ustawienie rozrzadu

O silnikach dla silników. Proszę o umieszczanie w tym temacie wszystkiego co dotyczy problemów i zagadnień silnikowych.

Moderator: fox2plus

Awatar użytkownika
dzeki
Candidato
Bike: aprilia pegaso 650 i
Kontakt:

ustawienie rozrzadu

Post autor: dzeki » 17 lut 2013, 12:23

Czy, ktoś wie ,na którym znaku powinien byc ustawiony rozrząd w wersi na wtrysku ,chodzi mi o koło na wałku rozrzadu,są na nim trzy kreski w starszych wersjach 100% na środkowej .Pytam ponieważ jak ostatnio ustawiałem zawory to widziałem ,że mam ustawione, nie na środkowej , a na ostatniej oznaczonej 3 ,jeżeli ktos wie albo, moze sprawdzić to prosze o info.

Pegaso może ty pamietasz :?:

Awatar użytkownika
pegaso
Capo di capi re
Bike: Aprilia Caponord
Kontakt:

Re: ustawienie rozrzadu

Post autor: pegaso » 17 lut 2013, 13:03

Wiesz, że nie pamiętam wiem że w zależności na jaki rynek szedł motocykl zmieniano rozrząd co zmieniało moc motocykla.
Są tam jakieś napisy na tym kole rozrządu?
Ustaw na te znaki mniej więcej i zobacz na którym znaku wałek się sam ustawi, wiesz o co chodzi?Ustawiasz na którą kolwiek kreskę i ruszasz wałkiem ma się on ustawić sam w tej pozycji na której ma być, tylko musi być skręcony panewkami normalnie.

Awatar użytkownika
dzeki
Candidato
Kontakt:

Post autor: dzeki » 17 lut 2013, 18:32

Dzieki, na Ciebie zawsze można liczyć ,u mnie zawsze tak było,motor chodzi dobrze więc nie będę kombinował,zostawie jak jest .Gdyby był przestawiony rozrząd to były by jakieś dziwne objawy ,a nic sie nie dzieje,więc tak musi być i tyle .

Awatar użytkownika
pegaso
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: pegaso » 17 lut 2013, 20:03

To ty profilaktycznie tak patrzyłeś, i jak jest ustawiony?

wodecki
Appassionato
Bike: aprilia falco
Kontakt:

Post autor: wodecki » 18 lut 2013, 09:02

Gdyby był przestawiony rozrząd to były by jakieś dziwne objawy
wcale nie koniecznie, kumpel posiada kawałsra... znaczy kawasaki i rozrząd miał przestawiony o 2 ząbki - prócz nieco wyższego spalania (litr, może półtora) nie odnotował innych objawów, silnik pracował równiutko, oleju nie brał, moc oddawał płynnie.

Awatar użytkownika
pegaso
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: pegaso » 18 lut 2013, 09:22

Moc na pewno mu spadła i to znacząco jak miał 2 ząbki przestawiony, chyba że jest początkujący to i tak jej nie wykorzystywał więc ni poczuł różnicy.Różnica jest i to bardzo duża.

wodecki
Appassionato
Bike: aprilia falco
Kontakt:

Post autor: wodecki » 18 lut 2013, 09:27

no właśnie nic a nic nie spadła, nie pamiętam jaki to dokładnie model, ale jak się okazało legenda wśród mechaników - nikt kufa nie wie jak tam prawidłowo ustawić rozrząd, słyszałem nawet o magikach, którzy słuchawki lekarskie zakładali i gmerali w silniku choć nie wiem w czym to miało pomóc skoro poprawność ustawienia rozrządu można ocenić po położeniu wałka, ale co ja tam wiem... tak czy owak kawa to kawa - ja zawsze będę się trzymał od tego z daleka - taka pieprzona alfa romeo wśród motonogów :)

P.S. serwisówki też tam różnie podją - w zależnośći od rocznika, a oznaczenie silnika niby bez zmian...

Awatar użytkownika
dzeki
Candidato
Kontakt:

Post autor: dzeki » 21 lut 2013, 19:21

Jak rozebrałem do ustawinia zaworów ,to tak miałem ustawiony wiec tak samo złożyłem.Oglądałem w necie schemat silnika który zresztą zamieściłem ,tylko że od starszej wersji,i tam jest na środkowej kresce,dla tego próbuje ustalić czy wersja na wtrysku ma inaczej ,a może ja mam przestawiony.Czytałem kiedys że aprilia w wersjach na wtrysku z powodów ochrony środowiska ,zaczeła stosować katalizatory i coś kombinowali ze zmianą faz rozrządu ale jak jest naprawdę może uda się nam ,wspólnie ustalić .Dobrze by było,żeby ktoś ściągnął pokrywe i zobaczył.

PS.Ja stawiam czteropak LECHA że powinien być ustswiony na środkowej ,a ja mam przestawiony. :lol:

Awatar użytkownika
pegaso
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: pegaso » 21 lut 2013, 19:41

Mimo że nie mam już pegaso znajdę stare zdjęcia na których mam na 100% oryginalne swoje ustawienie rozrządu :lol:
Katalizatory są w tłumikach w wersji na wtrysku.I w 1 i w 2 są katalizatory.

Awatar użytkownika
pegaso
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: pegaso » 21 lut 2013, 20:09

Powiedz mi jeszcze ile wyciągasz nim, prędkość maksymalna?

Kurde nie mogę znaleźć zdjęć, ale dam znać bo na pewno dojdę na którym ma to być.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Silnikowe problemy”