Strzały po opuszczeniu gazu.

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

polaris20
Picciotto
Bike: Pegso 650
Kontakt:

Strzały po opuszczeniu gazu.

Post autor: polaris20 » 24 mar 2018, 19:28

Witam po raz drugi.
Od tygodnia jestem posiadaczem Pegaso z '96. Jako że jest to mój pierwszy motocykl jednocylindrowy to mam do was kilka pytań.
1. Czy to normalne że po opuszczeniu gazu jadąc na biegu powiedzmy 5tys obrotów słyszymy liczne strzały i takie bulgoty?
2. Mam wrażenie że kiedy odkrecam do końca przy wyższych obrotach na ułamek sekundy odczuwam jakby uslizg sprzęgła? Słychać jakby obroty na chwile się zwiększyły, ewentualnie czy w tym motocyklu przypada jakiś moment na obrotomierzu kiedy od się w kręca?
3. Odczuwam mocne hamowanie skrzynią ale to chyba normalne w tych silnikach.
Narazie tyle zaobserwowałem po 10 min jazdy. Jutro wymiana oleju i napędu :)

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Re: Strzały po opuszczeniu gazu.

Post autor: BigSingleCylinder » 24 mar 2018, 23:34

Strzały oznaczają ,że podlewa paliwa przy hamowaniu silnikiem. Jeśli chodzi o seryjne wydechy to nie miałem tego zjawiska ale odkąd mam większy przelot to zdarza się ,że walnie ale to z reguły na drugim biegu przy schodzeniu z obrotów
Możesz mieć przelane gaźniki,źle ustawione iglice itp.
No sprzęgło może się ślizgać jak będzie zużyte. U mnie się uślizgiwało zaraz po wymianie oleju ale niedługo po tym przeszło.
Co do momentu to logiczne ,że wzrasta wraz z obrotami do pewnego przedziału obrotów potem rośnie moc a moment spada.
Hamowanie silnikiem jest bardzo mocne w singlach. Zredukowanie za dużo biegów w dół w singlu doprowadza nawet do zablokowanie tylnego koła.

PiotrekNowy
Appassionato
Bike: MZ TS150&Pegaso 650
Kontakt:

Post autor: PiotrekNowy » 25 mar 2018, 10:48

Ja w swojej (95') powiem szczerze że nie raz głowę w bary chowałem jak rąbało,zazwyczaj jest to do 4 biegu kręcisz spokojnie do 4tyś i gaz do końca trzymasz do 6-7tyś i odpuszczasz gaz do zera i w okolicach 5tyś jest DUUUP! i przy schodzeniu w tym momencie biegami okolice 5-7tyś często pierdutnie konkret że panika na okolicy.
ale za taką jazdę pegi cię nie pokocha ona woli do 5 tyś obr. i tego się trzymaj ja tak tylko czasem przeganiam.
Hamowanie skrzynią jest cholernie mocne i już kilka razy lekko driftem się wchodziło w zakręt bo tył uślizgiwał.

polaris20
Picciotto
Bike: Pegso 650
Kontakt:

Post autor: polaris20 » 25 mar 2018, 17:31

U mnie Nie ma pojedynczego strzału tylko takie seryjki nie są nawet głośne. Jutro postaram się nagrać jakiś materiał wideo. Dodam że motocykl normalnie chodzi na wolnych obrotach.

PiotrekNowy
Appassionato
Kontakt:

Post autor: PiotrekNowy » 25 mar 2018, 19:56

Strzały są spoko,fajnie panienki uciekają/podskakują :lol:

kraszanek
Autista
Bike: pegaso
Kontakt:

Post autor: kraszanek » 27 mar 2018, 21:45

Wniosek jest jeden... Nie odpuszczać gazu ;)

PiotrekNowy
Appassionato
Kontakt:

Post autor: PiotrekNowy » 28 mar 2018, 19:29

:lol: ja bym chyba linke od gazu urwał od kręcenia i odpuszczania gazu :lol:
Strzały z komina to ja lubię :mrgreen: ,wpadając w miasto na kilka moto i napitalać z wydechów (no akurat Pegaso z zapłonu nie strzeli) to panika jest niesamowita,gołębie palpilacji serca dostają aż wszystkie auta zasrane :lol:

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”