Mana - opinie użytkowników.

Mana 850 oraz Mana GT 850 ABS - i wszystko jasne.
marcin02
Appassionato
Bike: Aprilia Mana
Kontakt:

Re: Mana - opinie użytkowników.

Post autor: marcin02 » 22 maja 2015, 20:39

Cześć
Dość dawno nie zaglądałem na forum bo nie było tu żadnych zainteresowanych tym modelem, ale widzę ze coś się zmieniło , i bardzo mnie to cieszy.
Ja mieszkam na południu w okolicach Tarnowa wiec dość daleko od Warszawy i Opola, ale przynajmniej możemy podyskutować. W razie czego służę tez radom, jeśli będę coś wiedział oczywiscie, w prawdzie zrobiłem dopiero jakiś tys. kilometrów ale zawsze to już coś. W każdym bądź razie zakupu nie żałuje.
A tak ap-ropo Zbyszek piszesz ze pada ci pasek, a dokładniej możesz powiedzieć coś więcej o objawach, u mnie ostatnio dość często po zgaszeniu moto pojawia się kontrolka ostrzegawcza i napis ( gear ). Poza tym żadne inne objawy nie występują, przynajmniej tak mi się wydaje.

BorysMutha
Picciotto
Bike: Mana 850
Kontakt:

Post autor: BorysMutha » 25 maja 2015, 15:33

Cześć, tu znalazłem coś na zagranicznym forum na temat komunikatu GEAR http://www.apriliaforum.com/forums/show ... ar-Warning" onclick="window.open(this.href);return false;

marcin02
Appassionato
Kontakt:

Post autor: marcin02 » 25 maja 2015, 21:28

Cześć
Akurat dzisiaj odwiedziłem serwis i podpiąłem sprzęt pod komputer. Generalnie wszystko ok. Było kilka już nie aktywnych błędów , pozostałość prawdopodobnie po rozłączaniu komputera,akumulatora, wskaźników itd. co potwierdza przypuszczenia i obserwacje ze było przy nim coś kiedyś grzebane. I prawdopodobnie gdzieś na wiązce , na którejś wtyczce możne występować czasem problem z łącznościom co z kolei prowadzi do pojawiania się komunikatu. Aktualnie wszystko jest ok. wiec nie będę dalej wnikał.
Po za tym dzięki za namiar na forum, w prawdzie angielski nie jest moją mocną stroną, ale spróbuje coś sobie przetłumaczyć.
I przy okazji piszesz ze masz serwisówkę, możesz mi powiedzieć co oznacza cyfra na na wyświetlaczu, która znajduje się bezpośrednio pod wskaźnikiem temperatury, dolny lewy róg.

BorysMutha
Picciotto
Bike: Mana 850
Kontakt:

Post autor: BorysMutha » 26 maja 2015, 20:43

marcin02 pisze:Cześć
Akurat dzisiaj odwiedziłem serwis i podpiąłem sprzęt pod komputer. Generalnie wszystko ok. Było kilka już nie aktywnych błędów , pozostałość prawdopodobnie po rozłączaniu komputera,akumulatora, wskaźników itd. co potwierdza przypuszczenia i obserwacje ze było przy nim coś kiedyś grzebane. I prawdopodobnie gdzieś na wiązce , na którejś wtyczce możne występować czasem problem z łącznościom co z kolei prowadzi do pojawiania się komunikatu. Aktualnie wszystko jest ok. wiec nie będę dalej wnikał.
Po za tym dzięki za namiar na forum, w prawdzie angielski nie jest moją mocną stroną, ale spróbuje coś sobie przetłumaczyć.
I przy okazji piszesz ze masz serwisówkę, możesz mi powiedzieć co oznacza cyfra na na wyświetlaczu, która znajduje się bezpośrednio pod wskaźnikiem temperatury, dolny lewy róg.
to jest Trip Journal :There are two trip journals available.
Press and hold down the MODE control to the left to select the TRIP JOURNAL 1; icon "1" on the DIGITAL DISPLAY turns on.
Press and hold down the MODE control to the right to select the TRIP JOURNAL 2; icon "2" on the DIGITAL DISPLAY turns on.
In each journal, each time the MODE control is briefly pressed to the right or left, the following information is displayed in sequence:
TOTAL ODOMETER
TRIP ODOMETER
TRAVELLING TIME
MAXIMUM SPEED
MEAN SPEED
AVERAGE FUEL CONSUMPTION
CURRENT FUEL CONSUMPTION
MENU (only with the vehicle at a standstill)
With the following options: TRIP ODOMETER, TRAVELLING TIME, MAXIMUM SPEED, MEAN SPEED, AVERAGE FUEL CONSUMPTION, press and hold down the central key to reset all the indications stored in the active TRIP JOURNAL.
At zero speed, when the display shows the MENU, press and hold down
the central button to access the instrument panel advanced functions.

czyli tak po naszemu to wygląda jak na 2 typy latania np: 1 po mieście a 2 powiedzmy po autostradzie i masz osobne kilometrówki i spalania na oba przypadki

tu adres do instrukcji : http://1drv.ms/1SBLkSY" onclick="window.open(this.href);return false;

marcin02
Appassionato
Kontakt:

