Blokowanie koła przedniego

Tuono 1000R i Tuono Factory
Sebix
Giovane d’onore
Bike: Tuono V4 '14
Kontakt:

Blokowanie koła przedniego

Post autor: Sebix » 13 cze 2015, 21:04

Witam

Dotychczas jeździłem sportami suzuki, ale zanabyłem Tuono gen2 i mam problem z blokowaniem przedniego koła przy hamowaniu.

Wiem jak się powinno hamować awaryjnie, ściskam kolanami bak, ręce luźno, nacisk na klamkę zwiększany stopniowo. Mimo wszystko o robieniu stopali mogę zapomnieć, bo przy próbie mocnego hemplowania przednia opona kwiczy jak świnia i motocykl leci w bok. Nie przyjemne to bardzo i się boje, że przy pod bramkowej sytuacji zamiast zhamować ile się da, będę za bardzo pieścił przednią klamkę.
Opona to Michelin pilot road 3, napięcie wstępne ustawione wg manuala (5 kresek), kompresja i odbicie też w okolicach fabrycznego ustawienia.
Jedyne co na razie wyhaczyłem to za małe ciśnienie, dobiłem do 2,5 i będę obserwował... Nie wiem czy to coś w motocyklu czy mam bochen chleba zamiast ręki i brak wyczucia :mrgreen:
Aj panie jeździło się kiedyś motorami

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Re: Blokowanie koła przedniego

Post autor: Whiplash » 14 cze 2015, 10:09

Brombo to brembo a nie badziewny Nifin :D spróbuj hamować tylko dwoma palcami a nie cała lapa

Awatar użytkownika
ZigZag
Consigliere
Bike: RSV1000R 2003
Kontakt:

Post autor: ZigZag » 14 cze 2015, 11:05

Dobra opona (nie jakiś twardy kartofel) i tak jak pisał Whiplash hamowanie dwoma palcami.
"de gustibus non est disputandum"

Sebix
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: Sebix » 14 cze 2015, 14:44

Hehe, w sukach miałem zaciski tokico i przyznaje, że tam trzeba było używać całej łapy przy wymuszeniach. A opony z przyjemnością zutylizuje momentem obr i wjedzie coś lepszego :)

Awatar użytkownika
incognito
Vinkiel Capo
Bike: Tuono Factory '08
Kontakt:

Post autor: incognito » 15 cze 2015, 16:17

Jak przy ostrym hamowaniu ucieka w bok to sprawdź jeszcze łożyska główki ramy. Poza tym geometria - zobacz czy idealnie tak samo skręcone są lagi w półce (czy obydwie wystają idealnie tyle samo ponad górną półkę) oraz czy całość na dwóch półkach jest skręcona prosto symetrycznie.

Sebix
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: Sebix » 17 cze 2015, 18:24

Dalej się blokuje... przy czym blokuje się pod sam koniec, gdy już staje w miejscu. Teraz mi nie ściągnęła na bok, hamowałem 2 palcami... może trzeba jakieś turystyczne clip ony założyć coby przód dociążyć..

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 18 cze 2015, 08:06

to juz zostaje kwestia dogrzania gumy, z brembo nie ma zartow, pochyl sie do przodu moz enie bedzie uslizgiwac, jak zalozysz clipony to bedziesz mial sport pozycje :) chyba ze ci nei przeszkadza :)

ps. jak cos mam za sprzedaz Clipony z 2 dlugosciami palek

Sebix
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: Sebix » 18 cze 2015, 09:46

Mocno się zastanawiałem nad cliponami, ale takimi nie radykalnymi jak rsv tylko kapkie wyższymi :) Jaki to model, cena?

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 18 cze 2015, 10:00

chinole u mnie w temacie masz viewtopic.php?f=48&t=40&start=200&sid=d ... 9cc041f432 z 2 kompletami palek za 200 oddam bo mi sa zbedne do starszych modeli RSV i Falco nie podchodza ze wzgledu na stelaz co widac na zdieciach.

jak masz nisko a szeroko to jest wygodniej jak na prostej kierze,sprawdzone osobiscie bo mialem prosta a teraz mam orginalne clipony przedluzone o 5cm i jest bajka

Sebix
Giovane d’onore
Kontakt:

Post autor: Sebix » 18 cze 2015, 21:22

Ło matko, one są bez podwyższenia czyli będzie jak na rsv :mrgreen: Jechałem na rsv factory i ja pierdole, ale niewygodna (znaczy sportowa) pozycja :D

Pomyśle bo na ebay są też podwyższane tyle, że trzeba miesiąc czekać...

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Tuono”