Gaśnie na wolnych obrotach - proszę o pomoc

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Re: Gaśnie na wolnych obrotach - proszę o pomoc

Post autor: BigSingleCylinder » 08 kwie 2017, 12:55

Jest emeryt style włączony cały czas.

BigSingleCylinder
Consigliere
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 03 lip 2017, 22:06

Jako,że nikt nic nie napisał o swoich gaźnikach i ich ustawieniach to zrobię małą aktualizację.
Zamówiłem gaźniki i zrobiłem trochę porównań. Gaźniki pochodzą z nowszej Pegi.
Zrobiłem ich przegląd i czyszczenie oraz sprawdzenie poziomu paliwa. Ustawienia mieszanki były z d..py więc musiałem wyjść od nowa (była jedna na 3,5 a druga aż 4,5 obrotu).
Gaźniki różnią się od moich z MKI trzema rzeczami.
1) Dysze wolnych obrotów są wykręcane
2) Iglice są dłuższe i oczywiście jest inne ustawienie spinki (maks.na dole)
3) Ilość otworów w przesłonach
Zacząłem od ustawień 2,5 obrotu mieszanka i przełożyłem spinki na iglicach wyżej (zubożenie mieszanki przy większym otwarciu przepustnicy). Jeszcze nie wiedziałem wtedy ,że iglice są innej długości.
Odpaliła ale ciężej i ze ssaniem. Reakcja na gaz żadna. Prychanie,kichanie-brak paliwa.
Odkręcenie śrub na 3 obroty. Wolne lepsze ale znowu to samo czyli gaśnie na wolnych. Odkręcenie na 3,5 pracuje idealnie i nie gaśnie. Czyli to samo co na ori gaźnikach.
Przełożenie spinek na drugi rowek od dołu. Wchodzi na obroty,jest OK.
Jazda próbna- przy pełnym bucie i obrotach ponad 5tyś lekkie zdławienia. Za mało paliwa.
Przełożenie spinek tak jak były czyli pierwszy od dołu. Jest lepiej ale potrafi lekko zdławić czyli wciąż za mało paliwa ale nie jest źle.
Teraz trzeba zrobić test spalania.
Prośba jest dalej,że jakby ktoś wyciągał gaziory to niech sprawdzi ile ma wykręcone śruby mieszanki. Ale wydaje mi się i tak wynika z materiałów ,które przytaczałem tutaj,że one muszą mieć te 3,5 obrotu wykręcone. Także pozostaje pytanie skąd takie duże spalanie. Czy to kwestia tylko ustawienia iglic głównych. Zobaczymy na tych gaźnikach.
Fotki:
Obrazek

Obrazek

kraszanek
Candidato
Bike: pegaso
Kontakt:

Post autor: kraszanek » 04 lip 2017, 11:40

Zastanawia mnie zaslepiona jedna dziurka w przepustnicy... raczej nie ma to wplywu na spalanie ale wydaje mi sie ze ma na reakcję na gaz... Wiem ze w mikuni bst-40 się te dziurki powiększa w celu poprawienia reakcji na gaz.. a tu zaslepiona.. hmm W moich Gażnikach na 100% te dziurki nie są zaślepione, i zastanawiam sie nad delikatnym powiekszeniem srednicy tych otworów...

BigSingleCylinder
Consigliere
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 04 lip 2017, 16:20

Tak masz rację,ma poprawiać reakcję na nagłe odkręcenie manetki. Ja na razie nie chcę wprowadzać zbyt wielu zmian żeby spróbować dojść do jakiś wniosków.
To tak. Moto jeździ bardzo ładnie w niskich i średnich obciążeniach. Duże otwarcie przepustnicy powoduje powyżej 4tyś obr lekkie zdławienia. Za mało paliwka.
Spalanie dokładne podam później bo muszę dolać do pełna i policzyć średnią z 23km dzisiaj ale już widzę ,że chyba będzie z 30-40% w dół. Oczywiście nie jest moim zamysłem na siłę obniżanie zużycia paliwa ale 8L/100 to trochę przesada była.
Teraz jest pytanie, jak poprawić zaopatrzenie w paliwo przy większym odkręceniu skoro klips na iglicy jest już na maks. bogato ustawiony?

