Gaśnie na wolnych obrotach - proszę o pomoc

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

BigSingleCylinder
Uomo d’onore
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Re: Gaśnie na wolnych obrotach - proszę o pomoc

Post autor: BigSingleCylinder » 11 lip 2017, 17:29

6L jest OK, 7L po górach też jest OK ale 8L po mieście przy lekkim operowaniu manetką to przegięcie było.
Ja tam nie jestem aptekarzem,moje auto pali 20L ale 8L przy 650-tce to coś nie halo. FZR600 przy czterech gaziorach i mocy x2 w stosunku do Pegi paliła 5,5L.

BigSingleCylinder
Uomo d’onore
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 16 sie 2017, 20:59

No to zlikwidowałem dziurę powyżej 4tyś obr. Słowo -klucz to : dysze główne.
W gaźnikach ,które kupiłem z Pegaso MKII były dysze główne 112,5. Niestety nie wiem jakie były w oryginalnych gaźnikach bo w przypływie głupoty je sprzedałem. Ale możliwe ,że były 130 (żródło: http://www.motorbikespecs.net/index.dyn ... ke=Aprilia" onclick="window.open(this.href);return false;) Natomiast w serwisówce podają 107,5 i na rynki austriacki oraz szwajcarski 110. Można to raczej włożyć między bajki bo na takich dyszach to chyba w ogóle by nie jechało.
Kupiłem dwa komplety dysz dedykowane do gaźników Dellorto, 115 oraz 120. Są jeszcze 118 ale nie mieli akurat. Żeby znowu nie wyciągac gaźników po raz 50-ty wrzuciłem od razu 120. Aprilka zaczęła jechać jak wściekła.
Także obecny setup to: dysze główne 120,iglica krótka podajże E76 (52,5mm),przestawiłem jeszcze zapinkę na ostatni rowek na górze czyli maks. ubogo,śrubki wolnych wykręcone na trzy obroty.
Teraz potestuję to ustawienie na iglicach na ostatnim rowku i monitoruję zużycie paliwa. Ewentualnie będę korygował pozycję iglicy.

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 18 sie 2017, 11:39

Ostatnio mnie Pegaso zadziwia do takiego stopnia że się aż zastanawiam jak to możliwe.
Ostatnio z moją EMP(Ekipą Mocnego Pierdolnięcia :D ) postanowiliśmy rąbnąć na rozgrzewkę Dużą Pętlę Bieszczadzką a później w zależności od tego ile czasu zostanie poszwendać się po okolicach i po zatankowaniu do pełna 14L i doleceniu do Ustrzyk Dolnych(108km) Pegi spaliła 5,3L przy średniej prędkości 120km/h natomiast po zatankowaniu w Ustrzykach i rąbnięciu Pętli aż do Leska (przez Brzegi Górne)(112km) spaliła 7,5L przy prędkości 80km/h (średni asfalt i przytłaczające widoki) czyżby w Ustrzykach było aż tak kiepskie paliwo,nie odczułem najmniejszej różnicy w spadku mocy a nawet bym powiedział że lepiej jechała.
Kilka dni temu po wpadnięciu na obwodnicę i przy katorżniczych obrotach dla Pegi (bo mi ekipa się zbyt efektywnie oddalała :lol: ) po przejechaniu 100km przy prędkości 140-160 a nawet bardziej 150-160km/h spaliła
5.9L
no i będziesz zdrowy,no chu...ya !
Ja tego nie ogarniam jedziesz wolno to smok,jak zapierd... to mało pali i weź jedź oszczędnie zgodnie z przepisami no Panie no nie da rady ;)

BigSingleCylinder
Uomo d’onore
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 18 sie 2017, 14:48

Włoski motocykl z austriackim silnikiem,japońskimi gaźnikami a w wersji z wtryskiem z francuską elektroniką. Tyle mam do napisania,reszta niech pozostanie milczeniem :lol:

