niskie ciśnienie oleju Pegaso 650 i.e

O silnikach dla silników. Proszę o umieszczanie w tym temacie wszystkiego co dotyczy problemów i zagadnień silnikowych.

Moderator: fox2plus

Smiglo1992
Picciotto
Bike: Pegaso 650 i.e 2003r
Kontakt:

niskie ciśnienie oleju Pegaso 650 i.e

Post autor: Smiglo1992 » 31 sty 2018, 19:28

Witam kolegów, jestem tu nowy, jesli popelnie blad, to mnie poprawcie.
Mam problem z moim Pegaso, 650 na wtrysku, 2002r. Mianowicie, jak motor porzadnie sie rozgrzeje w upalne dni, to zaczyna migac kontrolka cisnienia oleju. Niestety nie udalo mi sie zmierzyc cisnienia gdyz po wykreceniu czujnika okazalo sie ze jest uszkodzony gwint. Czujnik sprawdzilem, styk sie rozwiera przy cisnieniu powyzej ok 0.5 bara (wg manuala czujnik cisnienia ma byc 0.3-0.6 bara (?)), nie wiem czy temperatura czujnika moze miec wplyw na jego dzialanie (sprawdzalem gdy czujnik byl zimny). Ostatnio wyciagnalem pompy oleju, na pompie cisnieniowej sa rysy, wyrazne slady zuzycia, ale wg pomiarow i wytycznych z manuala luz jest w normie i to z duzym zapasem. Sprezyna zaworka pod filtrem oleju jest ok, a do drugiego zaworka oleju trzeba rozpolawiac silnik, wiec narazie chce tego uniknac. Jezdzilem na oleju Motul 10w40, a w manualu zalecany jest 15w40. Moje pytanie brzmi czy wg was bedzie to wina oleju, porysowanej pompy, zaworu regulacji cisnienia (sprezynki z kulka) czy jeszcze czegos innego? O co chodzi z zakresem pracy czujnika 0.3-0.6? Czy pompa oleju podpasuje z bmw f650gs?

Dodam jeszcze ze wg manuala cisnienie przy obrotach 1200 w temp oleju 30-40 stopni powinno wynosic 1.5 bara

borsh
Principiante
Bike: Aprilia Pegaso 650 02
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju Pegaso 650 i.e

Post autor: borsh » 17 maja 2018, 15:05

Ja jeżdrze na 10W40 i nie ma problemu z ciśnieniem oleju więc to możesz odrzucić.
Jeżeli jest jeszcze coś co mogę Ci bez jakiś dużych ingerencji porównać to pisz. Też mam I.E z 2002r i szukam kogoś z kim mógłbym porównań parę rzeczy których nie jestem pewien w moim egzemplarzu czy są ok. Np nie wiem czy ten wężyk od kompa powinien iść do takiego wypustu z filtra po lewej stronie przy aku i ogólnie nie wiem czy mój jest w końcu zblokowany do 25kw czy nie,bo generalnie ma słaby dolny zakres obrotów mi się wydaje i szukam przyczyny tego

Dzony
Picciotto
Bike: Pegaso IE
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju Pegaso 650 i.e

Post autor: Dzony » 26 maja 2018, 23:07

Witam miałem ten sam problem co Ty na wolnych obrotach w upalne dni zaczęła mi mrugać kontrolka oleju. Po wkręceniu manometru ciśnienie nie spadło poniżej 1,2 b na bardzo rozgrzanym silniku .Sprawdzając forum natknąłem się na temat związany z czujnikiem ciśnienia oleju w którym było napisane ze podchodzi czujnik od Ursusa ,zakupiłem wiec taki czujnik i problem z mrugająca kontrolka znikł. Czujnik ma dwa zakresy jeden w którym kontrolka gaśnie po uzyskaniu ciśnienia oleju większego od wartości zadanej oraz dolny zakres jeżeli spadnie poniżej wtedy zapala się kontrolka . Gdzieś w manualu wyczytałem ze ciśnienie powinno być wyższe od 0,5 .

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Silnikowe problemy”