Mana - opinie użytkowników.

Mana 850 oraz Mana GT 850 ABS - i wszystko jasne.
Awatar użytkownika
TUOniak
Capo crimine
Bike: Speed Triple 955i customizing
Kontakt:

Mana - opinie użytkowników.

Post autor: TUOniak » 15 maja 2011, 23:29

Nigdy nie zaglądałem do tego działu i szczerze mnie dziwi, że tu wicher gra! :o
Czyżby nikt z Was nie ujeżdżał tej zjawiskowej maszyny?
Znajomy zapalił się do zakupu i poprosił mnie o opinię... hmmm, nic nie wiem o tym sprzęcie więc zwracam się do Was z tym z pozoru prostym pytaniem:
WARTO :?:
"..you can play it safe, or play it cool!"
http://www.bikepics.com/members/ernestoo/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/user/FREDALIEN/videos" onclick="window.open(this.href);return false;

STACHU
Appassionato
Bike: Aprilia Mana
Kontakt:

Re: Mana - opinie użytkowników.

Post autor: STACHU » 01 cze 2011, 10:24

No to będę pierwszy ( i pewnie ostatni :D )

Szukając dla siebie motocykla natrafiłem na ten wynalazek- po prostu wpadł mi w oko. Dopiero jak zacząłem się wczytywać odkryłem że to "automat" :) Wtedy pomyślałem- idealne połączenie jak dla mnie : design i wielkość motocykla z poręcznością skutera :mrgreen: A że już od jakiegoś czasu woziłem się maksi-skuterkiem Aprilia Atlantic, marka nie była dla mnie tak egzotyczna jak przed zakupem skuterka ;)

Pierwszy kontakt z moto jak najbardziej pomyślny. Mnie się po prostu podoba, wielkościowo jak dla mnie mógłby być nieco większy (mam 190 cm), ale jest OK i zdecydowanie nie mogę powiedzieć że jest mały. Ogromny plus jak dla mnie to spory schowek w miejscu, gdzie większość motocykli ma bak. Wg testów mieści sie tam integralny kask M/L, mój szczękowy XL niestety już nie... Za to jest to idealne miejsce dla portfela, kluczy i tych wszystkich pierdół które normalnie trzeba upychać po kieszeniach. Mieści się też czteropak i jeszcze jest miejsce na portfel :mrgreen:
Wlew paliwa i bak znajdują się pod siedzeniem, wiec tankowanie odbywa się przez podniesienie tylnej części kanapy (na zawiasach, zwalniana z kluczyka). Nie widzę różnicy w poręczności, chociaż na amerykańskich forach jest to traktowane jako największy minus Many (trzeba ruszyć dupę i zsiąść z moto przy tankowaniu :lol: )
Odpalanie normalnie (choć analogicznie jak dla skutera- trzeba przy wciśnięciu rozrusznika przytrzymać klamkę hamulca). Mamy do wyboru trzy tryby pracy: RAIN, TOURING i SPORT. Pierwsza jak nazwa wskazuje jest do zastosowania przy warunkach słabej przyczepności. Wyczuwalnie moment jest wyżej, biegi zmieniają sie szybciej i nie kręci wysoko.
TOURING to ustawienie do jazdy normalnej. Dla mnie jest idealne na codzień: moment jest od samego dołu, biegi "zmieniają się" (używam cudzysłowowa bo jest to CVT, więc przekładnia bezzstopniowa a biegi są raczej wirtualne) wtedy kiedy trzeba. Mocniej niż przy RAIN odczuwalne jest tez hamowanie silnikiem.
SPORT z kolei pracuje bardziej szorstko, odczuwalnie motor jest dynamiczniejszy, biegi są jakby "jeden w dół" od TOURING, hamowanie silnikiem w związku z tym również bardziej wyraźne. Jest tez sporo głośniej, ale to raczej ze względu na dokręcanie biegów wyżej.
Oprócz tego można ustawić "ręczna" zmianę biegów, wtedy mogę je wybierać do wyboru : albo tradycyjnie lewą nogą, albo przyciskami +/- przy lewej manetce.
Do tego nawet będąc w trybie automatycznym zawsze możemy przycisnąć "-", wtedy moto schodzi bieg w dół i mamy klasyczną redukcję i hamowanie silnikiem.
Jeśli chodzi o samą prace silnika, to dla mnie jest super: V2 ciągnie od samego dołu i produkuje całkiem miłe dla ucha odgłosy. Jedynym mankamentem jak dla mnie są wibracje od silnika przy wyższych prędkościach. Nie jest to uciążliwe, ale trzeba się przyzwyczaić :)
Podsumowując pracę napędu: w trybie RAIN i TOURING przyspieszamy liniowo, bez odczucia zmiany biegu, przy SPORT są one odczuwalne. Moto hamuje silnikiem do prędkości ok 30 km/h, potem przekładnia jest rozłączana i mamy "luz". Oczywiście tocząc się 10 km/h każde odkręcenie manetki powoduje przyspieszenie bez żadnej zwłoki. Dla mnie CVT w tym motocyklu to REWELACJA :)

