TUONO ZALEWA SWIECE

Moderator: kondraxk

<<

grzesiu2810

Capo di capi re

Sprzęt:: aprilia rsv 2003 145hp

Post 31 Mar 2012, 11:50

Re: TUONO ZALEWA SWIECE

no wlasnie tez bym pomyślał ze wtryski masz nowsza jak 2003? bo ja bym pomyslał o ustawieniu czujnika przepustnic TPS sensor żeby go wyzerować ,dlatego pytałem o wyświetlane błędy na zegarach . a jak juz wyjedziesz to dużo pali ? z moca jak to wygląda taka sama jest jak była? ja miałem podobnie jak wilgoc (wode w paliwie miałem) ale nic nie rozbierałem herbatę spiłem i szedłem 2 raz odpalac i palił. od tamtej pory denaturat do paliwa zawsze leje i nie mam problemów .
<<

couture

Awatar użytkownika

Uomo d’onore

Miejscowość: Brzeg

Sprzęt:: Tuono

Post 31 Mar 2012, 16:20

Niestety niw wiem czy Ci pomogę, bo moim problemem było zalewanie świec ale winowajcą było sprzęgiełko rozrusznika.Ogólnie chodziło o to że jak włączasz zapłon to pompka podaje paliwo, jak zaczynałem kręcić, a sprzęgiełko nie łapało i wał wracał to za każdym razem pompka dawała znowu paliwo które gromadziło się w cylindrze i w następstwie tego świece się zalewały, jak przedmuchałem tak jak piszesz to też było ok, ale następnego dnia była znowu kupa i już mnie szlag trafiał od wykręcania tych świec. Ogólnie jest tak, ze te modele apki ciężko palą w chłodne dni, w lecie kiedy temp nie spadała w nocy poniżej 10-15 stopni było ok, jak tylko przyszły chłodniejsze noce od razu kupa. Jest dla Ciebie światełko w tunelu które nazywa się świece irydowe. Są to śiwece używane przeważnie w motocrossie.Ja sobie osobiście też sprawiłem taki zestaw świec który kosztował jakieś 200 zł po 50 zł za świece. Irydówki nie zalewają się tak szybko. Jak by co to bede tu zaglądał częsciej, a ty rozejrzyj się za tymi świecami jednakże niczego nie obiecuję, bo powód zalewania może być inny.
Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach . . .
http://www.youtube.com/watch?v=Vu9pkeMCpQg
<<

dyry12

Picciotto

Sprzęt:: rsv tuono

Post 31 Mar 2012, 22:41

Dziekuje ci bardzo za odp,a co do "wyzerowania" to prosze o podpowiedz jak to zrobic , bo zlaczajac te przewody przy aku wyskakuje mi diag 1.
<<

grzesiu2810

Capo di capi re

Post 31 Mar 2012, 23:20

o złaczyc kable serwice sie zapali podniesc bak odpalic motocykl na boku przepustnic jest puszka czarna pol okragla przykrecona 2 torxami ma wyciecia ze na boki nia mozna ruszac, poluzowac srobki dodajesz gazu duzo i ujmujesz i patrzysz jak +1 to krecisz zeby 0 było jak -1 to tez zeby 0 bylo moze pokazywac tobie od -2,-1,0,1,2 i ustawiasz na 0. jak masz +1 to znaczy ze masz zwiekszona dawke paliwa na wolnych obrotach . to dziala na zasadzie ze jak przekrecasz manetke to na tej samej osi co przepustnice masz 2 potencjometry (od 2 wtryskiwaczy) niezaleznie pracujace.przekrecanie manetki zwieksza pojedyncza dawke paliwa wiecej powietrza wiecej paliwa. jak masz +1 to masz zwiekszona dawke paliwa, na poczatku przy odpaleniu silnika.na wolnych obrotach. dodatkowo jest czujnik temperatury powietrza i polaczony z TPS komputer zeby obliczyc odpowiednia dawke paliwa do zawartosci tlenu w powietrzu potrzebuje 2 dane czyli tps (ilosc powietrza wchodzacego ,sprawdza pozycje przepustnic) i temperature powietrza im zimniejsze powietrze tym komp bardziej zwieksza tobie dawke paliwa. to powinno tobie pomudz jak nie rozumiesz jak pisze to zadzwon nr moge podac tobie na priv jak chcesz?
<<

dyry12

Picciotto

Post 31 Mar 2012, 23:39

Dzieki rozumiem, jutro dzialam i zobaczymy.Pozdrawiam wszystkich.
<<

dyry12

Picciotto

Post 04 Kwi 2012, 21:30

Witam Aprilia "lata" ,zakupilem swiece irydowe ,ale znowu to nie to,wymienilem wtryski na oryginalne,wyzerowalem diag i znowu lipa,zostala jedna rzecz sprzegielko,ktore "wymienil" mi mechanik 2 tygodnie temu,a jednak nie wymienil,na sluch silnik niby krecil,ale nie zapalal,kupilem sprzegielko od ktm zalozylem wczoraj sam i problemy zniknely,jest super zapala bez problemu,zostawilem ja na noc ,bylo zimno,rano od strzala,takze dziekuje wszystkim za pomoc i zycze slonecznego sezonu.POZDRAWIAM
<<

Whiplash

Awatar użytkownika

Capo di tutti capi

Miejscowość: Kraków

Sprzęt:: Aprilia SL 1000 Falco

Post 04 Kwi 2012, 21:40

i gitara :D jednak problem sprzegielek to bolaczka apek :) jak sie chce zaoszczedzic 30zl na akumulatorze :D
<<

grzesiu2810

Capo di capi re

Post 05 Kwi 2012, 09:57

czyli rozumiem ze silnikiem rozrusznik nie krecił odpowiednio? to nie słyszałes roznicy?
<<

Tasiu

Giovane d’onore

Sprzęt:: RSV 1000 Mille R

Post 24 Kwi 2013, 20:14

Pozwolę sobie odświeżyć temat, może autor odpisze :P

Zalewało Ci świece także podczas jazdy, czy tylko przy odpalaniu? Bo mi podczas jazdy, po ok. 10km wyłącza się 1 garnek(po wyłączeniu i powtórnym zapaleniu silnika)- mokre świece. Nie mam irydówek, tylko zwykłe ngk zalecane przez serwisówkę/katalog. Sprzęgiełko rozrusznika na wykonczeniu, aku też. Czy to może być przyczyną zalewania świec podczas jazdy i niecałkowietego spalania mieszanki? ;) Z góry dzięki za odpowiedzi.
<<

Whiplash

Awatar użytkownika

Capo di tutti capi

Miejscowość: Kraków

Sprzęt:: Aprilia SL 1000 Falco

Post 24 Kwi 2013, 20:59

problemem moga byc swiece NGK, powiem tak jebnij je za psem i zakup denso jak dalej tak bedzie zalewac to bedziemy szukac przyczyny
PoprzedniaNastępna

Wróć do Silnikowe problemy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość