TEST TUONO MOTORMANIA

Tuono 1000R i Tuono Factory
stuntmachine
Giovane d’onore
Bike: Tuono
Kontakt:

TEST TUONO MOTORMANIA

Post autor: stuntmachine » 11 paź 2016, 13:59

Widzieliście te wypociny na temat GEN1 i GEN2?

Wczoraj na lekkiej fazie postanowiłem napisać do nich maila.

Kupiłem Motor Manie, bo znajomy mi wysłał na maila skan okładki. Napisał - zobacz - Jest o twoim szalonym Tuono. Jako, że smigam na ciężarówką do Anglii kupiłem sobie w kiosku przed odjazdem gazetkę w celu poczytania jej w trasie. Przeszedłem odrazu do testu Tuono. Czytam czytam i nie moge uwierzyć jakie bzdury piszecie na temat GEN1 której jestem posiadaczem od początku roku. No panowie. Proszę was. Czy wy wogóle jeździliście na pierwszej generacji Tuono czy tak byliście podnieceni 1100 że zapomnieliście co to znaczy stara szkoła? Wytłuściliście tekst "DZIĘKI GŁADKIEJ CHARAKTERYSTYCE SILNIKA MOTOCYKL JEST ŁATWIEJSZY DO OPANOWANIA NIŻ NAUKA ALFABETU". hahaha. Co za brednie. Widzieliście kiedyś wykreś mocy gen1 TUono? Wg waszego testu moc jest oddawana liniowo bez żadnego dołka przy 5tys rpm? Moim zdaniem jest tak - od 2 tys obrotów włącza się "wściekły byk", potem troche zamula żeby przejść w tryb SUPER FAST po przekroczeniu 7 tys RPM. Naprawde nie zauważyliście? Coś chyba zjebane było to wasze testowe TUONO.Albo wersja 100ps na Francję? Na fotkach widać że "kolektor mod" nie jest zrobiony więc proszę zapomnieć o płynnym oddawaniu mocy. Mapa w kompie była przełączona na "bogatszą" jeśli jest sportowy wydech? Zwężka z airboxa wyjęta? (powinna być wyjęta po dotarciu silnika przez servis Aprilii.

Sam opis strony technicznej moto - słabo. Dlaczego nie napisaliście że tuono zostało zrobione z "pozmianowej" wersji RSV mille. Zostało niej przeprowadzonych ponad 200 zmian w stosunku do modelu 99. Miejski rozrabiaka został zbudowany na konkretnej bazie. Nie wspomnieliście że dzięki temu ma np 2 świece na cylinder a nie jedną, Kształt zbiornika, zadupka jest identyczny jak w polifcie a nie jak w 99. Plus wiele innyc małych pierdół.

Jedziemy dalej z opisem. Cytuję "w korkach nie będziecie zmuszeni do ciągłej jazdy na półsprzęgle". Kolejna bzdura. Jeśli nie jest zrobiony kolektor mod cały czas trzeba pracować sprzęgłem i smiganie po mieście na dłuższą metę staje się udręką. Naprawde jeździliście na Tuono?

"Czujecie się jakby w środku pracował ktoś, kto za was koryguje wszystkie błędy. No kurwa no. Uważaj tylko jak dasz wpizde na 1 biegu, przód poleci do góry, zamuli go troszke przy 5 tys RPM żeby przy 7 wyjebać Cie na plecy.. Będzie bolało...

Prowadzenie. Nie wiem o co się tak przyczepiliście. Moja na oponach Racetec K2 idzie jak po sznurku. Mogę dojebać gazu w złożeniu i delikanym slajdem wyjść np z ronda z przednim kołem w górze. Pytania?

