Pokarany przez Tuono...

Tuono 1000R i Tuono Factory
stuntmachine
Giovane d’onore
Bike: Tuono
Kontakt:

Pokarany przez Tuono...

Post autor: stuntmachine » 22 kwie 2016, 14:53

Tuono. Co za pojebany sprzęt. Zaczynam się go bać. Od poczatku. Kupiłem moto. Zrobiłem mały serwis. Oleje, płyny ako filtr K&Na nowka sztuka. Pierwsza jazda. No nieźle zapierdala. Wyjeździłem zbiornik paliwa. Za dużo nie pojeździłem bo spalanie wyszło 11l/100 :) Na 1 biegu podnosi sie odrazu. Nawet z 2 tys RPM. Zębatki. Oryginalnie powinna mieć 17x42. U mnie zestaw jest wymieniony na 16x40. Wczoraj więc doszła zębatka 15z do silnika. Wieczorem jeszcze zamontowałem. Jazdy próbnej nie robiłem. Rano wstałem sobie o 730. Żona wzięła Alfe do pracy. A ja wymyśliłem ze mimo tego że pizga i jest 8 stopni to pojade Aprilia po farbe i rozpuszczalnik do malowania. Tak zrobiłem. Doleciałem do Chojnic. Stanąłem na światłach. Skręcam w lewo. Ruszam, kłade sie troche na lewo i na wyjściu odkręcam gaz. Nie mocno. Delikatnie. No dobra dosyc mocno bo chciałem "troszke" podriftować. Tak jak dodałem gazu tak tylna opona powiedziała "chyba jestes niepoważny chłopcze, ogarnij sie ty i ten twój ROTAX" i wyjebało mnie na lewy bok. :) Pozbierałem się w 3 sekundy :) Moto na chodnik. Zgieła sie dzwignia zmiany biegów i oparła o ramę. Miałem oryginalny zestaw narzędzi. Odkreciłęm ibusem dzwignie i odsunąłem ja od ramy. Wbiłem na luz. Zagrzmiało znowu z Leo Vinca i pojechałem. Mialem buty spodnie i kurtke na motor. Wszędzie ochraniacze tylko nie na barkach (bo nie byly wsadzone po praniu kurtki). Tam boli najbardziej :) :clap: :clap: :clap:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
adipaw
Consigliere
Bike: sl sokół 2001r / suzuki xf650
Kontakt:

Re: Pokarany przez Tuono...

Post autor: adipaw » 22 kwie 2016, 15:47

oj tam oj tam :)
Cały zdrowy to się liczy.
v60 to nie r4 cbry
Rotax to kiler do jazdy nie do driftu/ stuntu, maega wibrator o dzięku "samogwałtu sztana" jak ktoś kiedyś opisał.
Apki nie są tak poukładane w charakterystyce pracy jak r4
NA MOTOCYKL NIE WSIADASZ PO TO, ABY DODAĆ DO SWOJEGO ŻYCIA TROCHĘ DNI, LECZ BY DODAĆ TROCHĘ ŻYCIA DO SWOICH DNI!
ZDJĘCIA SOKOŁA
Obrazek

Awatar użytkownika
TUOniak
Capo crimine
Bike: Speed Triple 955i customizing
Kontakt:

Post autor: TUOniak » 23 kwie 2016, 19:46

Nie panikuj, to nie wina sprzęta a Twoja! ;)
Za zimno jeszcze i zbyt brudno by jechać nawet na pół gazu...
Dwa tygodnie temu mnie też mnie pewność siebie zgubiła i boleśnie dostałem do zrozumienia, że ulica to nie tor a już szczególnie wczesną wiosną: nie latamy po winklach jak Rossi... :oops:
Szkody: urwane sety kierowcy i pasażera z lewej strony, dzwignia biegów, popękany dekiel alternatora... i przede wszystkim upokorzone ego! :lol:
"..you can play it safe, or play it cool!"
http://www.bikepics.com/members/ernestoo/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/user/FREDALIEN/videos" onclick="window.open(this.href);return false;

stuntmachine
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 24 kwie 2016, 09:49

Mi tam się bardzo podoba ta "narowistość" Tuono. Najlepsze moto jakie miałem. A przerobiłem dużo 4cylindrowych japońców.. Wczoraj zacząłem działac przy Muminie i udało się wyprostować dzwignie zmiany biegów. Wykreciłem też i wyprostowałem mocowania crashpadów. Muszę teraz od nowa ruki przyspawać bo nie dało się inaczej tego wyprostować bez rozdzielania "rurki i blaszki" na dwa osobne elementy.

Jakub86
Autista
Bike: Rsv 1000 mille 2002
Kontakt:

Post autor: Jakub86 » 24 kwie 2016, 11:17

Zgadzam się z kolegami r4 a v60 to inne baje. Sam dopiero wjeżdżam się w sprzęta i uczę latania od podstaw :lol: . A co do tych drobnych uszkodzeń po ślizgu to nie ma co się martwić pocieszę Cię że kiedyś w podobny sposób rozbiłem srada 750 i tam uszkodzenia były o wiele wieksze ( przez gumowanie na zimnych kapciach) :D . Powiem tak człowiek uczy się na błędach a na szczęście twoje nie były kosztowne pozdro ;)
Jak kierowca dupa, nie pomoże koni kupa.

stuntmachine
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 03 maja 2016, 18:25

Aprilia doprowadzona do porządku. Prawy włot udało się kupić za 100zl i odebrać osobiście w Złotowie. Pośmigane dzisiaj jakieś 300km :) Spalanie do 150km/h wychodzi 8.5l. Najlepsze jest to : 3 bieg. 60km/h. Gaz do oporu. 4ka. 200...

Obrazek

Obrazek

stuntmachine
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 03 maja 2016, 21:29

Rozebralem kompa a tam Chip TRITON Racing

http://www.ebay.ie/itm/Eprom-Racing-TRI ... NolC6rlPfw" onclick="window.open(this.href);return false;

taki jak na tej aukcji..

A tutaj moj komputer

Obrazek Obrazek

Jutro przerobie kolektor i bedzie piekło...

stuntmachine
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: stuntmachine » 04 maja 2016, 21:47

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Sebix
Giovane d’onore
Bike: Tuono V4 '14
Kontakt:

Post autor: Sebix » 08 maja 2016, 16:15

Kurdabele, ta modyfikacja armatury to twój zamysł czy takie zalecenie od twórców softu ECU? Ja mam gen2 więc jest inaczej, ale daj znać co sie zmieniło po wspawaniu.
Aj panie jeździło się kiedyś motorami

Awatar użytkownika
adipaw
Consigliere
Bike: sl sokół 2001r / suzuki xf650
Kontakt:

Post autor: adipaw » 08 maja 2016, 20:58

Znany mod bodajże gabro racing team to opracował. Apka do kompletu lubi przelot na wdechu i na wydechu do tego mod kolektora ssacego i wyd i chip.
NA MOTOCYKL NIE WSIADASZ PO TO, ABY DODAĆ DO SWOJEGO ŻYCIA TROCHĘ DNI, LECZ BY DODAĆ TROCHĘ ŻYCIA DO SWOICH DNI!
ZDJĘCIA SOKOŁA
Obrazek

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Tuono”