Wymiana rozrządu

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

Wilku
Autista
Bike: Pegaso 650 96
Kontakt:

Wymiana rozrządu

Post autor: Wilku » 27 sie 2017, 22:43

Witam!
Panowie, czy ktoś spotkał się z zaleceniami co do wymiany rozrządu?
Najechane już prawie 60 tys. i się zastanawiam co z tym zrobić. Odpala od dotknięcia nic się nie dzieje chciałbym jak najdłużej taki stan rzeczy utrzymać. Coś tam dzwoni w okolicach 3500-4000, podobno normalnie...

Ostatnio napinałem łańcuch rozrządu zgodnie z jednym z wpisów na forum, cisza w silniku nastała taka że myślałem że to inny motocykl... przez 600m potem znów wróciło do normy ;) u mnie jest to taki problem że nie zrobię tego więcej jeśli nie będę musiał ;)

Zastanawiam się nad zimowym grzebaniem w silniku, co watro wymienić/sprawdzić w silniku przy takim przebiegu?

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu

Post autor: Piotrek » 28 sie 2017, 14:54

Witaj,rozrząd powinno się niby przy 40tyś wymienić,jak dawałem wiosną moto do mechanika https://www.bikepics.com/members/maatiaas(gość nie boi się Pegaso wręcz na odwrót,to Pegaso bo się jego :lol:) to stwierdził że rozrząd jest jeszcze w dobrej kondycji i nie ma sensu go zmieniać jedynie napinacz już jest trochę zużyty ale też spokojnie można jeszcze na nim jeździć ale za niedługo pasuje go wymienić.
Gość naprawdę ogarnięty,wie co robi o wie jak zrobić,płytki zaworowe mi założył z auta przytarł na prawidłowy wymiar na magnesówce i wszytko lata.Jak coś mi padnie to raczej tylko do niego bo w tym siedzi i to głęboko a chwalą go z każdej strony.
Co warto sprawdzić przy takim przebiegu?
Jeśli silnik chodzi jak tralala to jedyne co to możesz przyśpieszyć wymiany oleju i obserwować co tam w zużytym oleju pływa(wióra,byle bez nakrętek i śrub).Jeśli wszystko działa prawidłowo to nie ma co rozkręcać.

boooniu
Giovane d’onore
Bike: aprilia pegaso 650i
Kontakt:

Post autor: boooniu » 30 gru 2017, 07:18

ja u siebie wymieniałem 2 tysiące temu przy okazji wymiany uszczelki pod glowicą. Koszt rozrządu niewielki a żeby zdjąć glowice trzeba pol motoru rozebrać. Troszke mniej teraz grzechocze ale i tak slychac. Przebieg 39tyś

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 31 gru 2017, 12:37

Słychać bo to Rotax- on tak ma że tam wiele dziwnych rzeczy słychać :lol:

Jedrys
Picciotto
Bike: Pegaso 650
Kontakt:

Post autor: Jedrys » 09 kwie 2018, 11:16

Trochę odświeżę kotleta. Znalazłem w serwisów-ce rodzaj pomiaru kontrolnego łańcuszka ( max 124 mm mierzone miedzy 1 a 20 ośką, każde ogniwo ma 2 ) u mnie jest 121, pytanie czy wie ktoś jaki wymiar ma nowy łańcuszek mierzony w ten sposób? Pytam dlatego ponieważ jestem na etapie wymiany uszczelki pod głowicą i zastanawiam się czy jest sens to ruszać. Drugie pytanie czy wie ktoś gdzie można kupić nowe zawory do Pegasso?

Awatar użytkownika
Adamo
Sgarrista
Bike: Pegaso 650 ie 2002
Kontakt:

Post autor: Adamo » 09 kwie 2018, 14:16

Na zdjetej głowicy warto wymienić uszczelniacze zaworowe oraz sprawdzić szczelność gniazd np. zalewając je rozpuszczalnikiem. Jak się sączy to gniazda do dotarcia.

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 09 kwie 2018, 16:22

Mogę dla Ciebie zmierzyć bo nowy łańcuszek gdzieś mi leży w szufladzie.
A komorę spalania zalewa się czymś co nie paruje czyli nafta lub ropa.
Jak się ma zrzuconą czapkę to się robi wszystko kompleksowo bo każda gówniana oszczedność się zemści kilkakrotnie.

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 09 kwie 2018, 20:47

Nowe zawory :roll: może być ciężko,spasowało by wydrzeć i je pomierzyć i próbować z czegoś dobrać.
Pamiętajmy że bardzo podobny silnik jest w BMW F650 może tamte zawory podejdą?
Jak masz zdjętą pokrywę to popatrz na płytki zaworowe czy nie są wyczuchrane i ogulnie posprawdzaj wszystko do czego masz dostęp i pisz jak sprawa wygląda.

Jedrys
Picciotto
Bike: Pegaso 650
Kontakt:

Post autor: Jedrys » 10 kwie 2018, 10:29

BigSingleCylinder będę bardzo wdzięczny jak zmierzysz ten łańcuszek tylko o niego mi chodzi ( w razie problemów opiszę jak to zrobić). Mam popychacz hydrauliczny wiec tylko taki sposób mi pozostaje na sprawdzeni i ocenę w jakim jest stanie ( podczas eksploatacji był cicho). Cała głowica przechodzi wszelkie wymiany z planowaniem i testem szczelności.

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 10 kwie 2018, 18:46

120mm jest między 1 a 20 oczkiem na nowym łańcuszku.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”