Wnioski są takie, że po waszym teście "wszyscy" stwierdzą, że GEN1 jest zjebana. Jak tylko wsiadam na moje Tuono to miska mi się cieszy pod kaskiem co chwilę. Motocykl daje niewyobrażalny fun z jazdy, z redukcji, z przegazówek, z wyjścia z ronda, z wyprzedzania i nie wiem z czego tam jeszcze... Mogliście się bardziej przyłożyć do tego testu. Więcej pośmigać, pojeździć po mieście. Wasz opis by się wtedy może nie minął z prawdą. Mam wrażenie że każdy pojeździł Gen1 20 minut w stylu "kiedy kurwa wkońcu wsiąde na V4". Bez sensu.

Pewnie i tak olejecie moje wypociny ale co tak. Wyślę wam to i tak + pare fotek mojego Tuono za 7 tysia...

Awatar użytkownika
Azz
Caporegime
Bike: 2000.5 Mille R
Kontakt:

Re: TEST TUONO MOTORMANIA

Post autor: Azz » 11 paź 2016, 16:34

Kupiłem, czytałem, troszkę się to rozmija, ale cóż ;).
Aprilia RSV Mille R '00 - customized ;d

Awatar użytkownika
TUOniak
Capo crimine
Bike: Speed Triple 955i customizing
Kontakt:

Post autor: TUOniak » 11 paź 2016, 20:38

:lol: :lol: Ciekawe czy opublikują jako: "List miesiąca"?
"..you can play it safe, or play it cool!"
http://www.bikepics.com/members/ernestoo/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/user/FREDALIEN/videos" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
incognito
Vinkiel Capo
Bike: Tuono Factory '08
Kontakt:

Post autor: incognito » 12 paź 2016, 12:41

dobre! :D
również liczę na "list miesiąca"

Awatar użytkownika
ario
Sgarrista
Bike: Tuono '03
Kontakt:

Post autor: ario » 14 paź 2016, 20:36

...do tego stwierdzenie, że stopala na GEN1 nie zrobisz! Jak założysz kartoflane opony z allegro za 50 zł to tak.

Generalnie Motormania IMO jest słaba. Tekst, w którym co drugie zdanie zawiera jakieś niby śmieszne porównanie... słabe.

Awatar użytkownika
TUOniak
Capo crimine
Bike: Speed Triple 955i customizing
Kontakt:

Post autor: TUOniak » 17 paź 2016, 13:29

Oj tam zaraz słaba :D
Chłopaki robią kawał dobrej roboty dla rozwoju motocyklizmu w PL a konkurencja wśród prasy motocyklowej rzadko prezentuje wyższy poziom merytoryczny
"..you can play it safe, or play it cool!"
http://www.bikepics.com/members/ernestoo/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/user/FREDALIEN/videos" onclick="window.open(this.href);return false;

benitoVTR
Picciotto
Bike: Tunczyk
Kontakt:

Post autor: benitoVTR » 26 paź 2016, 11:39

Test porównawczy, więc piszą o konkretnym modelu w porównaniu do innych.
Też mi kilka zdań nie pasuje, ale oni opisują własne wrażenia, co akurat jest mega plusem i wolę taki test, niż przedrukowanie niemieckiej gazety.

A tak na marginesie, II gen, to mój sprzęt, który udostępniłem do testów :)

Pozdro.

stuntmachine
Giovane d’onore
Bike: Tuono
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 09 lis 2016, 22:24

Hehe. Moj list został opublikowany w nowej MotorManii. Nie widziałem go jeszcze bo nie mam gdzie kupić dzisiaj gazetki. Dostałem tylko info od znajomego... :lol: :lol:

Sebix
Giovane d’onore
Bike: Tuono V4 '14
Kontakt:

Post autor: Sebix » 12 lis 2016, 19:33

Nie lubię motormanii, pozują na takich śmieszków heheszków, joł elo. Chyba jedyną w miarę poważną polską gazetą jest ŚM. Czasopismo "motocykl" szkoda gadać, kalka germańskiego "motorrad"
Aj panie jeździło się kiedyś motorami

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Tuono”