Pokarany przez Tuono...

Tuono 1000R i Tuono Factory
Awatar użytkownika
ZigZag
Consigliere
Bike: RSV1000R 2003
Kontakt:

Re: Pokarany przez Tuono...

Post autor: ZigZag » 14 sie 2017, 12:54

Są też przelewowe i odpowietrzające. Nie wiedziałem że może przeżreć paliwowe przy pompie :shock:
"de gustibus non est disputandum"

stuntmachine
Giovane d’onore
Bike: Tuono
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 19 sie 2017, 21:02

Paczka doszła. Aprilia nigdy jeszcze nie chodziła tak jak na tym FR200. Zmieniłem tylko całe ECU. Nie wyjmowałem chipa. Pierwsze odpalenie - lepiej zagadała zimna niż na starym kompie. Po rozgrzaniu zauważyłem że wolne obroty same się podniosły z ok 1400 na 1700. Pierwsza jazda na map1. Bardzo przyjemnie. Czyć że mapa wtryskowa i zaplonowa jest zmieniona. Silnik pracuje "lekko" i "łagodnie". Pojeździłem troche. Nie ma zadnego dołka w mocy od samego dołu i równo idzie aż do odciny. Zatrzymałem się i zmieniłem na map2. Wolne obroty podeszly prawie do 2000. Jednak mogłem je łatwo obniżyć na 1400. Ruszam. 2tys rpm. Odkreciłem gaz i przednie koło automatycznie pofruneło do góry. Bez zadnego zamulenia czy spadku mocy. Map2 czuć że jest bardziej podlana paliwem i Tuono agresywniej na niej chodzi. Podoba mi się. Mam takie miejsce blisko domu gdzie jest fajny asfalt. Na starym kompie łapałem tam ok 200km/h. Poleciałem tam na map2 i bez problemu poszla 220. Jest ogień. Jutro zamontuje przełącznik na kabelek od zmiany mapy i potestuje jeszcze.. Mam przwody do też do pompy paliwa (tekalan w oplocie) oraz nowy filterek paliwa. Jak to wymienie to pobawie się jeszcze śróbkami od powietrza przy wtryskach..

Obrazek Obrazek Obrazek

stuntmachine
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 23 sie 2017, 18:20

FR200 potestowane. Map1 jest bardzo przyjemna ale jeszcze mocniejsza niz przedtem. Bardzo płynnie idzie aż do odcinacza. Silnik inaczej pracuje na wolnych obrotach. Na bank jest zmieniona mapa zaplonowa. Map2 jest crazy. Przy 2 tys obrotow podnosi przednie koło. Praktycznie z miejsca. Na map1 nie jest tak gwałtownie. Z map2 wydaje mi sie że silnik mocniej wibruje na wysokich obrotach. Gdzieś czytałem że map1 w FR200 jest pod Open Airbox mod.. Jednak wydaje mi się zę pod moj setup aktualny map1 jest lepsze (K&N, dolot od starej mille, kolektor mod, tytanowy wydech) Mam taki odcinek drogi z nowym asfaltem blisko mnie. W jednym miejscu łapałem ok 200km/h. Teraz z chipem FR200 bez problemu idzie 220 w tym miejscu. Polecam. ForzaRacing...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

stuntmachine
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 10 gru 2017, 22:01

Tuono rozebrane do zimowego serwisu i czyszczenia. W planach sprawdzenie luzów zaworowych, wymiana zębatek z 15x40 na 16x44 albo 45. Do tego czyszczenie K&Na, wymiana lusterek na jakieś inne bo lewe się przestawia podczas jazdy. Myślałem jeszcze o regulatorze napięcia od Hondy żeby poprawić ładowanie. Po odkręceniu wypełnienia między chłodnicami zauważyłem konkretny wyciek z pod uszczelki dekła głowicy. Wiedziałem że było przypocone jak ją kupiłem ale nie myślałem że aż tak. Ciekawe czy będzie potrzebna nowa uszczelka? Może ktoś to źle poskładał kiedyś?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

aroR6
Sgarrista
Bike: aprilia falco 1100
Kontakt:

Post autor: aroR6 » 11 gru 2017, 07:00

Może źle, może już po prostu stara. Można zaryzykować i odtłuścić i lekko silikonem do silników przesmarować, ale czy będzie Ci się chciało rozbierać drugi raz jak się okaże, że znowu cieknie ? Ja kupiłem nowe , komplet prawie 4 stówy z przesyłką...Ostatnio widziałem uszczelkę nową na allegro za 90 zł. - taniej nie kupisz. Tu masz link jak interesuje -http://allegro.pl/aprilia-rsv-tuono-cap ... 33617.html .
" You are my creator , but I am your master "...

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 11 gru 2017, 12:31

warsztat mail nowe oem uszczelki po 85zł zadzwon do nich :)

Awatar użytkownika
ario
Sgarrista
Bike: Tuono '03
Kontakt:

Post autor: ario » 12 gru 2017, 13:42

ładnie działasz... ja w sobotę zabieram się za wymianę czujnika prędkości. Mam nadzieję, że będzie git, bo kupiłem na ebay w USA i był wystawiony jako czujnik położenia wału (sic!) :D.

Sam zastanawiałem się nad lusterkami czy nie wrzucić sobie na wiosnę takich o:
https://www.aliexpress.com/item/NEW-CNC ... eLevelAB=0" onclick="window.open(this.href);return false;

mam je w XS 400, którego sobie przerabiałem i widoczność jest lepsza jak w Tuono, w którym tak na marginesie mam 3 komplet lusterek. Jedne miałem za małe, kupiłem OEM i nigdy ich nie założyłem i później kupiłem jeszcze inne, w których oglądam łokcie :D

Awatar użytkownika
Azz
Vinkiel Capo
Bike: 2000.5 Mille R
Kontakt:

Post autor: Azz » 13 gru 2017, 22:30

Jak coś to chłopaki mam lusterka z Polifta "te ładniejsze" oryginał do sprzedania, zostały mi po moim Tuono ;).

Czujnik z USA?! W europie nie było?

Co do dekli, rozbierz, wyczyść i poskładaj na DP100 lub Hylomarze i będzie 100% pewne ;).
Aprilia RSV Mille R '00 - customized ;d
BMW R 1200 GS Adventure '07 =d
"No risk no fun" ;d

Awatar użytkownika
ario
Sgarrista
Bike: Tuono '03
Kontakt:

Post autor: ario » 14 gru 2017, 23:04

niestety nie. :D

Awatar użytkownika