Różnica jest i to bardzo duża.
<<

wodecki

Appassionato

Sprzęt:: aprilia falco

Post 18 Lut 2013, 09:27

no właśnie nic a nic nie spadła, nie pamiętam jaki to dokładnie model, ale jak się okazało legenda wśród mechaników - nikt kufa nie wie jak tam prawidłowo ustawić rozrząd, słyszałem nawet o magikach, którzy słuchawki lekarskie zakładali i gmerali w silniku choć nie wiem w czym to miało pomóc skoro poprawność ustawienia rozrządu można ocenić po położeniu wałka, ale co ja tam wiem... tak czy owak kawa to kawa - ja zawsze będę się trzymał od tego z daleka - taka pieprzona alfa romeo wśród motonogów :)

P.S. serwisówki też tam różnie podją - w zależnośći od rocznika, a oznaczenie silnika niby bez zmian...
<<

dzeki

Awatar użytkownika

Autista

Post 21 Lut 2013, 19:21

Jak rozebrałem do ustawinia zaworów ,to tak miałem ustawiony wiec tak samo złożyłem.Oglądałem w necie schemat silnika który zresztą zamieściłem ,tylko że od starszej wersji,i tam jest na środkowej kresce,dla tego próbuje ustalić czy wersja na wtrysku ma inaczej ,a może ja mam przestawiony.Czytałem kiedys że aprilia w wersjach na wtrysku z powodów ochrony środowiska ,zaczeła stosować katalizatory i coś kombinowali ze zmianą faz rozrządu ale jak jest naprawdę może uda się nam ,wspólnie ustalić .Dobrze by było,żeby ktoś ściągnął pokrywe i zobaczył.

PS.Ja stawiam czteropak LECHA że powinien być ustswiony na środkowej ,a ja mam przestawiony. :lol:
<<

pegaso

Awatar użytkownika

Capo di capi re

Post 21 Lut 2013, 19:41

Mimo że nie mam już pegaso znajdę stare zdjęcia na których mam na 100% oryginalne swoje ustawienie rozrządu :lol:
Katalizatory są w tłumikach w wersji na wtrysku.I w 1 i w 2 są katalizatory.
<<

pegaso

Awatar użytkownika

Capo di capi re

Post 21 Lut 2013, 20:09

Powiedz mi jeszcze ile wyciągasz nim, prędkość maksymalna?

Kurde nie mogę znaleźć zdjęć, ale dam znać bo na pewno dojdę na którym ma to być.
Następna

Wróć do Silnikowe problemy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość