Linka licznika km

Moderator: Piotrek

<<

radziulex

Sgarrista

Miejscowość: Płock

Sprzęt:: Pegaso 650 Cube 2000r

Post 04 Sty 2018, 01:00

Linka licznika km

Wymieniam linkę prędkościomierza (tutaj sprawa jest prosta) i przy okazji chciałem wymienić linkę licznika km Chodzi o ten licznik odległości który możemy sobie "resetować" choć akurat ja nie mogę bo coś się zacięło i właśnie chciał bym to naprawić.

Widzę, że linka od tego pokrętła "resetującego" jest bardzo krótka i idzie z tyłu licznika od tego pokrętła do wnętrza licznika. Ta linka wygląda u mnie strasznie bo jest już częściowo bez pancerza i mocno pokorodowana. Jak ją wymienić? Nie za bardzo widzę co tam odkręcić :(
Aprilia Pegaso 650 CUBE
<<

Piotrek

Capo di capi re

Miejscowość: Rzeszów/okolice

Sprzęt:: TS150&Pegaso650

Post 04 Sty 2018, 19:28

Re: Linka licznika km

Witam,rozbierać nie rozbierałem ani nawet nie widziałem tyłu licznika ale oby nie było tak że trzeba rozebrać zegar poprzez rozgięcie obwódki szkła przez które widzisz skalę na zegarze,wysunięcie środka licznika i tam dopiero odkręcić.
Można by też sprawdzić czy ta linka nie jest na wcisk tam ale ciągnąć to radzę z wyczuciem aby linki nie uszkodzić lub coś jeszcze pomdrodze.
Jeśli chcesz wymienić linkę to polecam sprawdzony PATENT który wymyśliłem już jakiś czas temu jeszcze za czasów MZ-ty,kupujesz żyłkę do kosiarki/podkaszarki o wymiarze linki w liczniku a pancerz robimy z niewiele większego wężyka np.paliwowego,linka w wężyk wypełniony sparem/towotem,końcówki wzmocnione paskiem z blaszki owiniętym na wzór linki(kwadrat),w MZ-cie przejeździło blisko 6ktys. Tyle że tam linki jest w Chu...

Wróć do Pegaso

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość