Kupno Aprili Pegaso 650

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

bolo78
Picciotto
Bike: brak
Kontakt:

Kupno Aprili Pegaso 650

Post autor: bolo78 » 18 lis 2017, 21:40

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum i chciałbym pozdrowić wszystkich .Jestem z Leżajska i od dłuższego czasu mam zamiar kupić Aprilkę.Dlatego prosił bym was o podpowiedzi na temat Apki.Na co zwrócić uwagę podczas kupna chodzi mi o najsłabsze i najdroższe punkty tego motoru. Wielu z was jeździ już pewnie wiele lat takimi motorkami i wie co w trawie piszczy. Po prostu nie chcę się wsadzić na minę,żeby moto więcej stało jak jeździło i pochłonęło koszty prawie nowego motorka. Prosił bym o wszelkie porady ,mój budżet to max.6000. Wiem ,że motor nie będzie nowy itd. że będzie porysowany i wogule (moim zdaniem to normalne,chyba,że byl malowany) to są normalne ślady użytkowania chodzi mi o to żeby nie był trupem.Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

BigSingleCylinder
Uomo d’onore
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Re: Kupno Aprili Pegaso 650

Post autor: BigSingleCylinder » 18 lis 2017, 23:31

Sprzęgiełko rozrusznika,tarcze hamulcowe,króćce gaźnika (jeśli to wersja gaźnikowa) to chyba najdroższe punkty zaraz po silniku jako całości. Wiadomo,że motorownia to najistotniejsze w motocyklach.
A reszta to już tak jak przy każdym innym moto.

malpei
Autista
Bike: pegaso 650
Kontakt:

Post autor: malpei » 19 lis 2017, 11:34

Uważaj żeby ktoś nie sprzedał moto z wywaloną uszczelką pod głowicą bo to częsta usterka i powód sprzedaży. Sprzęgło rozrusznika jak wyżej było pisane to też drogie. I na koniec spalanie ten motocykl porostu kocha wpier...alać paliwo.
Konstrukcyjnie jest prosty więc jak masz pojęcie to wszystko możesz ogarnąć sam

bolo78
Picciotto
Kontakt:

Post autor: bolo78 » 19 lis 2017, 13:03

Dzięki Panowie za podpowiedzi teraz przynajmniej będę wiedział na co szczególnie zwracać uwagę podczas kupna. A powiedzcie mi jeszcze jak rozpoznać walniętą uszczelke pod głowicą ? A tarcze hamulcowe jakiej powinny być grubości?

BigSingleCylinder
Uomo d’onore
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 19 lis 2017, 13:39

Uszkodzenie uszczelki to najczęściej mieszanie płynu z olejem. Ale poczytaj tutaj na forum bo jest sporo tematów. Czy tam są jakieś typowe objawy dla Apki.
Tarcze nominał to 4,8 do 5mm. Minimum coś koło 4mm.
Sprzęgiełko to wiadomo jakie objawy. Kręci rozrusznik a nie kręci wałem korbowym. Sprzęgło "nie zabiera" ze sobą wału.
Ja kupując patrzę czy ogólnie moto jest z jednego kawałka, czy nie ma za dużo rzeźby widocznej na pierwszy rzut oka (oczywiście nie da się wszystkiego wypatrzeć).
Wszystko jest kwestią ceny. Bo jeśli kupujesz za 3-3,5k a kupujesz za 6-7k to trzeba mieć inne wymagania .Nie zawsze sprzęt droższy-nowszy będzie lepszy.Czasami warto kupić starszy,doiwestowany,doposażony niż nowszego zaniedbanego golasa. Ja kupiłem za 3,5k więc nie wymagałem cudów. Przez sezon włożyłem 1000zł (eksploatacja,naprawy,usterki,doposażenie),przelatałem 4000km. Obecnie mam niezawodny i doinwestowany motocykl. Wsiadam i jadę. Kilka dni temu zaczęła cieknąć laga więc znowu jakaś kasa pójdzie ale nie są to wielkie pieniądze jeśli naprawia się samemu.
Ja zawsze stosuję zasadę przy moto,nieważny rocznik,ważny stan oraz biorę pod uwagę to,że potrafię zrobić w zasadzie wszystko we własnym zakresie. Więc nie doliczam kosztów robocizny biorąc pod uwagę jakieś usterki.

bolo78
Picciotto
Kontakt:

Post autor: bolo78 » 19 lis 2017, 15:47

Dzięki kolego za podpowiedz, na pewno się przydadzą twoje rady podczas kupna.

Megas
Picciotto
Kontakt:

Post autor: Megas » 19 lis 2017, 15:58

Przyłączam się do tematu. Oglądałem ostatnio naprawdę ładne Pegaso. I bym wziął ale... gość przy odpalaniu na zimno zrobił taka sztukę że ostro go na ssaniu przegazował. Ja wsiadłem wycisnalem sprzęgło i jedynka nie weszła - odbiło na luz. Do góry tak samo. Gość skręcił ssanie i dopiero wtedy biegi zaczęły wchodzić i podczas jazdy testowej też nie było problemu. To była akurat pierwsza Aprilia jaka próbowałem w okolicy. Sam ( jeszcze) jeżdżę na Freewind i takiego numeru z biegami nie mam. W kolejnej aprilce jaka oglądałem też tego nie było.
I pytanie - co to mogło być? Bo jak to jest jakaś duperela do zrobienia to moze wystarczy o niższej cenie rozmawiać?

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 19 lis 2017, 17:00

Bolo witaj sąsiedzie,mieszkam z 20\30km od cb więc jak kupisz to polatamy.
Jak by co to pisz co znalazłeś do kupna to podpowiemy,ja mogę ci pomuc w oblukaniu ale z racji delegacji jestem raz na 2 tygodnie na weekendzie (w następny weekend jestem).

BigSingleCylinder
Uomo d’onore
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 19 lis 2017, 17:28

Megas pisze:Przyłączam się do tematu. Oglądałem ostatnio naprawdę ładne Pegaso. I bym wziął ale... gość przy odpalaniu na zimno zrobił taka sztukę że ostro go na ssaniu przegazował. Ja wsiadłem wycisnalem sprzęgło i jedynka nie weszła - odbiło na luz. Do góry tak samo. Gość skręcił ssanie i dopiero wtedy biegi zaczęły wchodzić i podczas jazdy testowej też nie było problemu. To była akurat pierwsza Aprilia jaka próbowałem w okolicy. Sam ( jeszcze) jeżdżę na Freewind i takiego numeru z biegami nie mam. W kolejnej aprilce jaka oglądałem też tego nie było.
I pytanie - co to mogło być? Bo jak to jest jakaś duperela do zrobienia to moze wystarczy o niższej cenie rozmawiać?
Ja bym odpuścił od razu po tym jakby gość zaczął gazować zimny silnik na ssaniu!!!! Ale Ty zdecyduj sam.
U mnie na full ssaniu moto ma ok. 2000obr. I faktycznie jedynka wchodzi z lekkim szarpnięciem ale nie ma mowy o jakimś wyskakiwaniu biegów. Przy odpalaniu nie dotykam nawet manetki gazu.
Może kończą się tarcze sprzęgłowe i nie wysprzęgla do końca.
Ale tak jak napisałem na początku. Odpuściłbym od razu jakbym zobaczył takie traktowanie zimnego silnika.

bolo78
Picciotto
Kontakt:

Post autor: bolo78 » 19 lis 2017, 21:27

OK Piotrek jak coś znajdę to skorzystam z twojej pomocy.Dzięki i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”