Temperatura płynu chłodniczego

O RSV4 i RSV4 Factory
superjachu
Picciotto
Bike: fireblade
Kontakt:

Temperatura płynu chłodniczego

Post autor: superjachu » 08 lis 2018, 16:46

Witam
Koledzy jak szybko nagrzewają się wasze RSV4? Chodzi mi o to, po jakim czasie łapią temperaturę płynu chłodzącego w granicach 90+ stopni?

Od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem rsv4 z 2011 (która niestety była po przejściach) i nie jestem pewien czy u mnie jest wszystko ok.
W moim przypadku apka nagrzewa się błyskawicznie (a przypominam obecnie mamy temperatury w granicach 5-15stopni), po przejechaniu 2-3 km mam już 80stopni a zanim dopyrkam do pracy swoje 5km motor łapie 95stopni. Zaznaczam że z wiązku z pogodą ledwo się toczę . Zastanawiam się czy w lecie będzie ok, czy moja maszyna nie ma jakiś problemów, bo jak zaznaczyłem nie jest to nówka sztuka.
Dodam że jak postawie motor na neutralu to na jałowych obrotach o kilku minutach (przy temperaturze zewnętrznej 10stopni) płyn chłodzący skoczy do tych 102-103stopni i załączy się wiatrak (który zbije temperaturę z powrotem do tych 90kilku)
Do tej pory w rożnych rzędowych japońcach temperatura podnosiła się zdecydowanie wolniej.
p.s na jakim poziomie macie obroty jałowe? bo u mnie też są wyższe niż w dotychczasowych rzędówkach
pozdrawiam Jan

a i jeszcze jedno czy ktoś może mi polecić servis (chodzi mi mam nadzieje o standardowy przegląd przedsezonowy) w województwach Lubuskiem (jestem z Zielonej Góry) Wielkopolskim lub Dolnośląskim (wydaje mi się że kiedyś ktoś polecał jakiś serwis w jeleniej górze?)

deebo
Candidato
Bike: RSV4 R APRC NERO COMPETITION
Kontakt:

Re: Temperatura płynu chłodniczego

Post autor: deebo » 10 lis 2018, 17:46

wymieniany byl plyn chlodzacy ?

Rsv4 grzeje sie dość szybko podczas jazdy temp oscyluje 75-80 stopni

obroty 1500 rpm na jałowym

Awatar użytkownika
Whiplash
Capo di tutti capi
Bike: SL1000RSV Factory Project
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 10 lis 2018, 21:18

RSV ogólnie ma niską temperaturę, przy upalania na torze 85st

Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

superjachu
Picciotto
Bike: fireblade
Kontakt:

Post autor: superjachu » 10 lis 2018, 23:11

Czyli muszę sprawdzić układ chłodzenia... Może jest tylko zapowietrzony...

maciej1230
Appassionato
Bike: rsv4 abs aprc factory
Kontakt:

Post autor: maciej1230 » 06 gru 2018, 12:20

Zmienil bym od razu ten plyn, on tez traci swoje wlasciwosci po 2 sezonach, wiesz kiedy ostatnio byl zmieniany ?

RSV4 nagrzewaja sie dosc szybko nawet w minusowych temp. (wiem bo jezdze) , zwlaszcza jezdzie powolnej - pyrkaniu,
to generalnie sprzet sportowo/torowy, dluzsza prosta i blyskawicznie temeratura idzie w dol.

Generalnie jezeli moto dochodzi to temperatury pracy, okolo 80-90'+ ale ponizej 110'C, a nastepnie
po przekroczeniu temp. okreslonej termostatem dla tego modelu uruchamia sie wiatrak, pompa, i temp. spada,
to jest raczej wszystko ok, bo na zimnym sie nie jezdzi - slabe smarowanie, a jak sie grzeje tez nie dobrze, dla silnika.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar wrocław warszawa kraków

Wróć do „RSV4”