Napinacz rozrządu

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: Napinacz rozrządu

Post autor: Piotrek » 07 paź 2018, 20:21

Dobra Pegi już na Bazie i nawet już Zakończenie Sezonu zaliczyła.
Więc o moim nowym napinaczu rozrządu napiszę tutaj skoro już tak nazwa tematu nawiązuje.
Panocki otóż sprawa wygląda BANALNIE prosto,mechanior co wymieniał mi rozrząd podskoczył do jakiegoś swojego dobrego tokarza który,i tutaj słuchać uważnie,wytoczył mi normalnie tak jak by korpus napinacza normalnie z otworami na śruby jak w oryginale (tutaj nic się nie zmienia) ale w środku jest przegwintowany i przechodzi przez niego ŚRUBA! Z jednej strony śruby jest stoczenie zaokrąglające (czyli ładne gładziutkie półkole jak połowa kulki) a z drugiej strony sześciokąt na klucz.
Zakręcone to w miejsce starego (otwory momcujące jak w oryginale),śruba która nam napina łąńcuszek dokręcona >"W PALCACH AŻ POCZUJEMY LEKKI OPÓR,NIE DOCIĄGAĆ!"< i nakrętką na śrubie dorypana do tego jak by korpusu (kontra aby się nie odkręciło),patent według mnie dobry,łatwy do odtworzenie w razie "W",dosyć tani (zapłaciłem 150zł) i tak banalnie prosty w budowie jak i w obsłudze że aż śmieszny.
Wrzucę fote ale dopiero jutro.
Pozdro

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 07 paź 2018, 20:30

A tam między śrubą a trzpieniem,który dopycha ślizg nie powinno być sprężyny,która by tłumiła jakieś niepożądane naprężenia na łańcuchu? Tak czysto hipotetycznie pytam bo nie wyciągałem jeszcze ori napinacza. Zaraz zerknę w serwisówkę jak to ma wyglądać.

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Post autor: dito » 08 paź 2018, 09:55

BigSingleCylinder pisze:
07 paź 2018, 20:30
A tam między śrubą a trzpieniem,który dopycha ślizg nie powinno być sprężyny,która by tłumiła jakieś niepożądane naprężenia na łańcuchu? Tak czysto hipotetycznie pytam bo nie wyciągałem jeszcze ori napinacza. Zaraz zerknę w serwisówkę jak to ma wyglądać.
powinna być, swój napinacz wyciągałem i element dociskający jest na sprężynie i po dokręceniu pracuje. Myślę, że bez sprężyny może nastąpić szybsze wytarcie ślizgu łańcucha.

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 08 paź 2018, 10:46

W serwisówce widać ,że jest sprężyna. Z tego co opisał Piotrek wynika,że ma to zrobione na sztywno. Takie rozwiązanie nie przemawia do mnie ale czas pokaże.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”