Napinacz rozrządu

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Napinacz rozrządu

Post autor: Piotrek » 30 lip 2018, 15:32

Czy napinacz w 95' jest taki sam jak w np. 97'

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Re: Napinacz rozrządu

Post autor: Piotrek » 31 lip 2018, 09:40

Dobra troszkę inaczej sformułuję pytanie:
Z CZEGO MOŻNA ZAŁOŻYĆ NAPINACZ ROZRZĄDU,Z JAKIEGO MOTO BY SPASOWAŁ
bo sprawa dość pilna a tak z grzechotką to mam lekkie lęki jeździć żeby coś nie pierdutło.
F650 odpada bo ma jakiś taki dziwaczny,z DR no już te zarysy ale czy podejdzie :? nie wiadomo.
Jak ktoś ma taki napinacz (ZNACZY SIĘ MANUALNY CHYBA ŻE HYDRAULIKA IDZIE PRZEROBIĆ) to pisać ostro bo ciężko mi znaleźć jakiś na handel.
Pozdro

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Post autor: dito » 01 sie 2018, 10:09

https://sprzedajemy.pl/aprilia-pegaso-6 ... nr54514368

ogólnie szukaj na sprzedajemy.pl sporo aprilek na części

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 01 sie 2018, 12:17

Już dzwoniłem do typa i nie ma,z resztą kupiłem od niego plastiki które miały być ok (zero szpachli,klejenia,pęknięć) a przyszły takie że jak byś poskakał po nich,później je pokleił,poszpachlował i pomalował i pewnie jeszcze raz by trzeba było po nich poskakać ogólnie TRAGEDIA (to już moje są lepsze).
Jego słowa na temat stanu technicznego napinacza trzeba by było podzielić przez pół a i to by było ryzyko.
pojeździł bym ale boję żeby czegoś nieuje...
Sam już nie wiem czy go wykręcić i mu spawem nóżkę wydłużyć czy co,ciężko z tym napinaczem

malpei
Candidato
Bike: pegaso 650
Kontakt:

Post autor: malpei » 02 sie 2018, 07:39

A w jakim stanie masz łańcuch i szynę napinającą? Sam napinacz się nie wyciera więc napawanie go mija się z celem. Z kombinacji które przychodzą mi do głowy na szybko, to wsadzenie do środka dłuższej i nieco twardsze sprężyny wstępnego napięcia. Te silniki mają to do siebie że grzechotają jakby miały się rozpaść.

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 02 sie 2018, 08:25

Od ostatniego gruntownego przeglądu minęło 10kkm w tedy gdy pytałem o kondycję łańcuszka mechanik odpowiedział że cyt.
"Jak na ten przebieg (40kkm)nie ma się do czego doczepić,wszystko wygląda ok bez żadnych przeciągnięć i luzów tylko miej na oku napinacz rozrządu bo nie zostało go zbyt dużo,napinacz ci się kończy ale spokojnie możesz jeździć lecz pamiętaj że będziesz musiał go wymienić na czasie"
tak też się chyba stało,obecnie do mechaniora kolejka na 1,5 miecha żeby wymienić łańcuch rozrządu i zrobić gruntowny przegląd.
Pytanie:
1.Jak wykręcę cały napinacz to może mi coś tam w środku spaść,zwracać na coś uwagę?
2.Ile dać za napinacz $$$,ile to cudeńko chodzi jeśli się ktoś orientuję

malpei
Candidato
Bike: pegaso 650
Kontakt:

Post autor: malpei » 02 sie 2018, 22:26

Nie bardzo mogę zrozumieć określenie "kończy ci się napinacz" bo napinacz sam w sobie nie ma kontaktu z łańcuchem rozrządu co za tym idzie nie jest narażony na tarcie tym samym na zużycie.
Ale do rzeczy, jeśli chcesz go wyjąć wystarczy odkręcić wężyk który doprowadza do niego olej klucz 13 na śrubce czy tam holenderku jak kto woli są dwie miedziane podkładki, najlepiej kup nowe. Następnie imbus 5 i dwie śrubki po przekątnej korpusu napinacza. W momencie odkręcania tych dwóch śrubek napinacz powinien delikatnie wychodzić bo jest w nim sprężyna (nie zgubić) chyba że korpus jest przyklejony, to delikatnie podważyć. I to wszystko. Jak będziesz składał to na przylgnie dobry silikon i nie będzie się lało.
Co do napinacza według mnie mógł by się jedynie zatrzeć.

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 03 sie 2018, 00:23

Bliżej 10-tego (wiadomo Matki Bożej Pieniężnej) zamówię nowy łańcuch rozrządu a jutro ugadam się u mechaniora na termin wymiany.Sam nigdy nie ustawiałem rozrządu i nawet jakoś się tego nie boję ale nie chciałbym czegoś popierniczyć i na jeszcze dłużej nie mieć moto więc niech to zrobi gość co się na tym zna i to ogarnie w kilka godzin.

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 04 sie 2018, 14:36

Tak że tyrkłem do mechaniora i termin na ogarnięcie rozrządu to 8 Września (jak widać ciżba do gościa jest dosyć duża) no ale może do tego czasu łańcuch wytrzyma i nie zrobi mi "Kuku" :D
A za ten czas to mam fotorelację z wymiany tarcz sprzęgłowych to mogę zrobić temacik,jak byście chcieli oczywiście ;)

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 04 sie 2018, 21:09

To zrób. Ja myślałem ,że będę musiał zmieniać sprzęgło bo mi się chwilę ślizgało po wymiane oleju w tamtym sezonie ale mu przeszło. Ale słyszę,że chyba kosz sprzęgłowy ciut hałasuje ale to już inna bajka.
Co do rozrządu to ja dostałem od poprzedniego właściciela łańcuch nówkę DID'a bo twierdził ,że coś hałasuje ale ja tam nic niepokojącego nie słyszę i leży w szafce. Także z rozrządem nie pomogę bo jeszcze tfu,tfu, nie miałem potrzeby rozbierać. Pewnie w zimie tam zajrzę. Za to mam inny problem bo mi się laga zaczęła pocić gdzie w zimie wymieniałem uszczelniacze i olej. I to mnie wk..wia najbardziej. Nie wiem dlaczego tak sie stało.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”