Linka licznika km

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

radziulex
Sgarrista
Bike: Pegaso 650 Cube 2000r
Kontakt:

Linka licznika km

Post autor: radziulex » 04 sty 2018, 01:00

Wymieniam linkę prędkościomierza (tutaj sprawa jest prosta) i przy okazji chciałem wymienić linkę licznika km Chodzi o ten licznik odległości który możemy sobie "resetować" choć akurat ja nie mogę bo coś się zacięło i właśnie chciał bym to naprawić.

Widzę, że linka od tego pokrętła "resetującego" jest bardzo krótka i idzie z tyłu licznika od tego pokrętła do wnętrza licznika. Ta linka wygląda u mnie strasznie bo jest już częściowo bez pancerza i mocno pokorodowana. Jak ją wymienić? Nie za bardzo widzę co tam odkręcić :(
Aprilia Pegaso 650 CUBE

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: Linka licznika km

Post autor: Piotrek » 04 sty 2018, 19:28

Witam,rozbierać nie rozbierałem ani nawet nie widziałem tyłu licznika ale oby nie było tak że trzeba rozebrać zegar poprzez rozgięcie obwódki szkła przez które widzisz skalę na zegarze,wysunięcie środka licznika i tam dopiero odkręcić.
Można by też sprawdzić czy ta linka nie jest na wcisk tam ale ciągnąć to radzę z wyczuciem aby linki nie uszkodzić lub coś jeszcze pomdrodze.
Jeśli chcesz wymienić linkę to polecam sprawdzony PATENT który wymyśliłem już jakiś czas temu jeszcze za czasów MZ-ty,kupujesz żyłkę do kosiarki/podkaszarki o wymiarze linki w liczniku a pancerz robimy z niewiele większego wężyka np.paliwowego,linka w wężyk wypełniony sparem/towotem,końcówki wzmocnione paskiem z blaszki owiniętym na wzór linki(kwadrat),w MZ-cie przejeździło blisko 6ktys. Tyle że tam linki jest w Chu...

zenka
Picciotto
Bike: aprilia
Kontakt:

Re: Linka licznika km

Post autor: zenka » 20 cze 2018, 22:24

A gdzie kupujesz linki? Widziałam na http://www.linmot.pl/ że dorabiają jakie się tylko zechce. Znacie?

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”