zalewające się gaźniki moto uziemione

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

matt1990
Appassionato
Bike: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998
Kontakt:

zalewające się gaźniki moto uziemione

Post autor: matt1990 » 31 sie 2016, 13:39

Witam
Na początku lipca wybrałem się do czech...
wszystko fajnie, ale w pewnym momencie moto zaczęło kopcić na czarno (czuć było benzynę intensywnie) i przerywać, nie reagowało na ruchy manetką.

moto musiałem ściągnąć busem do domu...

ale czyszczenie i regulacja gaźników nie pomogła.

do tej pory mechanik nie wie co jej jest.

pomocy - sezon się kończy
ma ktoś luzem gaźniki żeby tylko sprawdzić czy to jej ( Aprilia Pegaso cube 650 1998r. ) dolega ?

Jestem z konina i byłbym wdzięczny za pomoc
Mateusz
790 731 528

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: zalewające się gaźniki moto uziemione

Post autor: Piotrek » 03 wrz 2016, 21:16

Powiem tak obecnie rzadko już jeżdżę Pegi bo po dwa dni na 2/3 tygodnie (praca w delegacji) i też mam taki objaw że jak ktoś mnie poddenerwuje a jest za mną to pała do odcinki i zarzucam na gościa czarną chmurę spalin A'la stare Passeratti TDI :lol: ,gaźniki mam rozregulowane bo czasem moto jechać nie chce a czasem jak złapie no to trzeba się trzymać nawet tej kierownicy i też śmierdzi podobno za mną paliwem z wydechów no ale obecnie nawet nie mam kiedy tego repcigać ( mam jeszcze nakręcić filmik jak je regulować) tak więc nie martw się sam nie jesteś :mrgreen:
Czarny dym to tragiczne spalanie,zła mieszanka paliwowa,jak u ciebie z kompresją?

matt1990
Appassionato
Kontakt:

Post autor: matt1990 » 07 wrz 2016, 12:25

Gaźniki są wyregulowane, moto miało przed wakacjami wymienianą uszczelkę pod głowicą.

po czyszczeniu i regulacji gaźników moto chodzi przez około 10km. potem zaczyna kopcić na czarno i przerywać, aż w pewnym momencie staje, nie reaguje na ruchy manetką (dławi się czymś).
I na tym koniec bo nie można go już odpalić.

matt1990
Appassionato
Kontakt:

Post autor: matt1990 » 07 wrz 2016, 12:27

A...
i odnośnie spalania.
Rezerwa zapalała mi się po ok 230 km.

Odkąd pojawił się problem zapala się przy 160 km

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Post autor: dito » 07 wrz 2016, 23:19

Sprawdź może linkę ssania czy prawidłowo pracuje. Jeżeli gaźniki były wyregulowane, sprawdzone membrany, ustawione pływaki i sprawdzone zaworki (te taki stożkowe z gumą czy też plastikiem na końcach - nie wiem jak one się nazywają). To wygląda to tak jakby miała za dużo paliwa. Jeżeli gaźnik jest ok to według mnie chodzi cały czas na ssaniu. Dużo pali i gaśnie.

Teraz tak zaskoczyłem, że strasznie dużo Ci paliła nawet przed naprawą. Zbiornik ma 22 l, rezerwa 4 l czyli pozostaje 18 l. Na 18 l. robię minimum 300 km, na trasie więcej.

dzik86
Autista
Bike: pegaso 650 2000
Kontakt:

Post autor: dzik86 » 11 wrz 2016, 11:13

matt1990 pisze:A...
i odnośnie spalania.
Rezerwa zapalała mi się po ok 230 km.

Odkąd pojawił się problem zapala się przy 160 km
230km ? :shock:
ja leje co 140km :lol:

matt1990
Appassionato
Kontakt:

Post autor: matt1990 » 27 wrz 2016, 10:41

Przekładaliśmy inne gaźniki dzięki uprzejmości Pawła ale niestety to nie to.

Ostatnim rozwiązaniem jest Impulsator.

Tylko nie jest to pewne rozwiązanie więc musimy po prostu go zamontować i sprawdzić czy to jego wina.

Ma ktoś nieużytkowany sprawny impulsator w celu sprawdzenia ?

DonConrado
Appassionato
Bike: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998r.
Kontakt:

Post autor: DonConrado » 16 paź 2016, 21:19

A sprawdź czy to nie wina filtra powietrza. Moja się zalewała bo filtr się kwalifikował tylko do wymiany.

wybitnyz
Picciotto
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Post autor: wybitnyz » 10 wrz 2018, 23:43

Czołem,

moja ('97) też strasznie dużo pali a nagar na świecy jest ogromny! Gaźniki były regulowane w serwisie motocyklowym (wyeliminowali problem czerwonych kolektorów ale obecnie jest chyba zbyt bogata mieszanka). Gdy wkręcam ją na obroty (6 tys.) to bardzo dymi na czarno. Po trasie ok. 100 km nagle zaczęła przerywać i tylko utrzymywanie obrotów na poziomie 5 tys. podczas jazdy i 3 tys. podczas stania na światłach pozwalało dotrzeć do celu. Gdy zgasła to już nie odpaliła. Dopiero na drugi dzień się udało ale z problemami. Po wymianie świecy na nową poprawiło się ale nadal dymił (pewnie bogata mieszanka). Stąd moje pytanie. Czy operację opuszczenia iglicy celem zubożenia mieszanki można przeprowadzić bez demontażu gaźników? To co potrzeba po drodze to zdemontuję żeby mieć dostęp, ale nie zamierzam go kompletnie czyścić gdyż był niedawno serwisowany więc demontaż wydaje mi się zbędny. Druga sprawa, nawet jak jest to technicznie możliwe to czy nie spowoduje to jakiś problemów?

gooryl
Principiante
Bike: Pegaso 650 1999
Kontakt:

Post autor: gooryl » 11 wrz 2018, 09:33

Po 1 zmien mchanika.
Gazniki w pegaso sa bardzo proste i totalnie nie skomplikowane.
Sprawdz na jakim poziomie masz iglice, nastepnie poziom paliwa w komorach plywakowych oraz sam stan zaworkow. Bardzo mozliwe ze one puszczaja.
Jaka jest iskra? Masz dostep do strobboskopu zeby sprawdzic czy cewka podaje iskre prawidlowo?
Jaka masz swiece?
Pomoglbym ale masz kawalek do mnie.. jestem ze Slaska

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”