Ogólnie motocykl jest fajnie wyważony, zawieszenie pracuje bez zarzutu, można regulować twardość i wysokość tylnego zawieszenia, hamulce są wyśmienite (podwójne tarcze 320 mm, zaciski Brembo). Kolejnym świetnym i poręcznym patentem jest...hamulec ręczny :D Uruchamiany wajchą, którą trzeba odciągnąć w górę z lewej strony moto, działającą poprzez niezależny zacisk na tylnej tarczy. Rozwiązanie idealne przy parkowaniu na pochyłościach i nie tylko... ;)

Póki co odkryłem dwa minusy: pierwszy to brak obrotomierza. Niby automat, to nie jest on niezbędny, ale fajnie byłoby wiedzieć ile obrotów akurat kręcimy... Drugim minusem jak dla mnie jest brak możliwości rozłączenia skrzyni od silnika, czyli tzn "luzu". W związku z tym nie ma możliwości przegazowania sprzętu- każde dodanie gazu skutkuje katapultą do przodu... :) Wynika to z konstrukcji, ale mnie wkurza ;)

Podsumowując, myślę że to rewelacyjny wynalazek i w sumie to dziwię się że póki co to tak naprawdę jedyny (oprócz dużych turystyków innych marek) sprzęt z tej kategorii z takim rozwiązaniem napędu.

W razie pytań jestem do dyspozycji- postaram sie mądrze odpowiedzieć :lol:
Pozdrawiam,

Marcin

Awatar użytkownika
Kędzior
Consigliere
Bike: Multistrada S
Kontakt:

Post autor: Kędzior » 16 maja 2014, 13:20

STACHU!

Jeździsz jeszcze Maną?

Ciekaw jestem Twojej opini po dłuższym okresie eksploatacji.
V2 to stan umysłu ;)

morgi
Sgarrista
Bike: RSV 1000 R
Kontakt:

Post autor: morgi » 16 maja 2014, 13:54

Powiem szczerze że ja także, jednak RSV nie jest dla starszych ludzi :D i myślę nad zakupem Many lub ewentualna zamianą.

Awatar użytkownika
Kędzior
Consigliere
Bike: Multistrada S
Kontakt:

Post autor: Kędzior » 16 maja 2014, 17:21

morgi pisze:Powiem szczerze że ja także, jednak RSV nie jest dla starszych ludzi :D i myślę nad zakupem Many lub ewentualna zamianą.
:)

Pomijając, że od handlarza.

http://allegro.pl/aprilia-mana-850-max- ... 35256.html" onclick="window.open(this.href);return false;
V2 to stan umysłu ;)

morgi
Sgarrista
Bike: RSV 1000 R
Kontakt:

Post autor: morgi » 16 maja 2014, 17:47

a co za różnica, czy handlarz czy nie.
Kupno motoru czy samochodu od osoby prywatnej jest jak ślub z kobietą po rozwodzie.Nigdy nie wiesz dlaczego poprzedni właściciel się jej pozbywa.

Tomek
Picciotto
Kontakt:

Post autor: Tomek » 21 cze 2014, 15:41

Cześć
Od miesiąca mam Aprilie MANA. Jestem z Gliwic i jestem ciekaw czy ktoś w okolicy również jeździ na Manie

marcin02
Appassionato
Kontakt:

Post autor: marcin02 » 21 lut 2015, 19:58

Cześć, witam serdecznie wszystkich. Od niedawna jestem jak na razie szczęśliwym posiadaczem Many 850. Mam nadzieje ze znajdę tu trochę więcej informacji na temat tego moto, bo nie jest to łatwe a sprzęt dość charakterystyczny. Pozdrawiam i czekam na odzew innych właścicieli tej Aprili.

zbyszekn23
Picciotto
Bike: Aprilia Mana 850; Yamaha xt660
Kontakt:

Post autor: zbyszekn23 » 27 kwie 2015, 22:17

Czesc Marcin, Nie powiedziales skad jesteś.... Ja takze od niedawna jeżdżę taką maszyną i zapisalem sie na to forum, m.in. po to aby zdobyc troche praktycznej wiedzy od bardziej doswiadczonych uzytkownikow. Ja krece sie glownie po Warszawie, uzywam jej glownie na dojazdy codzienne do pracy. W kosmicznych stolecznych korkach sprawdza sie swietnie, choc wlasnie pada mi pasek wariatora, przynajmniej tak mi to wyglada....

BorysMutha
Picciotto
Bike: Mana 850
Kontakt:

Post autor: BorysMutha » 11 maja 2015, 09:33

Cześć, witam jako kolejny użytkownik Many, jestem z okolic Opola, przesiadłem się właśnie z Horneta 600 i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony.
Mam instrukcję serwisową w razie jakby była komuś potrzebna to dać znać.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „Mana”