Wymiana rozrządu

Moderator: Piotrek

<<

Wilku

Autista

Sprzęt:: Pegaso 650 96

Post 27 Sie 2017, 22:43

Wymiana rozrządu

Witam!
Panowie, czy ktoś spotkał się z zaleceniami co do wymiany rozrządu?
Najechane już prawie 60 tys. i się zastanawiam co z tym zrobić. Odpala od dotknięcia nic się nie dzieje chciałbym jak najdłużej taki stan rzeczy utrzymać. Coś tam dzwoni w okolicach 3500-4000, podobno normalnie...

Ostatnio napinałem łańcuch rozrządu zgodnie z jednym z wpisów na forum, cisza w silniku nastała taka że myślałem że to inny motocykl... przez 600m potem znów wróciło do normy ;) u mnie jest to taki problem że nie zrobię tego więcej jeśli nie będę musiał ;)

Zastanawiam się nad zimowym grzebaniem w silniku, co watro wymienić/sprawdzić w silniku przy takim przebiegu?
<<

Piotrek

Capo di capi re

Miejscowość: Rzeszów/okolice

Sprzęt:: TS150&Pegaso650

Post 28 Sie 2017, 14:54

Re: Wymiana rozrządu

Witaj,rozrząd powinno się niby przy 40tyś wymienić,jak dawałem wiosną moto do mechanika https://www.bikepics.com/members/maatiaas(gość nie boi się Pegaso wręcz na odwrót,to Pegaso bo się jego :lol:) to stwierdził że rozrząd jest jeszcze w dobrej kondycji i nie ma sensu go zmieniać jedynie napinacz już jest trochę zużyty ale też spokojnie można jeszcze na nim jeździć ale za niedługo pasuje go wymienić.
Gość naprawdę ogarnięty,wie co robi o wie jak zrobić,płytki zaworowe mi założył z auta przytarł na prawidłowy wymiar na magnesówce i wszytko lata.Jak coś mi padnie to raczej tylko do niego bo w tym siedzi i to głęboko a chwalą go z każdej strony.
Co warto sprawdzić przy takim przebiegu?
Jeśli silnik chodzi jak tralala to jedyne co to możesz przyśpieszyć wymiany oleju i obserwować co tam w zużytym oleju pływa(wióra,byle bez nakrętek i śrub).Jeśli wszystko działa prawidłowo to nie ma co rozkręcać.
<<

boooniu

Giovane d’onore

Sprzęt:: aprilia pegaso 650i

Post 30 Gru 2017, 07:18

ja u siebie wymieniałem 2 tysiące temu przy okazji wymiany uszczelki pod glowicą. Koszt rozrządu niewielki a żeby zdjąć glowice trzeba pol motoru rozebrać. Troszke mniej teraz grzechocze ale i tak slychac. Przebieg 39tyś
<<

Piotrek

Capo di capi re

Miejscowość: Rzeszów/okolice

Sprzęt:: TS150&Pegaso650

Post 31 Gru 2017, 12:37

Słychać bo to Rotax- on tak ma że tam wiele dziwnych rzeczy słychać :lol:

Wróć do Pegaso

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości