Regulator napięcia?

Pegaso Forum

Moderator: Piotrek

Bp21
Picciotto
Bike: Aprilia pegaso 650 ie
Kontakt:

Regulator napięcia?

Post autor: Bp21 » 26 kwie 2018, 14:57

Witam, jakie są objawy uszkodzenia regulatora napięcia? Bo nie "zakręci" nawet, słychać tylko pompę, jest jak przy padniętym aku., plus grzanie się kabli. :(

Piotrek
Capo di capi re
Bike: TS150&Pegaso650
Kontakt:

Re: Regulator napięcia?

Post autor: Piotrek » 26 kwie 2018, 20:36

Padnięty regulator-gdy odpalisz i się przyjedziesz chwilę regulator będzie bardzo gorący że ciężko będzie ci utrzymać na nim dłoń są albo się nawet nie da.Może być też tak że będzie ledwie ciepły więc najlepszym sposobem jest użycie miernika i :
-na światła okolice 13.7/14.4
-bez świateł okolice 12.8/13.6
Nie pasują mi twoje objawy a dokładnie te kable!
Jakie kable ci się grzeją,od rozrusznika czy przy aku.
Jeśli przy rozruszniku to może rozrusznik zdycha,wiesz to trochę czasu pracuje,nikt tam nie zagląda i może cały ten syf w środku go hamuje i nie może sobie już poradzić.
Jeszcze zastanawiam się nad przekaźnikiem rozrusznika,w Pegaso chyba do 98' znajduje się pod bakiem po lewej stronie z tego co pamiętam ale jest bajecznie tani bo założysz go z dowolnego moto z instalacją12V i wyposażonego w rozrusznik.
Napisz kolego jakie kable ci grzeje.
Pozdro

Bp21
Picciotto
Kontakt:

Post autor: Bp21 » 26 kwie 2018, 21:14

Kable od aku sie grzeją , a czy po odpaleniu regulator sie grzeje nie sprawdze bo nie odpala. Tylko "Cyk" i reset... hmm... Moze faktycznie rozrusznik, dziwne ,ze tak nagle na drugi dzien poprostu nie zakrecil.
Edit: Dziekuje za podpowiedz , przeszukuje teraz forum z tematem przekaznik- rozrusznik

BigSingleCylinder
Consigliere
Bike: Volvo i już Pegaso 650 MKI
Kontakt:

Post autor: BigSingleCylinder » 27 kwie 2018, 06:34

No dziwne żeby Ci się kable nie grzały jak rozrusznik nie kręci. To chyba opór na kablu rośnie i działa jak grzałka,co nie?
Jak słyszysz cykanie to obstawiam,że przekaźnik jest OK.
Albo masz padnięty rozrusznik albo po prostu słabe akku. I nie ma co szukać na forum tylko się brać do roboty i pobrudzić rączki :lol: Wykluczasz. Czyli wstawiasz lepsze akku i próbujesz. Jak nie masz to dajesz rozruch z prostownika albo pożyczasz kablami z samochodu itp. Jak nie masz to wykręcasz rozrusznik,rozbierasz,oglądasz. Jak OK, to na krótko pod akku.
Ja miałem taki sam objaw i po prostu akku było za słabe. Dowaliłem teraz 190A rozruchowego i zapala z pół obrotu (nie powiem,że na widok kciuka bo to przegięcie by było) :lol:

Bp21
Picciotto
Kontakt:

Post autor: Bp21 » 27 kwie 2018, 07:50

Sprawdzane na nowym aku. - to samo. Więc cóż... Spróbuję dobrać się do rozrusznika.
Dziękuję za podpowiedź i pomoc.

Bp21
Picciotto
Kontakt:

Post autor: Bp21 » 13 maja 2018, 17:12

Podsumowując: rozkręcajac rozrusznik magnesy się wysypialy i ogólnie był zużyty, więc " nowy używany ".
Do tego przekaźnik rozrusznika (nowy), nowe aku, nowe płyny przy okazji.
Wynik: motor ładnie odpalił, ale z błędem, tzn. świecił się wtrysk ( migał jakieś błędy) reset załatwił sprawę, a byłem przygotowany, że " znowu coś ".

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Pegaso”