Dźwięk i wydech

Moderator: Piotrek

<<

BigSingleCylinder

Uomo d’onore

Sprzęt:: Volvo i już Pegaso 650 MKI

Post 10 Gru 2017, 15:15

Re: Dźwięk i wydech

Oczywiście,że dzieło naszych skośnookich braci. Dla mnie great value for money. Innymi słowy: nie ma się do czego przypier...ić za taką kasę :)
Oczywiście,że są duuużo mniejsze od serii ale i lżejsze. Nie ma to znaczenia bo to przelot. A przelot to przelot. Przejście z średnicy 30mm na 50mm na pewno mu ulży :lol:
Filmik będzie niebawem jak poskładam resztę bo wynikły nieprzewidywane naprawy zespołu zawieszenia ;)
<<

kraszanek

Autista

Sprzęt:: pegaso

Post 12 Gru 2017, 15:23

Jesli chcecie miec fajny dzwiek w apkach to proponuje poszukac dedykowanego arrowa. Zamiast dwóch fabrycznych jest montowany jeden. Jest glosniejszy znacznie od fabryki, a jak ktos chce mega glosno to wystarczy wyjąć DB killera...
<<

Piotrek

Capo di capi re

Miejscowość: Rzeszów/okolice

Sprzęt:: TS150&Pegaso650

Post 12 Gru 2017, 19:02

No ja wydech musiałem zostawić bo inne sprawy mnie przysypały ale tego roku spodkałem na Serpentynach Słonnych gościa co miał bardzo podobne moto do Pegi(Nie pamiętam jaka marka) silnik bardzo pogobny do naszego też Rotax i miał założony wydech 2x Mivv i powiem że ryło beret już przy spokojnej jeździe,mówił że ciężko jechać i nie mijać bo ludzie sami się usówają z drogi :lol:
<<

BigSingleCylinder

Uomo d’onore

Post 12 Gru 2017, 19:32

kraszanek napisał(a):Jesli chcecie miec fajny dzwiek w apkach to proponuje poszukac dedykowanego arrowa. Zamiast dwóch fabrycznych jest montowany jeden. Jest glosniejszy znacznie od fabryki, a jak ktos chce mega glosno to wystarczy wyjąć DB killera...

Zgadza. To ma sens. Ale jakbym miał przeprowadzać taką operację to wolałbym wyspawać wszystko od nowa z nierdzewki od silnika ze zwiększeniem średnicy od razu. Może kiedyś.
Może jutro uda mi się moto poskładać.
<<

kraszanek

Autista

Post 13 Gru 2017, 11:21

To jest na zasadzie Plug And Play wiec zadnej operacji nie trzeba wykonywac... zdejmujesz dwa stare i montujesz jeden nowy (ma podwójne wyjscie zrobione) No ale jest ciezko to znaleźć.. i cene trzyma. Pokaz efekt koncowy jak ci to wyszlo jak poskladasz juz do kupy...
<<

BigSingleCylinder

Uomo d’onore

Post 13 Gru 2017, 18:59

Źle mnie zrozumiałeś. Na pewno bym nie użył jakiegoś markowego tłumika za 2000zł do motocykla wartego 4000zł. Łapiesz o co chodzi. Już wsadzanie chinoli po 150zł mija się z celem bo i tak mi nikt za to nie zwróci przy odsprzedaży. Już wystarczy,że będąc młodym i głupim władowałem w auto 30k nie licząc robocizny w ilości idącej w tysiące rbh. Teraz nawet za 1/3 wartości poniesionego wkładu nie ma chętnych na niego. Także nie mam zamiaru powtarzać błędu, jedynie utrzymanie przyzwoitego stanu technicznego jest istotne. I na to nie będę żałował pieniędzy.
<<

kraszanek

Autista

Post 13 Gru 2017, 19:35

Zrozumialem dobrze, zestaw arrow w uzywce widywalem po okolo 500.. a to juz niewiele wiecej niz te nowe chinczyki.. aczkolwiek te chinskie rzeczy nie sa takie zle....
<<

benek

Autista

Miejscowość: WWa

Sprzęt:: Vespa PX 150 '01

Post 15 Gru 2017, 10:52

BigSingleCylinder napisał(a):Już wystarczy,że będąc młodym i głupim władowałem w auto 30k nie licząc robocizny w ilości idącej w tysiące rbh. Teraz nawet za 1/3 wartości poniesionego wkładu nie ma chętnych na niego. Także nie mam zamiaru powtarzać błędu, jedynie utrzymanie przyzwoitego stanu technicznego jest istotne. I na to nie będę żałował pieniędzy.

A gdy starsi koledzy tłumaczyli, że tak się nie robi bo to bez sesnu, to patrzyłeś na nich jak na stetryciałych wapniaków ;))))
Każdy musi do tego dojrzeć, jedni łapią to za 1. razem, inni za 10. :P, ja załapałem jak Ty, za pierwszym xD.
Piaggio Vespa PX 150 2T.
<<

BigSingleCylinder

Uomo d’onore

Post 15 Gru 2017, 19:23

Normalnie jakbyś przy tym był :shock:

Kolega ,który też tak wdepnął ,tylko trochę wcześniej ode mnie,powiedział mi wtedy: " NIE RÓB TEGO,TO CI ZNISZCZY ŻYCIE".
No i mam 300-stu konnego potwora palącego 20L w mieście :lol:

A co do wydechów to już niedługo. Na razie poskładałem kiwaczkę,amor,wahacz i muszę założyć koła itp. Wtedy odpalam.
<<

BigSingleCylinder

Uomo d’onore

Post 17 Gru 2017, 14:21

Wierzcie lub nie ale bez DB killerów jest RZEŹNIA :!: :!: :!: :!: :shock: Zakochałem się od pierwszego pyrkania i dowód też zostałby zatrzymany od pierwszego zatrzymania :lol:
Kalkulator,którym nagrywam nie jest w stanie oddać tego dźwięku.
https://www.youtube.com/watch?v=xX1uAlg ... e=youtu.be
PoprzedniaNastępna

Wróć do Pegaso

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość