Kupno Aprili Pegaso 650

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Re: Kupno Aprili Pegaso 650

Post autor: BigSingleCylinder » 17 sty 2018, 08:55

To normalne,że wydech rdzewieje. Temperatura plus wilgoć robią swoje.
Zardzewiały w sensie co? Tłumiki,rury czy wszystko? Może po prostu jest pokryty nalotem bo stał długo,zacznie jeździć to się wypali. Szkoda,że fotek nie zrobiłeś. Coś mi się wydaje,że to tylko nalot z powodu,że moto stoi.
Rozrząd- jak nic nie dzwoni to nie ruszać.Takie moje zdanie.
Luzy zaworowe- to wydałoby sprawdzić po zakupie. Ja tak zrobiłem w swojej.
Pierścienie???? Po co???
Jak ładnie odpala na zimno i trzyma wolne to już jest nieźle ;)
Kominy można wrzucać takie: https://photos.google.com/photo/AF1QipM ... AeZDSLyrt2" onclick="window.open(this.href);return false;
Koszt 300zł za dwa + spawanie.

castorp
Picciotto
Bike: zakup w toku...
Kontakt:

Post autor: castorp » 17 sty 2018, 11:18

raczej jest dosc gleboko zardzewialy, mowiac obrazowo wyglada to jak podloga starej mazdy :D

no wlasnie odpalil bez problemu na strzal i chodzil rowniutko. na ssaniu czy bez to chyba bez znaczenia w tej kwestii (?)

nie otwiera mi sie ten link... :/ ale 300zl za sam material nie wyglada zle

dzieki wielkie za opinie :)

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 17 sty 2018, 11:46

Trochę dziwne. Ja też kupiłem moto,które stało kilka miesięcy w blaszanym garażu. Było śmierdzące i zapleśniałe ale rury i wydechy były ok.
Stargować cenę i może brać. Opony z którego roku? Bo to też ważne. Warto byłoby się jednak jakoś przejechać. Sprawdzić jak moto łapie temperaturę,czy wentylator się załącza. Czy sprzęgło się nie ślizga i jak biegi wchodzą.Jaki stan tarcz hamulcowych? Ja kupowałem też w styczniu ale tak mi się trafiło,że mogłem się przejechać.
PS: link jest OK,u mnie się otwiera.
Obrazek

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 20 sty 2018, 01:48

Ja jak kupowałem swoje pegaso to jedyne co zrobiłem to odpaliłem ją u gościa w garażu,dałem po gazie kilka razy,otworzyłem przyczepkę i załadowałem :lol: Jak wyjeżdżałem z domu to w dresiku a jak przyjechałem do Krakowa to śniegu 15cm,temperatura na "-" a ja autem na letnich i cały misterny plan z jazdy w Pizdu no ale udało się trafić fajny sprzęcik :D
Jak coś kupisz to wrzucaj foty

Awatar użytkownika
Adamo
Sgarrista
Bike: Pegaso 650 ie 2002
Kontakt:

Post autor: Adamo » 31 sty 2018, 10:03

Mam ciekawostkę dla szukających uczciwego egzemplarza. Trzeba zwrócić uwagę na to czy kontrolki nie oszukują. Tzn. czy sprzedający nie oszukują. Nieuczciwi sprzedający robią tak: lutują kabelek od kontrolki check engine z kabelkiem kontrolki ciśnienia oleju. Skutkiem powyższego przy włączeniu zapłonu zapalają się obie kontrolki a po uruchomieniu silnika gasną czyli z pozoru wszystko gra. W mojej był taki patent i go odkryłem dopiero po kilku latach od kupna. Oczywiście po prawidłowym podłączeniu check świecił po odpaleniu. Przyczyną okazał się uszkodzony wskaźnik temperatury płynu chłodzącego.
Posiadaczom Pegaza radzę sprawdzenie czy i Was temat nie dotyczy.

wiesiek
Giovane d’onore
Bike: varadero 1000xl SD01
Kontakt:

Post autor: wiesiek » 07 lut 2018, 17:28

W mojej brakowało żarówki, kupując nawet nie odpaliłem bo sprzęgiełko było walnięte.
Jeśli chodzi o drobne naprawy to po wydaniu prawie 2500zł w części różnej maści łącznie z żarówkami i lusterkami miałem dość tego moto i kupiłem żonie transalpa :D
Ogólnie nie miałem problemów z częściami, na niektóre tylko trzeba było poczekać 4 tygodnie albo wydać pół wypłaty w przypadku sprzęgiełka :)
Żeby nie było to Pegi ciągle stoi w garażu, zostało jako trzecie moto do latania koło komina.
Muszę odziać ją w gmole bo trochę jej żal puszczać w las z nowym lakierem.

boooniu
Giovane d’onore
Bike: aprilia pegaso 650i
Kontakt:

Post autor: boooniu » 13 mar 2018, 21:55

https://sprzedajemy.pl/aprilia-pegaso-g ... nr55197007" onclick="window.open(this.href);return false;

bolo78
Giovane d’onore
Bike: brak
Kontakt:

Post autor: bolo78 » 25 kwie 2018, 20:09

Temat zamknięty kupiłem 2002r.Przebieg 52000.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”