Scarabeo 150 / 200 ROTAX olej z odmy /wymiana pierścieni

Scarabeo_usze łączcie się!
agiano
Picciotto
Bike: scarabeo200
Kontakt:

Scarabeo 150 / 200 ROTAX olej z odmy /wymiana pierścieni

Post autor: agiano » 06 cze 2016, 11:09

Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów.
Ostatnimi czasy mój Scarabeo 200 Rotax (177s) 2001 zaczął brać sporo oleju. O dziwo nie stracił mocy jeździ w miarę normalnie, natomiast "wali" olejem z odmy. Zetknąłem się na Tym ( i nie tylko) forum z podobnym tematem, zdaje się że jest to dość powszechne i pomaga wymiana pierścieni (oczywiście zakładając że nie ma większych uszkodzeń cylindra itp., ale ciężko to stwierdzić przed rozłożeniem).
Mam pytanie do kolegów którzy są po takiej "operacji":
1. Jaki rozmiar pierścieni założyli - nominalnie jest 61,95mm dla Scarabeo/Leonardo 150 oraz 177s ( różnica pojemności wynika z długości skoku cylindra, średnica tłoka i pierścieni dla obu pojemności jest taka sama).
2. Najważniejsze pytanie spędzające mi sen z powiek ... skąd wzięli pierścienie na wymianę ??? Nigdzie nie mogę trafić !!

Pozdrawiam wszystkich i licze na podpowiedzi :)

ZeB
Picciotto
Bike: Aprilia Leonardo 125
Kontakt:

Re: Scarabeo 150 / 200 ROTAX olej z odmy /wymiana pierścieni

Post autor: ZeB » 09 lip 2016, 17:18

agiano pisze:Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów.
Ostatnimi czasy mój Scarabeo 200 Rotax (177s) 2001 zaczął brać sporo oleju. O dziwo nie stracił mocy jeździ w miarę normalnie, natomiast "wali" olejem z odmy. Zetknąłem się na Tym ( i nie tylko) forum z podobnym tematem, zdaje się że jest to dość powszechne i pomaga wymiana pierścieni (oczywiście zakładając że nie ma większych uszkodzeń cylindra itp., ale ciężko to stwierdzić przed rozłożeniem).
Mam pytanie do kolegów którzy są po takiej "operacji":
1. Jaki rozmiar pierścieni założyli - nominalnie jest 61,95mm dla Scarabeo/Leonardo 150 oraz 177s ( różnica pojemności wynika z długości skoku cylindra, średnica tłoka i pierścieni dla obu pojemności jest taka sama).
2. Najważniejsze pytanie spędzające mi sen z powiek ... skąd wzięli pierścienie na wymianę ??? Nigdzie nie mogę trafić !!

Pozdrawiam wszystkich i licze na podpowiedzi :)
Odkręć wąż od pokrywy głowicy i znajdziesz separator oleju który wyszedł z gniazda głowicy ,dobij go gumowym młotkiem na swoje miejsce do oporu i po sprawie.Pierścieniami nie zawracaj dupy,możesz użyć żelu do regeneracji cylindrów Xado bez rozbierania silnika koszt 18 zł.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Scarabeo”