szyba turystyczna loster

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

MichalS
Giovane d’onore
Bike: Aprilia Pegaso 650 IE
Kontakt:

Re: szyba turystyczna loster

Post autor: MichalS » 23 mar 2016, 12:20

Baran pisze:No, ja polecam GIVI, jakby co. I tak trza deflektor dokupić, ale materiał i spasowanie perfect, a Peg wygląda lepiej niż z tym fabrycznym wachlarzykiem :P
Zgadza się, że GIVI jest super spasowana, ale mam wątpliwość czy nie występują również turbulencje. Ja starałem się Lostera upodobnić do GIVI i dołożyłem deflektor jak na zdjęciu Obrazek i niestety powyżej 80km/h telepie kaskiem, im szybciej tym gorzej.

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 23 mar 2016, 13:52

No akurat 80km/h dla pegaso to istna telepawka na 5 biegu,ładnie wygląda ta szyba z deflektorem ale nadal zbyt słaby efekt antywiatrowy.
Ja na oryginalną szybę w pegaso (tą krótką) założyłęm deflektor 14cm wysokości i gdybym nie podłożył dętki złożonej w kostkę po rogach między szybkę a czaszę to ułamało by ją na pół od wibracji na 1 i 2 biegu normalnie latała jak membrana głośnika basowego.Mało się nie zapaliłem z wkur... teraz mam to w du... i przebuduję tą szybę żeby nie wiem co bo jak jadę 100-140km/h to ja chcę słyszeć choć troszkę dźwięk silnika a nie ogłuszający świst wiatru jak bym wsadził do kasku pistolet z sprężonym powietrzem,po 300km to mnie bardziej boli głowa od szumu niż dupa od niewygodnego siedzenia.

boooniu
Giovane d’onore
Bike: aprilia pegaso 650i
Kontakt:

Post autor: boooniu » 03 sty 2017, 15:35

Wczoraj u siebie też założyłem szybę Loster. Musiałem się trochę namęczyć aby ją założyć ale udało się bez robienia nowych otworów.
https://zapodaj.net/283fb8b5b7c6f.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://zapodaj.net/4d33c1e25e3d0.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jezdzilem wiec nie wiem jaki będzie komfort. Jak coś zawsze mam starą ;-)

boooniu
Giovane d’onore
Bike: aprilia pegaso 650i
Kontakt:

Post autor: boooniu » 03 sty 2017, 20:30

MichalS pisze:
Baran pisze:No, ja polecam GIVI, jakby co. I tak trza deflektor dokupić, ale materiał i spasowanie perfect, a Peg wygląda lepiej niż z tym fabrycznym wachlarzykiem :P
Zgadza się, że GIVI jest super spasowana, ale mam wątpliwość czy nie występują również turbulencje. Ja starałem się Lostera upodobnić do GIVI i dołożyłem deflektor jak na zdjęciu Obrazek i niestety powyżej 80km/h telepie kaskiem, im szybciej tym gorzej.
co masz za opone założoną z przodu? jak się sprawuje?

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 04 sty 2017, 00:08

Ja również zainwestowałem w wysoką szybę do mojej Pegi jeszcze nie zamontowana ale coś czuję że to chyba nie wypali i będą drgania na niej i trzeba będzie rzeźbić podpory po bokach do kosza przedniej lampy aby miała oparcie bo jak założyłem na oryginalną niską szybę deflektor to tak trzepało że aż cała miała takie mikro pajęczynki od pęknięć.
Jestem ciekaw czy ta wysoka szyba poprowadzi w końcu strumień wiatru nad moją głową czy dalej centralnie w kask :lol:

klimek
Autista
Bike: Aprilia Pegaso Strada
Kontakt:

Post autor: klimek » 04 sty 2017, 09:24

Ja kupiłem szybę Lostera wysoką i grubą na 4 mm,efekt jest taki że nie zauważyłem żeby coś telepało,jest raczej sztywna,ale za to szum stał się tak głośny że jest nie do wytrzymania.Bez szyby było zdecydowanie lepiej pod tym względem.Na wiosnę zamówię jeszcze deflektor z Lostera i jak to nie pomoże to wracam do niskiej szybki :(

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 04 sty 2017, 09:43

nasze szyby są niedopracowane.Szukałem i czytałem o obrupce cieplnej Poliwęglanu aby kupić arkusz i go wymodelować no ale to nie wyjdzie idealnie.
Według mnie nasze szyby są najnormalniej zbyt wąskie przez co cały strumień jest zawijany między szybę a kierowcę.
Cały czas bazuję na GS1200 i tam ta szyba jest jak deska,lekko wyprofilowana,wysoka.szeroka i robi robotę aż miło z deflektorem.
Ja mam deflektor 14cm ale jak to się sprawdzi to dopiero będę badał,zaskoczony byłem w każdym bądź razie jak jeździłem całkowicie bez szyby z samym deflektorem,odziwo nawet tak nie pizgało po kasku nawet przy prędkościach 140km/h

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Post autor: dito » 05 sty 2017, 10:52

dołóż deflektory po bokach :D. E tam, jak nie chcecie żeby wiało to samochodem :). Bez szyby będzie lepiej, ponieważ mniejsza płaszczyzna czołowa, strumień powietrza jest bardziej rozbity i nie ma zawirowań, może dlatego takie odczucia. Samemu możesz zrobić prostą szybę, delikatnie zagiętą na bokach, a mocowanie na owiewkę na "szynach" lub czymś podobnym tak jak jest np w DL-u.

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 05 sty 2017, 13:26

Deflektory po bokach też przeszły mi przez głowę ale aż takiej maniany to nie będę odpierdzielał,bez przesady :lol:
Co do szyn jak w DL-u no to fajne by to było ale pasowało by te szyny z DL-a założyć oryginalne bo robić to niezbyt.
Jeszcze spróbuję jak się ciepło zrobi dać na górne śruby szyby dystanse aby bardziej ją dać do pionu myślę że to też coś da i strumień pójdzie bardziej górą.

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Post autor: dito » 05 sty 2017, 13:52

kolega kraszanek ma tak chyba zamontowaną https://naforum.zapodaj.net/7215b1505fb6.jpg.html zerknij w temacie fotki na str. 5

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”