Problem ze sprzeglem

O silnikach dla silników. Proszę o umieszczanie w tym temacie wszystkiego co dotyczy problemów i zagadnień silnikowych.

Moderator: fox2plus

kondraxk
Vinkiel Capo
Bike: RSV
Kontakt:

Re: Problem ze sprzeglem

Post autor: kondraxk » 07 lis 2012, 14:24

Whiplash pisze:z MPLem wspolpracuja radialne pompy ale masz racje, co do tego cisnienia dlatego zamowilem sobie przewod w oplocie stalowym bo mam zwykly ktory ma wieksza srednice co moze wlasnie powodowac niewysprzeglanie
Jeśli przewód jest nierozciągliwy, to nie powinna mieć znaczenia jego średnica. Do wysprzęglika i tak dojdzie dokładnie tyle płynu, ile zostało wypchnięte przez pompę. Chyba że problem tkwi w starym przewodzie sprzęgłowym, który już nie trzyma ciśnienia i się rozciąga.
Natomiast wydaje mi się, że znaczenie ma średnica wewnętrzna cylindra wysprzęglika - do pompy radialnej przydałby się cylinder o nieco mniejszej komorze.

bratek
Appassionato
Bike: Aprilia SL 1000 FALCO
Kontakt:

Post autor: bratek » 10 gru 2012, 01:45

a ja bym zmierzył grubość tarcz sprzęgłowych, po prostu... wybaczcie ale jakaś 'rozciągliwość" gumowego przewodu sprzęgłowego nie bardzo mi się widzi...

tak z "pola walki" to w DLu miałem problem, że po zagrzaniu również miałem problemy z biegami, etc... zmierzyłem grubość tarcz sprzęgłowych i niby były w granicy tolerancji, ale dolnej granicy i to wystarczyło na problemy :)

powodzenia w poszukiwaniach :)

wojolmk3
Picciotto
Bike: Dorsoduro 750
Kontakt:

Post autor: wojolmk3 » 07 lip 2014, 20:07

Witam.

Odgrzeje nieco kotleta i odswierze temat znikajacego sprzegła.

Moj przypadek.

Dorsoduro 750, 2013r z ABS, przebieg 2500km

Motocykl z prywatnego importu ( niemcy)

Poprzywiezeiniu motocykla i pierwszych przejazdzkach po rozgrzaniu silnika zaczelo sie dosc mocno slizgac, efekt byl tym silniejszy ile wyzsza temperatura otoczenia, przy 27 stopniach i rozgrznaym silniku mialem porblem z ruszeniem z miejsca.

Działania podjete:

Olej wymieniony na nowy : MOTUL 15W50

Zakupiłem też komplet nowych tarczek ciernych ( 9 szt) - ori Aprilla - przy demontazu sprawdzilem grubosc porownujac do zdemontowanych = i nie wykazywaly rzadnych odchylek. ALe jak juz byly kupione nowe to zalozylem nowe.

Przy montazu profilatycznie dodalem po 2 mm podkladki pod kazda sprezyne by zwiekszyc docisk.

Efekt. - marny

Sprzeglo nadal sie slizga ( troszke mniej niz na poczatku ale jednak) przy rozgrzanym silniku.

NA chwile obecna pomysly mi sie koncza.

TO co jeszcze zdiagnozowalem to ze po przejechaniu okolo 50 km w ruchu miejskim po odkreceniu dpowietrznmika przy pompce sprzegla w ukladzie jest cisnienie ( i wyplywa z 2 cm plynu - bez wciskania dzwigni sprzegla oczywiscie)

JAkies pomysly co jeszcze sprawdzic ? Czy powodem moze byc sam olej ? DObramy teoretycznei zgodnie z DTR motocykla.

Z gory dziekuje z podpowiedzi.

WOjtek.

morgi
Sgarrista
Bike: RSV 1000 R
Kontakt:

Post autor: morgi » 07 lip 2014, 20:12

A masz może minimalny luz na klamce. Tam jest regulacja, być może masz całkowicie wkręconą.

wojolmk3
Picciotto
Kontakt:

Post autor: wojolmk3 » 07 lip 2014, 21:06

zero luzu na klamce....

Nie widze tam zadnej srubki regulacyjnej, jedunie 4 pozycje polozenia dzwigni.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2014, 21:13 przez wojolmk3, łącznie zmieniany 1 raz.

morgi
Sgarrista
Kontakt:

Post autor: morgi » 07 lip 2014, 21:11

to popuść. Minimalny powinien być.

wojolmk3
Picciotto
Kontakt:

Post autor: wojolmk3 » 07 lip 2014, 21:15

morgi pisze:to popuść. Minimalny powinien być.

Nie widze za bardzo czym tam regulowac ( w WSK nie mialbym porblemów ze znalezieniem regualcji... ehh to byly czasy ;-) ale w tym sprzecie nie widze nic czym moglbym regulowac luz klamki sprzegla.

morgi
Sgarrista
Kontakt:

Post autor: morgi » 07 lip 2014, 21:19

pod gumową osłona bezpośrednio przy tłoczku.

wojolmk3
Picciotto
Kontakt:

Post autor: wojolmk3 » 07 lip 2014, 21:26

No nic tam nie widze, zdemontowalem klamke, i nic oprocz tloczka z gumowa oslona nie ma, chyba ze jest opcja wkrecenia trzepiani tloczka - ale nie ma rzadnego punktu zaczepienia..

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 07 lip 2014, 21:40

W klamce ten czpien co popycha tloczek jest wkrecany w ta barylke przy klamce

Ps. Motula to se mozesz do japonca lac, apka takiego syfu nie toleruje

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Silnikowe problemy”