Post autor: marcin02 » 27 maja 2015, 15:56

Dzięki za informacje.

motomarek
Picciotto
Bike: aprilia mana 850
Kontakt:

Post autor: motomarek » 21 cze 2015, 11:21

Hej
Jestem z Poznania serwisuje w Berlinie (w samym Berlinie jest 6 serwisów) moim skromnym zdaniem mają pojęcie co robią i taniej
Przejechałem coś koło 10 tysi
Prędkość max w 99% przypadkach wynosi 185 i nie ważne czy jadę sam czy zapakowany z pasażerką - ciekawostką jest że na jakiś czas mu się coś w komputerze pozmieniało i jeździł ponad 200 i na maxa wyszło 207 - NIE MAM POJĘCIA O CO KAMAN
Spalanie min 5.1 max 6.8
Pozycja za kierownicą - zmieniłem na szeroką kierownicę enduro i założyłem szybę tuningową z Hondy crosstourer - jest o niebo lepiej
Siedzenie się już chyba wysiedziało - było fajnie z naciskiem na było :) teraz chce założyć żelowe
Założyłem jeszcze największy kufer na 2 kaski Awina 888 (kufer 150zł z przesyłką - polecam)
Moja opinia - jest super moto na miasto i na podróże - przejechałem Chorwację wzdłuż teraz wybieram się na Węgry
Tzn jest prawie super bo mam problem z założeniem sakw/kufrów bocznych - ogólnie znaleźć coś do Many jest ciężko

Seb
Picciotto
Bike: Aprilia Mana 850
Kontakt:

Post autor: Seb » 23 lip 2015, 16:13

Witam Wszystkich Forumowiczów a przede wszystkim użytkowników Aprilia Mana:)

Moja przygoda z Mana rozpoczęła się w dzień dziecka tego roku ale mam nadzieję, nie ma to żadnego związku:)
Krótka opinia:
Sprzęt użytkuję głównie w Warszawie, siedzi się nieźle chociaż nogi cały czas wędrują do przodu (przesiadłem się z Tmax'a), pracuje ładnie, dość groźnie, powyżej 120km/h wieje okropnie (brak owiewki), podczas deszczu wszystko leci na plecy, pali 6 bez względu na jazdę, brak obrotomierza oraz wskaźnika paliwa, schowek mini w porównaniu do maxiskuterów:) niby sporo tych minusów ale mimo wszystko uśmiech jest:)

...co prawda ostatnio mi nieco zmalał gdyż kilka razy pojawił się komunikat GEAR plus czerwona dioda ostrzegawcza...ktoś miał z tym styczność? ogólnie próbuję umówić się do serwisu ale jeszcze mi nie było dane...

Pozdrawiam!
Seb

marcin02
Appassionato
Kontakt:

Post autor: marcin02 » 27 lip 2015, 18:42

Cześć.

Jeśli pojawiła się czerwona dioda plus napis GEAR to na pewno coś z paskiem raczej musisz odwiedzić serwis, możliwe że przekroczył swoje skrajne rozmiary i trzeba będzie go wymienić a może tylko coś z elektronikom ( ja tak miałem ) tego ci życzę bo wymiana jest troszkę kosztowna. Przy okazji niech sprawdzą czy wszystko ok. z spalaniem bo ten motocykl może palić znacznie mniej, przynajmniej na ustawieniu TOURING przy spokojnej jeździe mój bez problemu schodzi poniżeni pięciu a 5,5 to naprawdę średnia , na ustawieniu SPORT z urzędu bierze co najmniej litr więcej. Oczywiście wszystko zależy jak ktoś jeździ i gdzie.

Marcin.

Tomek
Picciotto
Kontakt:

Post autor: Tomek » 19 wrz 2015, 22:09

Cześć. Jeżdżę Maną już drugi sezon i jestem bardzo zadowolony. Najlepsze jest to , że nie trzeba zmieniać biegów , chociaż jak rozmawiam z innymi to uważają to za minus tej maszyny, ale oni nigdy nie jezdzil w automacie. Jak do tej pory jedynym minusem jest dla mnie brak wskaźniki poziomu paliwa.

motomarek
Picciotto
Bike: aprilia mana 850
Kontakt:

Post autor: motomarek » 18 sty 2016, 22:11

1 - czerwona dioda zapaliła mi się kilka razy jak jechałem powoli i było bardzo ciepło - musiałem stanąć moto ostudzić i jechać dalej
2 - spalanie jest duże 5.5 min i nie ma opcji mniej spalić. Jadąc do berlina 160km/h od tankowania do tankowania 8.5 :(
3 - irytuje mnie prędkość max 185 a powinien 200 - milion prób i ni km więcej - a to może oznaczać że jest coś nie tak :( - miałem tak z Hornetem przed synchronizacją gaźników 220 a po 235
4 - przyjemność z jazdy REWELACYJNA

Napiszcie ile wasze śmigają na maxa :)

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Mana”