Pegaso 650 oleje

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Pegaso 650 oleje

Post autor: Piotrek » 26 wrz 2015, 11:10

Witam wszystkich właścicieli Pegaso temat trochę dla mnie kulejący(bo nigdy nie wykonywałem takich wymian) a mianowicie OLEJE.
Pege mam z pół roku no i czas na wymiany:olej silnikowy,hamulcowy i wymiana uszczelniaczy wraz z olejem w przednim zawieszeniu.
Przebieg mam obecnie na 40.000 bez kilku km no i nie za bardzo wiem jaki mam zalać do mojej perełki olej silnikowy.
Poprzedni właściciel wspominał coś o Motul-u ale nie pamiętał jaki podejrzewam że chodzi o Motul 5100 10W40 (taki wyczytałem na necie)jak myślicie będzie dobry ten olej a może macie jakieś swoje sprawdzone oleje,a i jeszcze jedno pytanie ile leje się tego oleju czytając różne fora wyłapałem że okolice 1.6L
Pozdrawiam i czekam na rady.

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Bike: Aprilia Pegaso 650 '97
Kontakt:

Re: Pegaso 650 oleje

Post autor: dito » 27 wrz 2015, 18:43

cześć. Motul jak najbardziej może być, ja osobiście leję Valvoline. Ilość oleju w tym silniku to 2,3 l, wlewasz 2 l. odpalasz odczekujesz chwilę i w razie potrzeby dolewasz. Tylko jak będziesz spuszczał olej to pamiętaj o odkręceniu korka w ramie :), nie tylko pod silnikiem. Olej do lag 430 ml do jednej (upsidedown - nie wiem jakie masz lagi). Płyn hamulcowy zwykły DOT 4. Jeżeli coś nie tak to niech mnie ktoś poprawi :).

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 19 paź 2015, 13:49

Witam ponownie,no przeprowadziłem wymianę oleju w silniku,wszystko ładnie pięknie na wjazd zrobiłem błąd bo jak to ja w gorącej wodzie kąpany bach klucze pod moto szybko zdjąłem osłonę pod silnikiem śruba spustowa odkręcona olej się leje wszystko ok tylko w trakcie opuszczania zaświtało TRZEBA BYŁO ZAGRZAĆ SILNIK :evil: jak mogłem zapomnieć :shock:
no dobra olej spuściłem cały układ pusty i w zbiorniczku(tutaj miałem problem bo olej nie chciał się zlać do silnika i musiałem go ssakiem wydrzeć typu wężyk 6 i usta usta) i w silniku,zalewam nowy olej wszytko oki weszło 2l (musiałem przepalić trzy razy) poziom złapałem jest na MAX,ujechałem kawałek i zgasiłem aby zobaczyć tak dla pewności stan a tutaj pod korek :shock: no oki zjechałem odciągnąłem do poziomu prawidłowego i dalej przejazd i dalej to samo !
O co rotax-owi chodzi dlaczego pcha tyle oleju do zbiorniczka,czy ten układ się odpowietrza czy coś bo to nie jest normalne to moja pierwsza wymiana ale na starym oleju tego nie było.
Co jest nie tak i jak rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Kontakt:

Post autor: dito » 19 paź 2015, 16:59

Problem w tym, że nie spuściłeś całego oleju :). Korek spustowy od zbiornika oleju jest w ramie pod chłodnicą :). Filtr oleju oczywiście wymieniłeś?

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 19 paź 2015, 17:53

dito pisze:Korek spustowy od zbiornika oleju jest w ramie pod chłodnicą :)
:shock: :shock: :shock:
yyy :mrgreen:
a tego ustrojstwa to nie widziałem! co do filtra tak oczywiście wymieniłem na nowy uprzednio dokładnie czyszcząc komorę na filtr ale z tym korkiem no to mnie wbiłeś w fotel zaraz gonie do moto to oblukać bo nie miałem zielonego pojęcia o tym,nigdzie o tym nie wspominali na forach.
zastanawia mnie kolego fakt iż jednak tego oleju wchodzi chyba 1,6L bo spuściłem z niej 1,5 a gdzieś na jakimś forum pewien gość pisał właśnie że w pegi wchodzi 1.6L i na tym się opierałem,chyba że gość też nie wykręcił korka z pod chłodnicy jak ja :P
zaraz lecę poszukać tego korka,mam nadzieję że nadmiernym poziomem nie wyrządziłem jej krzywdy?

Piotrek
Capo di capi re
Kontakt:

Post autor: Piotrek » 19 paź 2015, 18:00

ten korek spustowy zbiorniczka to ten fiutek :) między kolankiem a chłodnicą z śrubką na końcu bo to na to wygląda :)
dobra dzięki wielkie za pomoc jutro akcji ciąg dalszy będę odsysał ten nadmiar aż się wyrówna .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Kontakt:

Post autor: dito » 20 paź 2015, 09:35

dokładnie, to ten fiutek :). W instrukcji serwisowej rozdział 2.22 str. 34. No i według serwisówki powinno być 2,2 l oleju. jak nie masz serwisówki podaj maila to Ci prześlę, jak się poszuka to wiele rzeczy można tam znaleźć :).

MichalS
Giovane d’onore
Bike: Aprilia Pegaso 650 IE
Kontakt:

Post autor: MichalS » 23 paź 2015, 10:34

Witam, z tego co czytam w tym wątku to ilość oleju do wlania to 2,2l. Natmoiast serwisówka do wersji IE z 2002 mówi, że należy wlać 1,6l. (Rozdział 2 strona 21)
Czyżby była różnica w ilośći oleju między wersją na gaźnikach a z wtryskiem ?

Awatar użytkownika
dito
Caporegime
Kontakt:

Post autor: dito » 23 paź 2015, 13:04

MichalS pisze:Witam, z tego co czytam w tym wątku to ilość oleju do wlania to 2,2l. Natmoiast serwisówka do wersji IE z 2002 mówi, że należy wlać 1,6l. (Rozdział 2 strona 21)
cześć,
całkiem możliwe, że jest inny zbiornik oleju. Tylko, poszukaj dokładnie w wersji gaźnikowej też jest podane 1,6 l w silniku + reszta w zbiorniku na olej i wychodzi 2,2 l. Rozdział 1.2.2 engine oil - str. 1-12 ( w pdf str. 9) jest tabela i tam jest podana całkowita ilość oleju.

MichalS
Giovane d’onore
Bike: Aprilia Pegaso 650 IE
Kontakt:

Post autor: MichalS » 23 paź 2015, 22:10

dito pisze:
MichalS pisze:Witam, z tego co czytam w tym wątku to ilość oleju do wlania to 2,2l. Natmoiast serwisówka do wersji IE z 2002 mówi, że należy wlać 1,6l. (Rozdział 2 strona 21)
cześć,
całkiem możliwe, że jest inny zbiornik oleju. Tylko, poszukaj dokładnie w wersji gaźnikowej też jest podane 1,6 l w silniku + reszta w zbiorniku na olej i wychodzi 2,2 l. Rozdział 1.2.2 engine oil - str. 1-12 ( w pdf str. 9) jest tabela i tam jest podana całkowita ilość oleju.
Masz rację w sumie jest 2,2l silnik + filter - tak jest napisane w instrukcji obsługi w dziale: POJEMNOŚCI. 2150cm3 wymiana oleju i 2200cm3 olej z filtrem. Tylko czemu przy opisie wymiany każą wlać 1,6l a potem dolać jeśli to konieczne ?

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”