Awatar użytkownika
dito
Vinkiel Capo
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Post autor: dito » 18 sie 2017, 19:38

Piotrek pisze:Ostatnio mnie Pegaso zadziwia do takiego stopnia że się aż zastanawiam jak to możliwe.
Ostatnio z moją EMP(Ekipą Mocnego Pierdolnięcia :D ) postanowiliśmy rąbnąć na rozgrzewkę Dużą Pętlę Bieszczadzką a później w zależności od tego ile czasu zostanie poszwendać się po okolicach i po zatankowaniu do pełna 14L i doleceniu do Ustrzyk Dolnych(108km) Pegi spaliła 5,3L przy średniej prędkości 120km/h natomiast po zatankowaniu w Ustrzykach i rąbnięciu Pętli aż do Leska (przez Brzegi Górne)(112km) spaliła 7,5L przy prędkości 80km/h (średni asfalt i przytłaczające widoki) czyżby w Ustrzykach było aż tak kiepskie paliwo,nie odczułem najmniejszej różnicy w spadku mocy a nawet bym powiedział że lepiej jechała.
Kilka dni temu po wpadnięciu na obwodnicę i przy katorżniczych obrotach dla Pegi (bo mi ekipa się zbyt efektywnie oddalała :lol: ) po przejechaniu 100km przy prędkości 140-160 a nawet bardziej 150-160km/h spaliła
5.9L
no i będziesz zdrowy,no chu...ya !
Ja tego nie ogarniam jedziesz wolno to smok,jak zapierd... to mało pali i weź jedź oszczędnie zgodnie z przepisami no Panie no nie da rady ;)
Też to zauważyłem :). Jak jeżdżę z synem (on 125) i poruszam się w granicach 70 - 80 to pali jak głupia, przy 110 - 120 ponad litr mniej. Najdziwniejsze jest to, że teraz jadąc na wakacje w Alfie miałem to samo, jadąc 90 -100 komputer pokazywał zużycie 7,3 - 7,5 na autostradzie przy 130 pokazywał zużycie 6,3.
Czyli włoszki lubią na ostro :D.

BigSingleCylinder
Uomo d’onore
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 29 sie 2017, 13:50

Celem podsumowania. Ponad 2,5kkm za mną. Przesunąłem zapinkę na drugi rowek od góry i tak już zostaje. Silnik ciągnie od początku do końca równo. Spalanie 5,3-5,5L po mieście. Dla mojej maszynki to już koniec eksperymentów. Nic więcej nie kombinuję.

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 30 sie 2017, 18:19

Całkiem dobre spalanie,dobrze że doszedłeś końca z tym :D

KamZio
Principiante
Bike: Aprilia Pegaso 650
Kontakt:

Post autor: KamZio » 04 wrz 2017, 20:31

Jeszcze pokombinować z tylnią zębatką jak dito (bodajże jeden ząb mniej i jak wspominał 0,5l mniej paliła) może udałoby sie zejść poniżej 5, to dopiero byłby wyczyn ;)

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 05 wrz 2017, 01:02

E tam jak zacząłem gasić z górek to poniżej 4L zszedłem :lol: :lol: :lol:

kraszanek
Autista
Bike: pegaso
Kontakt:

Post autor: kraszanek » 05 wrz 2017, 10:47

U mnie na kołach Cross podczas jazdy w terenie nigdy nie spalila wiecej niz ~6l. Kolegi ktory jedzie na takiej samej aprilce razem ze mna pali na tej samej trasie miedzy 8-9l !! Dziwne ale prawdziwe... w tamntym roku jak zalozylem drugi zestaw kół na szose to w trasie ( predkość 100-120) spalila mi mniej niz 4.. Jakie zdziwienie mnie wzielo jak po 230 kilometrach zajechalem na stacje i nie weszlo mi nawet 9litrów... wierze ze aprilki palą dużo, ale jak widać nie wszystkie...

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”