Aktualizacja
Spalanie wychodzi teraz 5L/100km!!! Ze skrajności w skrajność.
Zastanowię się co robić. Bo powinienem wyciągnąć dysze główne i zobaczyć czy wszystkie otworki są drożne.
Obrazek
.I drugi pomysł jakby dysze były drożne to przełożyć iglice z pierwszych gaźników i pozycją klipsa wzbogacać.

BigSingleCylinder
Consigliere
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 05 lip 2017, 13:05

Hehe, nie wiem czy ktokolwiek jeszcze czyta te wypociny moje.
Zrobiłem dzisiaj takie czary mary ,że iglice te krótsze wziąłem z ori gaźników, do tego te plastikowe podkładki ,które idą pod klips wziąłem z tych kupionych gaźników. Te podkładki też nie są sobie równe i tak, jedne mają 2,4mm ,drugie 3mm co już wpływa na wysokość iglicy w dyszy. Czyli wziąłem grubsze żeby unieść iglice do góry co powoduje wzbogacenie mieszanki. Klipsy najpierw poszły na drugi od dołu. Jazda próbna i mega poprawa. Lekka zadyszka powyżej 5tyś (wcześniej przy 4tyś). Zmiana klipsów na jeden w dół i moto zbiera się jak wcześniej. Jest jeszcze jakieś chwilowe przydławienie powyżej 5,5tyś obr.Potem znowu ciągnie.
Zmiana klipsa o jeden powoduje ruch iglicy o 1mm,także sporo. Obecnie iglice wystają z przesłony na 36,2mm. Oryginalnie było 38,2mm.
Pozostaje jeszcze jedna zamianka a mianowicie przesłony z ori gaźników,które mają nawiercone dwa otwory. Ale teraz robię pomiar spalania i będę dalej testował.
Oczywiście skład mieszanki na wolnych,śruby wykręcone o 3,5obrotu i pracuje idealnie bez żadnego gaśnięcia.

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 05 lip 2017, 23:04

Spokojnie,ja czytam wszystko :lol:
Skoro kilkadziesiąt razy miałeś te gaziory w rękach to myślę że jesteś odpowiednim człowiekiem do przeprowadzenia tutaj gruntownego opisy synchro gaziorów w Pegi POD WARUNKIEM ŻE DOJDZIESZ KOŃCA ZE SWOIMI :lol:
U mnie obecnie spalanie przy prędkości 80+110km/h przy delikatnej jeździe +/- 5L ale będę musiał dać gaziory do ustawienia bo będzie zmiana kominów na drące japę więc regulacja jest konieczna.

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Post autor: dito » 07 lip 2017, 14:55

Pisz, myślę, że sporo osób to czyta :).
Ja za bardzo się nie udzielam w tym temacie, bo w porównaniu do Ciebie to tak jakbym wiedział, że są gaźniki w tym motocyklu :D. Szczytem mistrzostwa dla mnie było wyciągnięcie gaźników i wyczyszczenie filterka przez który paliwo wpływa do gaźników i złożenie tak, żeby działało i śrubki nie zostały :D.

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 07 lip 2017, 23:34

"Żeby śrubki nie zostały"
dito skąd ja znam ten ból że mi zawsze coś zostanie,już z Pegi chyba pół słoika śrubek mam i tam wszystko działa jak należy i wszystko się wszystkiego trzyma.
Utrata masy jak w Mazda 6 (tej nowszej) 20dag na miesiąc :lol: :lol:

BigSingleCylinder
Consigliere
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 10 lip 2017, 17:37

Spalanie 50% miasto 50% trasa (trochę było wyprzedzane) wyniosło równo 6L.
To jest bardzo optymistyczne, pozostaje do zlikwidowania dziura powyżej 5tyś obr.

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 11 lip 2017, 15:26

Ja w miniony weekend zatankowałem 13.97L zrobiłem dokładnie 198km i spuściłem z baku około 3L tak więc według mnie JEST ZA...BIŚCIE!!! 8-) 8-) 8-)
A lekko nie było bo trasa była na serpentyny Słonne,wiadomo dojazd był spokojny ale na miejscu to oj dostała po zaworach,2-ójka do końca,spuszczanie z gazu,(jak dobrze załadowało)konkret Pie..dolnięcie z kominów i wejście w zakręt i tak kilka razy pełny przejazd.
Później spokojnie do domu do połowy drogi i dalej głupawka bo tak mi się to pranie z wydechów spodobało że aż no :mrgreen:

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”